Lékařský kongres v Paříži, který záměna kufru promění v děsivou noční můru... Americký kardiolog Richard Walker přijede s ženou Sondrou do Paříže na lékařský kongres. Než se stačí v hotelové koupelně oholit, jeho manželka beze stopy zmizí. Dobrodružství, jež nijak statečný muž musí prožít v cizím městě, ho postaví mezi dvě skupiny, usilující získat spínač k atomové bombě a po bok půvabné nekonformní dívce Michelle. Ta propašovala spínač ze Spojených států v letadle, kde však došlo k záměně jejího a Sondřina zavazadla. Tak se do celého případu, kolem něhož francouzská policie jen bezmocně a lhostejně krouží, zapletla nevinná manželská dvojice. Zatímco Walkerovi jde výhradně o záchranu ženy, dívka usiluje o odměnu za nebezpečnou práci. (Česká televize)

warrenur

V sucasnosti uz len priemerna zalezitost s Fordom, ktory tape a beha Parizom ako blaznivy prakticky 2/3-tiny filmu, kym v zavere dojde k nejakej akcii a reiseniu. :) Celkom prijemna ustredna pesnicka od Grace Jones - I've Seen That Face Before. Potesila v tej dobe mladucka a sexy Emmanuelle Seigner, ktora si neskor zahrala s Johny Depp-om v dalsom Polanskeho filme The Ninth Gate, ktory bol rozhodne paradna mysterka. I tak odporucam. ()

J. T. Kirk

Pomalu se rozjíždějící thriller, který až se rozjede tak už ho nikdo nezastaví. Klasický Ford takže se nemůžeme divit že mu to tak jde... ()

hororwatch

na herecké spojení Ford +Seigner se fakt dobře dívalo, což taky oživovalo jinak docela nudný scénář, který by pro mě bez tohoto hereckého obsazení neměl žádnou sílu. ()

Rokle

Standardní thriller, který má k tíživé atmosféře daleko. Seigner je krásná, Ford svůj part odehraje taky dobře, ale osudovost chybí. Když už Harrison Ford jako dr. Richard.... tak volím jednoznačně Richarda Kimblea :) ()

Hapretor

Dlouhé, přesto napínavé. Avšak nijak nervy drásající. Té slečny-pašeračky mi bylo líto. Konec mě fakt překvapil a pobavil. Harrison Ford je prostě klasa. ()

BeranSon

Úspěšný doktor Harrison Ford si to takhle řítí v Paříži taxíkem do svého hotelu, když v tom taxikář píchne gumu.... né tohle ještě není hlavní zápletka... Harrison ještě vůbec netuší, jaká jízda ho čeká v příštích dvou dnech. Začnu takto: jestli mám nějakou svojí oblíbenou tématiku pro film, tak je to zmizení. Nevím proč, ale vždy když se jedná o nečekané zmizení něčeho, nebo spíš někoho, tak už mě to prostě bere a tak je tomu i u Frantic . Začátek se mi jevil vážně famózně, ale tak to je vždycky, pak nadešel onen ZVRAT a všechno se pomalinku, zlehounka rozjelo. V celku bych ani neměl co vytknout, režie je klasicky dobrá od Polanskiho , herci jsou sebevědomí a duchapřítomní, atmosféra je tichá a klidná, ale v momentu příběhových zvratů umí přitlačit na pilu. Moc se mi do tohohle filmu nechtělo, ale jsem velice šťastný, že jsem do něj šel. - 7/10 - ()

MickeyStuma

No jo, no, Francie je nebezpečné místo od nepaměti. To, že se tam unáší americké ženy, platí do dnešních dnů. Své by o tom mohl povyprávět třeba Bryan Mills ze série ´96 hodin´. Tento příběh z konce osmdesátých let od režiséra Romana Polanskiho se nese ve stejném duchu, jen ne v tak razantním akčním. Roman vsadil na větší realismus v souběhu všech možností, jak by se takový člověk v dané situaci mohl zachovat. Máme tu amerického kardiochirurga Richarda Walkera, kterému zmizí z hotelového pokoje žena. A tak vlivem této okolnosti máme možnost sledovat jeho počínání ve snaze ji najít. Osamocení a zoufalost ho však zavede i ke skutkům poněkud nečekaným. A diváci spolu s ním poznávají činnosti úřadů, policistů, velvyslanectví a dalších odvětví, když jsou konfrontováni s tímto skutkem. Má takový turista vůbec nějakou šanci? Scénář je napsán precizně se zájmem na dramatičnost v souladu s realitou, avšak se zachováním jednoduchosti. Kamera výborně zaznamenala pařížské kulisy doplňující děj ve všech aspektech. Na dnešní rychlou dobu asi už snímek značně pomalý, ale šanci si jistojistě stále zaslouží. ()

GOREGASM

Polanski umí a nepotřebuje k tomu nečekané zvraty a jiná překvapení, kterými by si u diváka zachraňoval kůži. Sází jako vždy na precizní příběh s neprůstřelnou zápletkou, kde čekáte do poslední minuty, jak to vlastně dopadne. Frantic se tváří z plakátu i ze synopse normálně (chtěl jsem použít slovo tuctově, ale to bych neomaleně přestřelil) a to ve smyslu, že na papíře neohromí, ale na plátně díky Fordovi a Polanskimu strhne. A to nejen pro Polanskiho typickou civilností s jakou nahlíží na své hrdiny, ale i zdravým uchopením světa, který v něm prostě funguje, tak jako ten kolem nás... bohužel :-). Napínavá krimi, která vám vytahá kšandy až za uši a je mi jedno jestli je ještě nosíte. 100% P.S. Emmanuelle Seigner je neuvěřitelně uhrančivá potvůrka :-). ()

Besyn

Velice slibný začátek,který slibuje mnoho do budoucna,ale brzy to vyšumi a ke konci si už jen přejete,aby to konečně skončilo.Od Polanského a Forda bych teda očekával něco víc. ()

Barak

Film byl od začátku výborný. Harrison Ford mi přišel jako velký pohodář, kliďas a naprosto nepředvídatelný člověk (navíc ještě v cizí zemi), díky čemuž vzniklo i několik, až komických, situací. Spolu s hutnou atmosférou a napětím, jež bylo způsobeno určitě i tím, jak pomalu se příběh vyvíjel, to dohromady dávalo skvělou kombinaci, kterou jsem si patřičně vychutnával. Taky se mi líbilo, jak vždycky "vytasil" ten svůj štos bankovek.. se divím, že měl pořád dost. Ale asi tak patnáct minut před koncem už jsem si říkal "kdy bude konec?", protože mi to přišlo zbytečně protahované. To však nic nemění na mém plném hodnocení, které si tento film, myslím, že právem, zaslouží.... ()

Bobsenklár

Zcela banální záměna zavazadel? Raději pojedu autobusem! Prohlídka města ze střech, užívejte si ten výhled. Na dnešní poměry stále dobrý film s muzikou velkého Ennia. ()

Kingjiri

Ženský po čtyřicítce nemůžou hrát na schovávanou, protože by je nikdo nehledal. Když se manželka ve zmíněnym věku prostě jenom ztratí, nastává podobná situace. Harrison Ford to ale jako sympatickej chirurg viděl jinak, takže se rozhodnul manželku na vlastní pěst najít a zkusit se ve Francii domluvit anglicky. I když byla role pro Forda jako stvořená, nijak zvlášť v ní nezazářil (jako třeba v Uprchlíkovi). Aspoň, že při svym pátrání narazil na pěknou Emmanuelle Seigner - to kdyby se stalo mě, tak už manželku fakt nehledám:) Celej snímek měl hodně zvláštní atmosféru a pomalejší tempo, což mi moc nesedělo. Řemeslně slušnej žánrovej průměr na zaplnění hlavního vysílacího času v televizi, nic víc, nic míň. ()

GIK

Toho absurdního dramatu je tam více, než by byla přijatelná vtipná mez. Bohužel to není komedie, myslej to smrtelně vážně. ()

greedo95

Stejně jako Uprchlík je i tento film asi můj nejoblíbenější krimi-thriller. Skvělý Harrison Ford, který je absolutně bezmocný v cizím městě, bez jakékoliv pomoci. Celý film se vyvíjí přesně v Polanskiho stylu. Jak napsal Cival.... jen škoda že je to bráno jako průměrný film. ()

Torpid

Thriller je to tuctový, zvlášť pokud nasadíte měřítka současné produkce tohoto žánru. Akce, brutalita, šokování, zvraty děje, sex - nic z toho. Pro mě jde hlavně o drama, které režisér rozehrává a vede v pomalém tempu s perfekcionistickým důrazem na detail, budování atmosféry a úžasným vedením herců, kteří zejména v hlavních rolích , jsou prostě skvělí. Roman Polanski je nenápadný génius. xxxxx / Ztratit / a najít / to je štěstí./xxxxx ()

Schlierkamp

Americko-francouzský film odehrávající se ve francouzské metropoli, kde se americkému chirurgovi Richardu Walkerovi za záhadných okolností ztratí z hotelového pokoje manželka Sondra. Vzhledem k pasivnímu a apatickému postoji místních policejních orgánů se zoufalý Harrison Ford v hlavní roli lékaře vydává hledat svou choť na vlastní pěst a brzy zjistí, že klíčem k záhadě může být náhodná záměna zavazadel. Ve vedlejší roli se objeví mladá Francouzka Michelle (E. Seigner), jež si přivydělává pašováním různého zboží a společně s Walkerem naleznou stopu k unesené lékařově manželce. Na snímku Romana Polanského oceňuji doktorovo odhodlání v bezvýchodné situaci a počáteční strhující spád příběhu. Závěrečné vyvrcholení dramatu na břehu Seiny a vůbec celková prezentace únosců ve mě však vyvolává pochyby a kazí tak maximální filmový požitek. ()

Biopler

Fordova príprava pred slávnym kúskom The Fugitive prebehla v Paríži. Ford je na takéto role stavaný, ľahučko mu uveriť chlapíka, ktorý je bežný smrteľník, žiadny superhrdina, robiac kroky, ktoré nemusia byť hneď na prvú správne. Jeho hľadanie stratenej manželky je zaujímavé, žiadne super šialené dobrodružstvo sa nekoná... skvele to dokumentuje výpad na streche kedy sa skoro naplní, že chudobnému aj z hrnca vykypí. Skvele zvládnutá úloha smoliara, ktorého si príbeh a rejža vychutnajú v scéne na tancovačke kedy už má toho plné zuby a už ani nevie reagovať na zvodne tancujúcu Michelle, ktorá je v podaní bezchybnej Seigner skvele padnúca postava parťáčky. Takéto scény bez slov vo filmoch milujem. Kedy emóciu vieme čítať a nepotrebujeme k tomu žiadny komentár. Filmu škodí výber Betty Buckley do roli manželky, jednak vyzerá staro (hoci je od Forda mladšia o 5 rokov) a jej repliky v úvode sú suchopárne a vzťahu s Fordom som neuveril. Z ich dialógov necítiť ani to filmové manželstvo. Navyše súperiace gangy sú málo cieľavedomé a isté scény keď sa u Michelle domáhajú vzácneho predmetu sú málo vypointované. Ešteže film ponúka aj rozmer nezávideniahodnej situácie pre cudzinca (Američan v Paríži, ktorý nevie po francúzsky ceknúť) a vznikajú z toho komické situácie. Čiže tento kúsok je aj vkusne odľahčený a má navyše fajnový európsky look. ()