Jeden malý chlapec na pouti u stroje na plnění přání to své vysloví: chce být velký. Když se druhý den ráno probudí, zjistí, že se jeho přání splnilo a že jeho tělo přes noc vyrostlo. Uvnitř je to však stále stejný dvanáctiletý kluk. Musí se naučit, jak žít v neznámém světě dospělých, najít si práci a projít první milostnou zkušeností se ženou. Co se o tomto podivném světě dozví? (TV Prima)

Yardie

Vynikající výkon Toma Hankse! Dobrý nápad, nicméně zpracování nebylo až tak dobré, jak jsem čekal. O komedii se v podstatě nejednalo, zasmál jsem se max. 3x. Spíše takový rodinný film. Myslím, že se z toho dala vymáčknout super komedie. Takhle mi to přijde jako promrhaný potenciál. Na druhou stranu to bylo takové milé a pohodové. Prostě průměr. Howgh! ()

Hepy13

Příběh je celkem ohraný, viděl jsem ho v hned několika filmech. Ovšem díky Hanksovi je film takový upřímný a hezky se na něj dívá. Trošku opomíjený film který se s několika dalšími podílel na startu jeho kariery. Tom si přál být velký, a ono se mu to skutečně splnilo i v reálném životě, stal se velkým hercem. ()

xxxvodnikxxx

Fajne snímek na nudnější odpoledne, není to bůhví jaká bomba, ale rozhodně se na něj podívat dá, a ne považuji to za ztrácu času. Takovej ten typickej americkej rodinej film. ()

Blueeyes

Ach, to je tak, když si děti myslí, že dospělí to mají snadné a mohou dělat všechno, co se jim zlíbí. Aneb dávej pozor, na to co si přeješ, může se to splnit :-). Ten film mám moc ráda. Tom Hanks ve svých zaječích létech je tady k zulíbání, zápletka funguje a potenciál je využitý hodně slušně. A tu pianovou scénu můžu vidět stále dokola a pořád mě baví. ()

drozdy1

Tom Hanks byl už od počátku předurčen na skvělé filmy a jedním z nich je film Velký , který miluji do teď.91%. ()

zdeny99

Jedna z prvních velkých rolí Toma Hankse, kde dokonale zahrál 13letého chlapce, který se změní v dospělého muže. A není to jen o Hanksovi, ale o celém filmu, na který se dá dívat i po více jak 30 letech od jeho vzniku. Celé je to bráno jako rodinná komedie a závěr je velice dojemný. [15532. hodnocení, 300. komentář, 75%] ()

kobliha

Tento film som si nahral z tv este strasne strasne davno. A ked nemam prave do coho pichnut, pustim si tuto uz znacne ojazdenu kazetu :) mna si film jednoznacne ziskal a raz budem mat taky kancel ako tom hanks :-D ()

-Marc-

Pamatuju si to jako by to bylo dnes, když jsem sledoval tento film jako malý. Uplně přesně jsem chápal hrdinovy pocity a důvody proč chtěl být velký a byl jsem nadšen když se mu to povedlo, protože jsem doufal, že se mi to taky podaří. Podařilo, ale musel jsem si pár let ještě počkat. Dnes ten film chápu spíše jako nostalgii (jak jsem kdysi chtěl být taky velký) a také jako pěkný výkon Toma Hankse. ()

Rami

Výkon Hankse v tomto filmu je srovnatelný s ostatními filmy té doby. Skotačící a jančící Hanks neztvárnil kluka, který se jednoho krásného dne probudil jako dospělý, ale hrál člověka, který se chová jako dítě (v očích dospělých). Hlavní problém je, že strašlivě přehrává. Z kluka, který se choval zcela normálně, je najednou hyperaktivní jedinec s rozumem čtyřletého. A proto, ačkoli je námět hoden i lepšího ohodnocení, musím dát "jen" 3 hvězdičky (63%). ()

Rokle

I když je příběh nelogický, tak mi to nedá a já ho prostě miluju. Hanks malého kluka ve velkém těle zahrál naprosto přesvědčivě. ()

Wolvie

V podstatě klasika,které chybí propracovanější dramatický oblouk,ale jinak se na ni dá koukat kdykoliv a kdekoliv.Z raných filmů Toma Hankse rozhodně jeden z nejlepších. ()

Hapretor

Je to opravdu povedené a vtipné. Avšak ne bránici-rvoucí. Několikrát jsem se upřímně zasmál. Zavzpomínal na dětská léta a uvědomil jsem si, že jsem stále ještě dítě. Ten konec mi přišel docela přitažený za vlasy, ale jinak to nejspíš zakončit ani nešlo. První půlka filmu je bezkonkurenční. T. Hankse nemusim, ale tady mi ukázal, že je opravdu velký ... herec. ()

Hopkins

Nenáročné nekomplikované, oddechovka rozhodně svým dětem ten film při víkendu raději pustím než spoustu jiných ptákovin ale pochybuji že ještě někdy budu mít sám od sebe náladu na to koukat ale i přesto dávám 4 hvězdičky film je ve svém žánru a pro určenou věkovou skupinu naprosto úžasný. * * * * jen když člověk stárne u to tak nepožívá jako dříve. :o) Navíc Hanks jako dítě naprosto skvělé :) geniálně zahrané :) ()

Iwiiik

Takové filmy už se dneska netočí. Když už dnešní hollywoodská mašinérie vyprodukuje nějakou tu rádoby kvalitní rodinnou komedii, je to nechutná přisprostlá sračka, plná slaboduchých vtipů a ukřičených, hloupoučkých situací. Ne tak Velký režisérky Penny Marshall. Tento snímek je miloučká podívaná do každého počasí, obalená krustou nevinnosti a hezkého humoru. Není to sice žádný scénáristický trhák, ale rozhodně skvělá zábava na nedělní odpoledne pro celou rodinu. Krom toho se lze celý film kochat vynikajícím výkonem Toma Hankse, hrajícího (ve svých dvaatřiceti) třináctiletého kluka naprosto fantasticky! ()

helloween93

Pohodová rodinná komedie s 80's feelingem. Z Hankse se stane třicátník, ale s myslí dvanáctiletého dítěte...závěr ač je trochu dojemný určitě potěší. Snímek obsahuje dvě písničky od Billyho Idola a to "Rebel Yell" a "Hot in The City", což mi udělalo velkou radost. 4* ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela