Námořník Ripley a Lula se vášnivě milují. Jenže matka Luly s tím nesouhlasí. Neustále je pronásleduje, až dožene oba milence ke krajnímu řešení... Jejich cesta je tou nejbizarnější road-movie všech dob, plná sexu, násilí a černého humoru. Brilantní kousek od režisérského mistra Davida Lynche! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

C0r0ner

Ještě větší píčovina než Takoví normální zabijáci, kteří se tady nejspíš nechali inspirovat, a to už byl z mého hlediska dost bídný film. Holt Lynch a já, to nejde dohromady, a upřímně si myslím, že prostě jenom točí sračky a všichni mu to žerou, protože Lynch. 15% ()

zette

Za me urcite nejlepsi Lynch. Konecne srozumitelny, vytecne natoceny a s neopakovatelnou atmosferou americkeho prdelakova vyobrazeny (ktere bylo pred lety tak filmarsky atraktivni). Hvezdne herecke obsazeni, v cele s vybornym Dafoem. Vice nez dobry thriller. ()

Juto

,,Divokosť v srdci" je drsná jazda na horskej dráhe  k vykúpeniu cez americké gotické srdce temnoty a typický Lynchov koktail plný násilia, sexu a samozrejme... bizarných postáv. 8/10 ()

campix

Jo je to Lynch. Jo je to zase strašně divný. Jo chápu, že to není pro každého. A jo pro mě to určitě není. Po Zběsilosti v srdci nevím zda mám chuť ještě na nějakou Lynchovku. Protože jsou prostě o ničem. Tady není ani zdaleka tak složitý děj jako v jiných jeho filmech, ale je to prostě hrozná kravina. Navíc už mě prosím nemučte a zakažte Nicolasi Cageovi zpívat, ale musím podotknout, že on mě tam snad nejméně štval ze všech a to mě celkem překvapilo. ()

dr.fish

Ve své době hit jak blázen, dnes drobínek vyčpělé, presto stále dobré...jen ten Nicolas Cage mi tam vadí...80% ()

forsythia

Ááááááááá!!!! Tak tohle byla vážně zběsilost! Dokonalá, šílená filmová ujetost s dokonalou hudbou, a dokonce dokonalým Cagem. Ááááách. Ale nebudu tu marnit čas psaním komentářů, jdu si plnit svůj zběsilý životní sen. ()

mortak

Jak se z čisté a nezkažené sexuality stává ta zlá a zvrácená? Matka pomocí ní manipuluje a ničí, vražedkyně se pomocí ní ukájí, staří dědkové o ní žvaní, a všude okolo toho čistého "šu**ní" číhá rozklad a smrt. Zatímco v Twin Peaks se Laura Palmer ztratila ve své sexualitě, Lula a Sailor se ji snaží uchovat čistou. Škoda, že Lynch pojal tento film spíše jako proud svých nápadů, a místo na postavy se soustředil na vytvoření filmového modelu sexuálního podvědomí dle Sigmunda Freuda (ovšem na rozdíl od nejnovější série Twin Peaks je to ještě vcelku snesitelné). Výsledkem je festivalová intelektuální popkulturní šaráda bez skutečného vhledu do lidské sexuality. Čtyři hvězdy z nostalgie, protože jako mladičký student jsem při projekcí Lynche v art kině v pražském hotelu Pyramida v sále plném intelektuálek snil u ňader Laury Dern o tom, jak s nějakou z nich budu provádět to, co Sailor s Lulou. Až život mě naučil, že intelektuálka je definována teoretickým přístupem k sexu. Dokáže o něm mluvit dlouze a odborně, ale samotné provedení se jí zdá neestetické. Zatímco já jsem došel k tomu, že o sexu se nemá moc mluvit, jen ho co nejčastěji provozovat. A z tohoto hlediska se mi Lynchovo pitvání sexuality, ať už v tomto filmu, nebo v Twin Peaks, zdá poněkud umělé, a v mnoha ohledech povrchní. Je to vlastně obdoba "Čaroděje ze země Oz". Dorotka se nudí na statku v Kansasu, aby v zemi Oz poznala, že v Kansasu je nejlépe. Lynch dává divákům přepálený pohled na sexualitu, aby ti si pak po filmu řekli s úlevou, jak je ten jejich maloměstský život bez ní lepší. ()

angel74

Moje první setkání s Davidem Lynchem kdysi dávno v místním velkošenovském kině. Upřímně se doznávám, že to byla láska na první pohled. ()

Radiq

Jeden z nejlepších, né-li uplně nejlepší, film od Davida Lynche. Cageova životní role (druhá životní role byla ta v Polibku upíra). Postavy, který byste nevymysleli. Obzvlášť Dafoeův mexickej režisér porna s tlusťoškama Bobby Peru je nevídanej a jeho osud ještě nevídanější, chch. Ale nemůžu mu nadržovat, protože takovejch tam je víc. Doporučuju všema deseti. Doporučuje 10 z 10 stomatologů, onkologů a psychologů. Kdo neviděl, přichází o hromadu filmové legendární historie... 2022: ani po letech to neztratilo vůbec nic. Je to prostě nadčasový film. ()

kosta73

Romantický film po lynchovsku. S ohledem na režisérovu tvorbu dávám plné hodnocení, i když objektivně jsou to lepší 4 *. Jedná se totiž o Lynchův divácky nejpřístupnější film, režisérovy obvyklé podivnosti jsou zde pouze třešničky na dortu a tak dle mého názoru fungují daleko lépe, než v jeho jiných filmech. ()

smrt.ka

David Lynch je přece malíř. Wild at heart je slušný obraz, vlastně je neuvěřitelně zábavný. Ale to, proč si podle mě zasluží 5 h. je v detailech, ne v samotném celku. Laura Dern se mi tady přestala po Modrém sametu protivit, dokonce se mi zde líbila. Dafoe a Diane Ladd byli neuvěřitelní! Scéna, kde si Luly matka "maluje" celý obličej rtěnkou, byla pro mne vrcholem filmu a scénou tak silnou (a skvělou!), že na ni dlouho, možná nikdy nezapomenu. Ty řečičky o hadím saku, individualitě, vztazích s rodinou a jejich zvláštně silné lásce byly hlavním pohonem filmu, který se lehce line až ke konci. A konec byl navíc překvapení. Ps: Ovšem největším překvapením pro mě bylo, jak málo byl Wild at heart šílený. Nebo, že bych si už tolik zvykla? ()

3n3my

Konečne Lynch, ktorého som (dá sa napísať) aj pochopil. Neuveriteľné, no aj práve preto neváham s hodnotením. Silné postavy (spievajúci Cage a diabolský Dafoe) a kontroverzná réžia s niekoľkými pamätnými scénami - toto zostane uchované asi najdlhšie. No a ako pri každej lynchovine aj tu pozor - nie je to film pre každého! ()

SoolenJV

Lynch tentokrát příběhově poměrně průzračný a jasný, i když se celkový obraz skládá postupně ze zdánlivě divných náznaků a detailů. Herci jsou skvělí, hudba je taky velmi dobře vybraná a použitá. ()

Mylouch

Láska a agrese, vyřčené a dosud nevyřčené, spousta banalit a smrt, popkulturní kýč a kečup. Zvládnutá Lynchova rozcvička hrající si se stylizací, symboly a filmovým jazykem. "Měl kabát z hadí kůže, šel z něho divný chlad"... i když jednou v noci byl blízko ohně. Zjevení v čs. kinech 1990-91, ale nejen za to s rozpaky píšu hvězdičku navíc, tehdy jsem byl v hodnocení ještě střízlivější. 3-4* ()

andrii

David Lynch třímá žezlo svého osobitého "paranormálna" a do posledního dechu se frivolně zmocňuje svého maniakálního žonglérství. Hříšný tanec "mladých a neklidných," vyzývavost bouřlivé nezkrotnosti, obscénního transu, odvážné lechtivosti, ohnivé integrity, perverzní vibrace. Periferie temných sil, zvrhlé "bludičky" z podsvětí se sápají po zaláskovaných psancích, lákají je do rajcovního vyhnanství a orgií pekelné divokosti. Presleyovský styling a kult glamour nezávazného espritu Nicolase Cagea, andělsky koketní, nenabažený chtíč nezkrotné Laury Dern, vzrušující erotično, charismatické vlnění mezi milenci, démonické propadliště lidství matky-harpyje, choutky a pád úlisně chlípného Willema Dafoea... Lynchovský úlet bez hranic. Omámeni a vzrušeni vstupujeme do nadvlády bujaré šílenosti, dobrovolně se noříme a necháváme se (s)vést smyslným delikatesním flirtem spanilé kraso(zběsilo)jízdy, vášnivě se "milujeme" s artiklem osobitě stylizované zvrácenosti. Naše skryté pohnutky dáváme všanc svůdně temperamentní sexy filmové "pralince. ()

Cedr

Opravdu šílený film, ale trochu jiným způsobem než třeba Lost Higway. Tajuplnost tu sice je, ale tak nějak jinak :). Film se opravdu nestaví zády k násilí a v dost hojných dávkách ho předhazuje diváků. Cage vypadá jako stvořen pro svou roli a jednodušše vše funguje jak má. Nejde o žádnou revoluci, ale rozhodně to diváka příjemně zabaví. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti