Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

jasanka

Pro mě druhý nejlepší seriál vůbec, všechny díly jsem viděla několikrát. I když seriál není pokaždé tak vtipný, jak se zdá, líbí se mi na něm hlavně taková obyčejnost - obyčejní lidé, obyčejné město, obyčejné příběhy. P.S. Zajímavé, jak se s postupem let mění člověku vnímání tohoto seriálu; nejdřív jsem vnímala vlastně jen příběh kolem Rory, až postupně jsem začala "brát" i Lorelai a Emily a vše kolem nich. Systematicky (od prvního do posledního dílu) jsem viděla seriál pětkrát, jinak některé víckrát. Nejoblíbenější postava: Michel. ()

KayTee

Seriál, který vás chytne a pak nepustí :-) Postavy jsou výborně zpracované, dialogy jsou vtipné a celé to má takový správný praštěný nádech :-) Opravdu se výborně bavím :-) ()

edie sedgwic

Zalezitost pre nas holky. Velmi komedialne, velmi humorne, velmi prijemne so stipkou dramy. Ziadne tazke vztahy a nastrahy velkomesta, presne naopak. Ale v tomto pripade plati: v jednoduchosti je krasa. ()

Mallyyy

Výborný seriál, který jsem sledoval vždy, když jsem došel domů ze školy. Před týdnem jsem se rozhodnul, že si to stáhnu a mrknu na to celé a můžu říct, že to má pořád své kouzlo. Smíšené pocity. Hodněkrát jsem proklínal Rory a Lorelai, ale zas si mě získali zpět. Dobře zakončené, ikdyž mně tam chyběla svatba (citlivka no:). Oblíbené postavy: Luke, Lorelai, Jess a v neposlední řadě Rory. PS: Držím palce při koukání posledních 3 sérií, byl jsem často nasr****! :) ()

Saur.us

Pohodový konverzačně komediální seriál s hromadou sympatických a zvláštních postav, kousavého sarkasmu a kadencí slov průměrného kulometu. Prostě Gilmorky. ()

Vesecký odpad!

To je příšerný odpad! O čem to vlastně je? Dcera se už dívá asi na dvě stě dílů a pořád se to nějak nehýbe. Hloupé žvanění pořád o tom stejném, žádný spád... Takovéto věčné seriály kazí naši mládež hůř než latinskoamerické telenovely... ()

fixaman

Konečně seriál, ve kterém lidi mluví stejně rychle a šíleně jako já v běžném životě. Gilmorky působí, jako by chtěl někdo z ADHD udělat sitcom, a tak to jde s mojí hyperaktivitou skvěle dohromady. Kdykoliv se cítím pod psa, vím, že Gilmorky mi zlepší den. Jsou prostě chytře napsané, fantasticky zahrané a neskutečně vtipné. Viděl už jsem je celé asi osmkrát a rozhodně s nimi nehodlám přestat. Je to můj nejoblíbenější seriál a prostě ho miluju <3 Top postavy: Lorelai, Paris, Kirk, Emily. ()

Rázlik

Dvě uječené ženské s pisklavým hlasem, které neomrzí (pokud mě teda zrovna nebolí hlava, ale to až většinou po). Když už v televizi neběží, tak si občas nějaký díl s radostí stáhnu a zkouknu. Jinak obě dvě jsou perfektní, především po vzhledové stránce (Lorelai je o chlup lepší), další z důvodu proč to tak rád sleduji. ()

wictoria

můj nejoblíbenější seriál (na paty šlapou snad jen Přátelé). Kupodivu nejraději mám ty "prostřední řady", většinou to u seriálů bývá tak, že čím dýl jdou, tím jsou méně vtipné, ale tady si to užívám fakt snad až tak do páté. Osobně bych si moc přála být jako Lorelai a taky toužím po tom, mít tak super vztah se svojí dcerou. S matkou už ho hooodně podobný mám :-D (klidně bych těch hvězdiček dala i víc) ()

Rami odpad!

Tento seriál jsem chtěl ohonotit jednou hvězdičkou. Posléze jsem si uvědomil, že to nejde. Kdyby to byla jen strašlivá kravina, ale ona je navíc užvaněná (kdy se hlavní představitelky střídají ve svých monolozích, do kterých nikdo nemůže vstoupit), planá stupidity, vykonstruovaných situací, vtípků (nebo spíše nekonečným přívalem rádoby vtipných narážek) a "životních problémů" dokonale úspěšných, krásných a moudrých. Je to fakt sračka. Přesně tyhle seriály mě zvedají ze židle a já jen doufám, že na hlavní proagonistky spadne jednoho krásného dne ohromný několika tunový sejf. Nebo ať si je ugriluje banda kanibalů v přímém přenosu. A doufám, že se to stane co možná nejdřív. Dávám odpad (3%). ()

Bohnice05

Seriál jehož největším základovým kamenem jsou naprosto mistrovsky vybroušené dialogy a malebné kouzelné městečko, plné těch nejsympatičtějších lidí, kam bych se bez mrknutí oka přestěhoval. ()

Loooki

Najvykecavanejší seriál na svete s tým najkrajším miestom na žitie, kde sa to hemží skutočne neskutočnými postavami. Hodnotené po absolútnom finále seriálu. ()

reaper odpad!

Pro mě naprosto nekoukatelný feministický blábol! Asi nikdy nepochopím celou tu mánii kolem tohletoho seriálu a už vůbec nechápu jak se tahle ukecaná nuda o spáleném koláči může líbit nějakému chlapovi. ()

lu-cinka

Tento humor mám ráda. přijde mi to nenucené, pro oddech jako stvořené. Vždycky jsem chtěla být jako Lorelai a mít takovou dceru jakou je Rory. Nebo být jako Rory a mít mámu jakou je Lorelai. Díly na sebe skvěle navazují a pro mě je to vážně oddech sledovat, jak si v jednotlivých dílech počínají. ()

Elyon

Že by další nudný seriál o vztazích, láskách a drbech? Hmm tohle není můj šálek kávy, to už jsou mnohem lepší Zoufalé manželky. Možná že časem změním své hodnocení, ale zatím u mě tenhle seriál nevede, když už chci seriál o vztazích a ještě se u toho pobavit, tak mám Star trek. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni