Zrozen k vítězství

Born to Win

Drama / Komedie / Krimi

USA, 1971, 90 min

Naprosto pravem skoro neznamej film o fetacich, kterej neprinasi absolutne nic noveho, coz by zas tak nevadilo, ale bohuzel ani nic zajimavyho. Jediny, co je na tom zajimavy, je ceskej reziser a malicka role De Nira jakozto poldy. Pan hlavni fetak se tak ruzne poflakuje po meste, schani drogy a penize, obcas neco slohne, jindy na nej nekdo udela podraz nebo ho chytne policie, to vse obcas lehce hozeny do cerny komedie. Takze to neni ani syrovy jako Requiem, ani vtipny jako Trainspotting, proste je to takovy nijaky a ackoliv je Segal docela sympatak a hrat umi, neni moc jasny, proc by mu mel clovek vlastne fandit. Takze ve vysledku sice nijak urazejici, ale ani nic, co by cloveka nejak vic zaujalo, ale nenudil jsem se, takze to ty 3* budou.(10.7.2010)

"Řekněme, že jsem sympaťák." Děj s pulsem N.Y.C. 70.let, vystiženým odpovídající syrovostí filmových prostředků i náladovou přímočarostí tehdejší ♫ fusion hudby. Stylový a nejednoznačný G.Segal, výborná K.Black, nezvykle mladý H.Elizondo a DeNiro v pacinovsko-serpicovském outfitu v neuzavřeném příběhu o životní cílech a svobodě. Hodně mě potěšily scény výletu za město. New York možná trochu i očima českého emigranta. Solidní klubový film (ale poslední dílo producenta) 3-4*. Omluvte zhoršenou kvalitu obrazu i zvuku(5.3.2012)

• Rocky62

Mám pocit, že pan Passer trochu přecenil své schopnosti. Jako by si myslel, že jeho umění je dostačující na to, aby film, ve kterém se nic neděje, byl po všech stránkách kvalitní. V mém případě tomu tak není, neboť je tu úplná absence čehokoliv co by mi utkvělo v paměti. Dialogy mi přišly triviální, herci průměrní, režie dost suchá, zkrátka film, jehož potenciál se vytratil do neznáma. P.S: Pokud byste se rozhodli si taktéž DVD zakoupit v levných knihách (cena:9,-Kč), nenechte se zlákat velkým titulním nápisem ‘‘Robert De Niro‘‘. Ve filmu se objeví cca na 5 minut!40%(6.3.2012)

Jeden z mnoha neprávem opomíjených herců hlavních rolí Hollywoodu. Tento výrazný nevyrazný muž s tváří drsného "Amíka" vždy dokázal přitáhnout k obrazovce, alespoň mne, poněvadž jsem ho, krom oživlého Vinnetoua, neviděl v žádném špatném snímku.!!!(2.9.2008)

Stylové raně sedmdesátkové feťácké drama s výborným Georgem Segalem a roztomilou Karen Blackovou, tragikomicko-stoickým laděním tak trochu připomínající staršího zachmuřenějšího brášku Big Lebowskiho. Z české nové vlny má snad jen pocit ubíjející každodennosti a exteriérové záběry s reakcemi náhodných kolemjdoucích točené na skrytou kameru; o americké Intimní osvětlení opravdu nejde. Velmi koukatelné a ve své době asi i svým způsobem novátorské, leč z dnešního pohledu to ničím výrazným nevyčnívá.(8.8.2016)