Námořník Ripley a Lula se vášnivě milují. Jenže matka Luly s tím nesouhlasí. Neustále je pronásleduje, až dožene oba milence ke krajnímu řešení... Jejich cesta je tou nejbizarnější road-movie všech dob, plná sexu, násilí a černého humoru. Brilantní kousek od režisérského mistra Davida Lynche! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

hans500

Scénář velmi dobrý, Lynchova režie skvělá a obsazení bezvadné: Nicholas Cage zahrál hlavní roli suprově, z menších vedlejších rolí zaujali především J.E. Freeman a Harry Dean Stanton, ale samozřejmě že nejlepší v celém filmu byl Willem Dafoe ve své fantastické kreaci psychopatického Bobbyho Perua. ()

LeoH

Bylo nám kolem dvaceti, pětadvaceti, byli jsme chytří nadějní kluci a holky v čerstvě svobodné zemi, už jsme svět trochu znali, ale pořád ještě jsme byli vyplašení z něj i ze sebe, násilí nás odpuzovalo i přitahovalo zároveň, objevování a rozvíjení vlastní sexuality bylo v plném proudu, měli jsme přebytek energie, toužili jsme po svobodě a sebevyjádření, aniž bychom přesně věděli, co chceme a kdo jsme – a do toho napochodoval mladičký bejček Cage v hadím sáčku, nespoutaný, impulzívní, legračně a zároveň charismaticky salutující za volantem, svíjející se ve výbušných karatistických figurách po parketu za zvuku proklatě nabroušených kytar a vzápětí lyricky úpící „Treat me like a fool...“ do ucha svému polopadlému andělovi, všude samá vášeň, oheň, krev… Byli jsme z toho tak paf, že jsme si ani moc nevšimli, kolik je v tom celém nadsázky a nenápadného pomrkávání, i tu Lauru Palmerovou, pardon, Sheryl Lee coby dobrou čarodějku na konci jsme brali málem smrtelně vážně. Čaroděje ze země Oz jsme ostatně neznali, ani jsme si pořádně neuvědomovali, že tenhle náš rebel je vlastně ozvěnou a komentářem zástupu jiných filmových rebelů, byl prostě náš a my jsme chtěli být jako on. A svět kolem nás a v nás byl právě tak nebezpečný, šílený a trochu kýčovitě pohádkový jako v Lynchově fantazii. Devadesátá léta byla v plném proudu. ()

chelseaman22

Dobrý den, kozy ven! aneb trošku (ne)typický Lynch. Nahota, cíga a pistolky - léty ověřená klasika by David Lynch, ALE, kam se nám poděla ta čerstvě uvařená BUJABÉZA (pro NEčtenáře Harryho Pottera - francouzská polévka gulášovitého charakteru)? Ale možná je dobře, že tu máme snímek, na kterém není co nepochopit. Nick Kejdž a ta blonďatá kůstka to zahráli skvěle, obzvlášě jejich "láska" k pofidérní muzice byla fakt FRIKULÍNSKÁ. 89% ()

Khumbac

Byť jsem ten pátek ujel v úmorném vedru na kole x-kilometrů a k tomu se ještě večer parádně najedl, což mělo směřovat k jasnému spokojenému spánku, nebylo to tak. Ten den mi ČT2 udělala ohromnou radost, pač jsem si vychutnal Lynchův dvouhodinnový nášup. Kdybych to měl vzít stručně bylo by to: SEX - CÍGO - VYŠINUTÁ MATKA - SEX - CÍGO - VYŠINUTÁ MATKA, mezitím však retrospektivní události Luly i Sailera. David Lynch v průběhu celého filmu lehce vsunuje své psychodeelické, divácky nepochopené, praktiky. Když Sailor s Lolou potká Bobbyho, můj oblíbenec Dafoe, začíná být teprve sranda. Dafoe hraje jako SATAN, jeho čelist je vrcholem nevkusu. Krve je ve snímku dosti. Dále potom basové linky v hudebním doprovodu filmu předznamenávájí náběh k soundtracku Twin Peaks. Občasné nelogické chování kolemjdoucích - typický Lynch :) Konec k breku. Vrchol Lynchovi tvorby. "Love me tender." ()

