Šílený Max 2 - Bojovník silnic

George Miller

George Miller

Dean Semler

Brian May

Dych berúci postapokalyptický akčňák, pri ktorom cítite všadeprítomných prach až vo vlastných ústach. Perfektne vytipované lokácie, dynamický a silnou atmosférou vybavený dej, unikátne akcie s autami. Ešte o triedu lepšie než veľmi dobrá jednotka. Čo by som dal za to, zhliadnuť to na veľkom plátne!(16.6.2004)

Na rozdíl od prvního dílu se už režisér „obtěžoval“ i s tím, aby alespoň trochu načrtnul vizi postapokalyptického světa. Přesto se nejedná o nic světoborného a hrubý sestřih válečných scén z dokumentů je tou nejjednodušší cestou. Ani ve scénáři se rozhodně nedočkáme ničeho světoborného, takže hromada kupících se klišé nemusí být současnému divákovi po chuti a i těm tolerantnějším dá námahu skousnout přílišnou teatrálnost pronášených dialogů. To vše je naštěstí vyváženo naprosto unikátními akčními sekvenci, jejichž natočení je v dnešní době nemyslitelné, protože při některých kaskadérských číslech by hollywoodští pojišťováci vyletěli z kůže. Kameraman Dean Semler bravurně nasnímal rozlehlou pouštní pustinu a takové prachové trajektorie zůstávající za auty se z obrazovky doslova sypou i na samotného diváka. Mel Gibson v hlavní roli přitvrdil, soundtrack už není tak otravný a laciná béčkovost se posunula na šílený úlet (kostýmy tvůrci ukradli v sado-maso salonu!), který je však od první do poslední minuty bez hluchého místa a jeho sledování je svým způsobem trochu zvrhlá zábava.(21.5.2006)

Zvětšilo se vše. Akce, atmosféra, herecké obsazení a i rozpočet. Naštěstí se také zlepšila kvalita filmu.(1.7.2004)

Poušť, auta, kamiony, benzín, drsně oblečení maníci ... všechno, co nemám rád. Přesto jsem od kultovního Mad Maxe, který se jako vzor mírně klišovitě klade snad všem postapokalyptickým filmům, čekal slušnou zábavu. No nedorazila, bohužel. Uznávám ten film jako silnej inspirační zdroj, ale jinak ... slabé, velmi slabé.(18.7.2011)

Rozpočet $2miliónyTržby USA $23,667,907Tržby Celosvetovo $46,200,000/80%/(8.11.2007)

Láska mého dětství!(25.5.2008)

Punk's not dead.(7.5.2009)

Opravdovej nářez. Celkově o hodně moc lepší než jednička a to ve všech směrech. Atmosféra je mnohem zkrachovalejší. Mel Gibson coby Max je neuvěřitelně cool. Akční scény jsou dotaženy k naprosté dokonalosti, ten vetší rozpočet je prostě vidět a je to dobře. Záporáci jsou asi lepší, mnohem nebezpečnější, než v prvním díle, ale chybí jim taková ta znepokojivost. Prstořez a jeho gang byli banda ultimátních pošuků. Dvojka ale určitě válcuje skvělou už tak skvělou jedničku.(16.11.2005)

rozpočet : ? tržby americke : $23,667,907(10.12.2006)

• kiddo

Kříženec Soudného dne a Vodního světa s tím rozdílem, že v pouštní postapokalyptické civilizaci bez infrastruktury je nejdůležitější surovinou nikoli pitná voda, ale zužitkovatelná ropa. Vnitřní logika to bere do zadku vskutku grandiózně.(16.6.2009)

Surový, nadupaný kúsok. Zaujme terminátorovsko-wolverinovský Gibson, ale aj ksicht Bruce Spence a nezabudnuteľný chlapec s bumerangom. Najlepší diel trilógie (zatiaľ).(20.12.2004)

Podobný snímky mám rád.Brilantní atmosféra, režie...a tehdy ještě australský Mel...zábava, která se hravě překonává kultovní jedničku!(10.8.2002)

No pribehove asi nejslabsi dil, ale jelikoz je celej film jedna velka honicka, tak se zaroven jedna o dil nejzabavnejsi. Navic Gibson uz tu je precejen vetsi drsnak a budoucnost je tu vykreslena docela solidne. Jinak uz k filmu neni moc co dodat, daleko lepsi nez prvni dil, asi nejlepsi z cely trilogie a paradni atmosfera, takze slusny 4*.(26.7.2008)

RETRO Silniční válečník. Muž, kterému říkali MAX…. Jeden s filmů, které pro mne nezestárnou. Miluju ty divný stroje, hrůzný padouchy a lidský zjevy. Osamělej chlápek bez budoucnosti, moc se nemluví. Skoro jako western, jen zde mají kožený oblečky. Neskutečná postava, výrazná, až protivná hudba a perfektně (na tu dobu) nasnímaná akce. Když NO FUTURE, tak s Bojovníkem silnic!(19.7.2005)

Doba pokročila a akční scény jsou vytříbenější, akčnější, rychlejší a efektnější. Ale dosud jsem neviděl žádnou jinou, která by předčila tu závěrečnou ze Šíleného Maxe 2.(14.3.2007)

Oproti jedničce má dvojka šíleného Maxe skutečnou atmosféru a více sveřejný a propracovanější příběh. Ale to je vše. Stejná písnička, co tu už jednou byla.(5.1.2010)

No dobře, tímto si u mě MAD MAX trochu polepšil, pořád ale nepobírám ten jeho význam a kultovní statut. Už je mi ale jasné, kde vzal většinu inspirace DOOMSDAY...(23.8.2009)

Tenhle díl je přesně takovej, jak měl vypadat první. Prostě správně postapokalyptická atmosféra, vostrej pirát silnic Mel Gibson a proti němu pěkně drsný protivníci, i když teda zrovna ten úplně nejhlavnější měl jen nějaký malý trenky a vypadl spíš jako otrok a druhej hlavní mělo zase díry na prdeli, takže vypadal jak když vylez z nějakýho sado maso salónu, ale jinak pankáči to byli parádní a skvělý soupeři pro Maxe, ale trošku zamrzelo, že se nekonal žádnej závěrečný souboj, ale jinak už neni na co bych si moh stěžovat.(25.6.2006)

Na projekt přes stříbrné plátno si můžu nechat zdát, tak přecházím na domácí projekt, který byl pro mě velkým zážitkem. Mel Gibson je výborný a baví mě. Šílený Max v prostředí písku, nedostatkem nafty, jídla a koncem civilizace na tomto světě v prostředí akční jízdě na MAXIMUM je velká podívaná! Klasika, která Gibsona vynesla do první ligy!(11.2.2012)

Paradoxně teprve druhý díl řádně (v intencích béčkového filmu) představuje postapokalyptický wasteland, kde nevládne žádný řád, společná civilizace, ani smysl pro rodiny, vše se točí kolem pořádných bouráků a tedy šťávy, co je pohání. Max je schopný žoldák a za pár kanistrů benzínu se vrhne do automobilového souboje s celým ozbrojeným klanem pouštních pirátů. Osobně mi možná více vyhovovala jasnější dějová struktura prvního Mad Maxe, než "volnější" dvojka, ale celkově se jedná o trošku zábavnější, akčnější a snad i více vzrušující film... Poctivé osmdesátky, které ani dnes vyloženě neurazí! 6/10(13.7.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18