Fresh Prince (TV seriál)

The Fresh Prince of Bel-Air

Komedie

USA, 1990, 148x24 min

Will Smith, James Avery, Alfonso Ribeiro, Tatyana Ali, John Amos, Tyra Banks, Nia Long, Jenifer Lewis, Glenn Plummer, Will Sasso, Sarah Buxton, Daryl Mitchell, Lela Rochon, JoNell Kennedy, Chris Williams, Robert Guillaume, Brad Garrett, Jasmine Guy, Jim Fyfe, Vincent Ventresca, Raven-Symoné, Terry Kiser, Malcolm-Jamal Warner, Dennis Burkley, Pat Crawford Brown, Renée Jones, Gary Coleman, Tommy 'Tiny' Lister, Hugh M. Hefner, Donald Trump, Thom Barry, Rachel True, Lynn A. Henderson, Kenneth Tigar, Tisha Campbell-Martin, Caitlin Wachs, Earl Boen, Naya Rivera, Taylor Negron, Kathy Griffin, Kareem Abdul-Jabbar, Parley Baer, Jaleel White, Tom Jones, David Bowe, Kent King, Antonio Fargas, Karyn Parsons, Harriet Medin, Rosalind Cash, DeVaughn Nixon, Joan Van Ark, Robert Torti, Ben Vereen, Brian Stokes Mitchell, John Ridley, Allen Payne, John Cothran Jr., Marcus T. Paulk, Zak Knutson, Christopher Kirby, Sherman Hemsley, Isabel Sanford, Victoria Rowell, Reno Wilson, Leann Hunley, Iva Franks Singer, Tony Pierce, Mindy Seeger, Jay Arlen Jones, Aaron Lustig, Norman Fell, Marj Dusay, Marc Robinson, Dick O'Neill, Gregory Alan Williams, Naomi Campbell, Felton Perry, Brandon Quintin Adams, Debra Mooney, Gregory Sierra, Casey Sander, Paul Ganus, Virginia Capers, Lee Weaver, Timilee Romolini, Dorien Wilson, John Beradino, Macon McCalman, Kenya Moore, Shirley Mitchell, Jullian Dulce Vida, Shaun Baker, Max Maven, Tembi Locke, Don Yesso, Lance E. Nichols, Jeff Chayette, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, David Wells, Joseph Marcell, Janet Hubert, Ross Bagley, Hawthorne James, Greg Travis, Steve Ireland, Jeff Doucette, Dave Florek, Paige Tamada, Christa Miller, Terrence Evans, Judy Prescott, Russell Gannon, Carmen Filpi, Don Lake, Bette Ford, Margaret Nagle, Nancy Giles, Eric Christmas, A.J. Johnson, Daphne Reid, Sullivan Walker, Chris Jaymes, Marla Gibbs, Stephanie Sawyer, Nita Whitaker, DJ Jazzy Jeff, Gina Ravera, Phil Proctor, Tom O'Rourke, Ralph Manza, John Petlock (a.z., herec), Helen Page Camp, Ron Perkins, Galyn Görg, Vernée Watson-Johnson, Clea Lewis, Al Fann, Richard Roat, Mike Pniewski

Už tenkrát se krásně ukázalo, že Wil Smith je herec s velkým talentem. Celý sitcom stojí a padá s jeho výkonem.(7.1.2011)

• Malarkey

Ten obrázek Willa Smithe na obrázku mluví jasně. Černošský úspěšný seriál, kterých je v seriálu plno, pro černochy, kterých v týhle zemi plno není. Úspěch? U mě určitě ne, ale 63 procent stejně o něčem svědčí. (3/10)(27.1.2010)

Povedený seriál, který mě vždycky dokázal pobavit. Některé díly byly slabší, hlavně ta část, kde měl Will dlouhou dobu jednu dívku, kde se toho moc nedělo, ale pak se to zase vrátilo do starých kolejí. Mrzí mě český dabing, kde v každé sérii má každý jiný hlas, jen Will zůstal naštěstí nezměněn.(23.8.2012)

Zestárlo to hodně, přesto Will hraje dodnes pořád stejně. Jestli dobře nebo špatně, ať si každý vyloží sám.(4.9.2010)

• Pluhy

Kromě bezvadný úvodní písničky, je to celkem o ničem. Seriál plný černochů a suchého humoru, který nenapraví ani, v té době začínající, Will Smith. "Now, this is the story all about how my life got flipped-turned upside down and I'd like to take a minute just sit right there. I'll tell you how I became the prince of a town called Bel Air."(22.11.2010)

• - Kvůli neshodám mezi Willem Smithem, producentem a Janet Hubert-Whitten byla nucena Janet Hubert-Whitten v roce 1994 ze seriálu odejít. Od 4. sezony ji tak nahradila Daphne Maxwell Reid. (Illuminare)

• - Řidič taxíku v úvodních titulcích je Quincy Jones, výkonný producent pořadu. (Illuminare)

• - Sherman Hemsley se v seriálu objevil v roli dvou různých postav. Jednou jako soudce Carl Robertson a později v camo roli jako George Jefferson. (Illuminare)