Sonnik

"This is a snakeskin jacket! And for me it's a symbol of my individuality, and my belief... in personal freedom." ()

Avathar

Z celovečerných filmov Davida Lyncha (ktoré som zatiaľ videl) mi tento príde najslabší. Sú tu typické Lynchove motívy a charakteristická réžia. Výkony všetkých hercov sú vynikajúce, ale koniec tejto "šialenej love story" ma teda riadne sklamal. Nebudem ho tu vypisovať, len poviem, že mi tam prišiel akosi nasilu nastrčený a stál maximálne za pousmiatie. ()

Sfinkter

Pro mě nejsrozumitelnější, nejpochopitelnější a se Sloním mužem asi nejlepší Lynchova lahůdka. Úžasný Cage, jeho bunda z hadí kůže, jež pro něj symbolizuje individualitu a víru v osobní svobodu, jeho kouření dvou cigaret zároveň, jeho cesta s kráskou, která je divá po sexu. Všechny detaily mě dokážou nakopnout a film si užiju pokaždé. Jako zlatý hřeb přichází oplzlý Willem Dafoe, jehož scéna v zapadlé bance, kde si nakonec ustřelí hlavu v punčoše, je naprosto dokonalá. ()

Cushing

Když jsem to kdysi viděl v kině, nadával jsem jak špaček. Pak jsem si uvědomil, že jestliže něco málo vím o postmodernismu v literatuře, tohle musí být jeho filmová obdoba -- vyprávění příběhu, který je během tohoto vyprávění paradoxně destruován. Schválnosti a schválnůstky, citace, triviality, čerpání z pokleslých žánrů, výsměch filmům i "reality", kterou zobrazují, důsledné pimprlování postav. Jeden z mála případů, kdy film je 10x lepší (a silnější) než jeho literární předloha. Škola hrou! ()

Endyis

Další typicky Lynchovský film, který má v sobě klasický tvůrcův rukopis, který uplatňuje daleko extrémněji ve svých posledních počinech. Film neni tak intenzivně surrealistický a snový jako jeho současné snímky, ale i přes to obsahuje určité abstraktní prvky . Je víceméně pochopitelný, i když se o spoustě věcech dá samozřejmě polemizovat. Při běžném dojmu: Krásný film, zase natolik identický s ostatní tvorbou tvůrce a přitom jako každý jeho snímek úplně odlišný zároveň. Jak už je Lynchovou doménou, tak i v tomto filmu se nachází bezvadná Badalamentiho hudba. Snímek obsahuje také pár drsných scén, trochu taky toho humoru, herci hrají, co můžou - syrově, uvěřitelně, precizně. Cage je v životní formě, Laura jako vždy ve filmech DL bezvadá, Willem Dafoe dokonale odporný. Jedno z nejlepších "lovestory", co kdy spatřilo světlo světa... 95% Miluju tenhle film! ()

BS

Horko-těžko stravitelná silně ujetá úchylnost (s pohádkovými prvky). Protrpěl jsem to k závěru, který mě odměnil parádním happy endem! ()

lennyd

Sailor Ripley (Nicolas Cage) je odsouzen ke dvoum letům vězení za zabití muže v sebeobraně. Netuší ale, že vše bylo nastrojeno matkou jeho přítelkyně Loly. Ta udělá cokoliv, aby tento vztah překazila, a tak ji překvapí, že Lola na svého miláčka věrně čeká, a po jeho propuštění s vězení se mladí milenci vydávají pryč, daleko od nepřející matky. Ta za nimi posílá soukromého detektiva... Přiznám se, že Lynchovy filmy nechápu a ani po tom moc netoužím. Sice Zběsilost v srdci je pro mne zatím z Lynchových filmů ten nejlepší, ale dokud mi někdo pořádně nevysvětlí Lynchovy duševní pochody, tak víc prostě nedám. Nic to ale nemění na tom, že i z mého pohledu jde o docela slušnou road movie, s výtečným Nicolasem Cagem i Laurou Derm, jakožto i nádherně "zubatým" Willemem Dafoe.. ()

mickyreed

Viděl jsem jej několikrát. A prostě po každým zhlídnutí mi postupně víc a víc tak nějak přirostl k srdci tím, jak je zvláštní, někdy absurdní a v mnoha ohledech pravdivej. Je to moje velká srdcovka a podle mýho názoru jeden z nejlepších filmů, co kdy byly natočeny. ()

rockwoman

"Už jsem ti říkal, že tohle sako je symbolem mé individuality a víry v osobní svobodu." .... Dneska protančíme celou noc zlato. Elvis by asi zíral na toho chlápka v hadím saku jak to rozjíždí na parketu a bacha jak mu někdo šáhne na jeho milovanou Lulu. Je to zběsilý,občas nechutný, šílený a není to pro každýho. Taková namixovaná všehochuť Davida Lynche.A mě některý jeho zákusky chutnají. .... "Máš- li skutečně zběsilost v srdci,musíš bojovat za své sny." ()

Všivák

Další depresivní úchylárna od pana Lynche. Plná super muziky, cigaret, sexu, krve, skvělých herců. Nejlepší je stejně Willem Defoe jako Bob Peru (to je ta země:-)). Film je samozřejmě trochu nesrouzumitelný, jak jsme u Lynche zvyklý. Jeho expresionismický (Dám tam všechno co mě napadne, aniž by to mělo nějaký smysl) styl se mi až zas tak nezamlouvá, ale tady mi to nevadí a to hlavně díky skvělému konci, na který se vyplatí vydržet. ()

Brain-D

Zmatek jako vždy- smíšené pocity i když tenhle Lynch nebyl nijak náročný či nepochopitelný. Sektáváme se tu s celkem ohraným příběhem. Lynch tu dokazuje jak zvládá temnost, zvrácenost, napětí a kameru- což byly orgie. Řadím tohle zatím mezi slabší filmy pana Lynche. Jinak film mi chvílemi připomínal "Natural Born Killers". Cage byl skvělý a menší role Willem Dafoe byla přímo démonická. ()

Angelic-77

Kvanta cigaret, zběsilost v srdci a hlavně vynikající pár Nicolas Cage a Laura Dern, to všechno v režii bezkonkurenčního Davida Lynche. ()

fefee

Dosť nadhodnotený Lynchov film, ničím extra nezaujal. To snáď Mazacia hlava bola lepšia ale oceňujem tú drsnosť a nezakrytú vášeň. No Lynch vie omnoho lepšie. Wild at Heart je obyčajný priemer. ()

Mishqo

veľmi zaujímavý film s viditeľným Lynchovým imprintom ale oveľa zrozumiteľnejší ako Mulholland Dr. avšak nie automaticky lepší...aj v tomto filme vidieť mnoho rôznych symbolov a znamení ktoré treba pozorne sledovať...napínavé, zábavné, plné zvratov...jedna z mála dobrých rolí Nickyho Cage-a a celkovo všetci herci na úrovni a samozrejme dobrá atmosféra aj hudba ()

sheldonka.

Pro mě je tohle nejlepší role Nicolase Cage, tady byl úplně jiný, než ho znám z ostatních filmů - hodně se mi líbil. Laura Dern byla kočka k pohledání a když ti dva jeli autem, tak filmu jakoby nic nechybělo. Skvělé záběry, to se musí nechat. Ale na kolena mě srazil Willem! On je neskutečný herec a zase mi běhal mráz po zádech při jeho klíčových scénách. I když těch děsivých scén tady není zrovna poskrovnu. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti