Lékařský kongres v Paříži, který záměna kufru promění v děsivou noční můru... Americký kardiolog Richard Walker přijede s ženou Sondrou do Paříže na lékařský kongres. Než se stačí v hotelové koupelně oholit, jeho manželka beze stopy zmizí. Dobrodružství, jež nijak statečný muž musí prožít v cizím městě, ho postaví mezi dvě skupiny, usilující získat spínač k atomové bombě a po bok půvabné nekonformní dívce Michelle. Ta propašovala spínač ze Spojených států v letadle, kde však došlo k záměně jejího a Sondřina zavazadla. Tak se do celého případu, kolem něhož francouzská policie jen bezmocně a lhostejně krouží, zapletla nevinná manželská dvojice. Zatímco Walkerovi jde výhradně o záchranu ženy, dívka usiluje o odměnu za nebezpečnou práci. (Česká televize)

Dixie_Cara

Dějově je sice dlouho dopředu jasné co bude, ale kouzlo filmu je jinde. Kráska Emanulle Seigner a Ford si neskutečně sednou. Viz jejich "taneček" v baru. A Morricone je jako vždy master mind celého filmu. Hudba zvyšuje atmosféru o několik levelu. ()

Pythonator

Průměrný thriller, kterému vynikající Harrison Ford vysloužil 4 hvězdičky. Role na míru. Obyčejní chlápci v neobyčejných situacích mu jdou skvěle a to samé co tady, hrál v podstatě později v Uprchlíkovi. Polanskiho režii nemusím. Nevím, co na něm všichni vidí. Určitě je lepší opíchávač lolitek než režisér. Na začátku filmu nám předvede šíleně nudné scény, kdy obyčejní manželé dorazí do hotelu a tváří se zcela obyčejně. Má to být realisticky umělecké (dle fanatiků do Polanskiho díla), ale je to spíš natahovaná nezáživná nuda. Naštěstí se film rozjede a díky Fordovi je to dobrý thriller. Emmanuelle Seigner je k nakousnutí, i když hraje tak trochu blbou krávu. Být Fordovou postavou, hodím za hlavu, že mi unesli ženu (mimochodem nezajímavou nepřitažlivou krátkovlasou pipku) a opíchám tu mladou Francouzku:-) Merrrde. ()

Poga

! POZOR SPOILER !Tak si to skúsme celé rozobrať. Áno, má to síce parádnu atmosféru klasických európskych kriminálok, dokonca aj akúsi postnoir atmosféru by sme tu našli. Rozprávanie je z formálneho aj štylistického hladiska presne také aké má byť. Dokonca aj femme fatale tu vystupuje, aj keď samozrejme jej dramatický koniec je nemastný, neslaný a hlavne prišiel neskoro. No ale ani Polanski sa neodvážil v očiach diváka vykresliť Harrisona Forda ako záletníka, ktorý by bol počas hladania vlastnej ženy neverný. Problémom tohoto filmu je jeho pridlhá stopáž, alebo vzaté z iného konca, privela vatových scén. A tu sa naskytujú dve možnosti. Bud mal Polanski natočiť klasickú kriminálku, kde by neabsentovali ani logika konania postáv a dramatická zápletka by bola uveritelnejsia (tým pádom by to bolo aj o kratsie, respektíve by nám dlzka nevadila), alebo mal natocit klasický noir film, kde by nam nevadila nelogickost konania postav, avsak namiesto vaty, by sa nam dostalo viac scen ako naprilad legendarna tanecna scena v bare (tym padom by nam nevadila dlzka). No Polanski sa nedokazal vzoproet tlaku studia (alebo nechcel a bol v tom kalkul) a natocil takyto hybrid. Pridlhy a miestami rozvlacny a nudny. ()

Feacher

Dnes slavil Harrison Ford osmdesátiny, tak jsem si říkal, že večer věnuju 48 minutám v Paříži. Myslím, že je to poměrně pěkný, někdy až akční film - dobře zahraný, poměrně i dobře napsaný, je to taková hrana 4*/5*, nakonec ale zanechám 4*. Mělo to to, co jsem očekával, ale stejně jako "Znásilnění" s Jodie Foster - nemělo to nic, co by dávalo ten pětihvězdičkový kumšt. ()

JB001

Viděno poprvé v roce 2023 a docela mne to zklamalo. Čekal jsem mnohem mnohem víc a dostal jsem jen příjemné vzpomínky na Paříž osmdesátých let. V Paříži jsem tehdy strávil krásné tři týdny. A nenudil jsem se tam ani minutu. U filmu jsem se nudil dvě hodiny a nezachránil to ani Indy. ()

PORTER44

Průměrný thriller v čele s H.Fordem který cestuje s manželkou do Paříže na kongres jen co přijedou do hotelu jeho manželka zmizí a on je přesvědčen že jí unesli.Místní policie je skeptická a myslí si něco jiného tak se H.Ford snaží najít svoji manželku na vlastní pěst.Chvílemi je to napínavější a občas nuda,herecké výkony mimo Forda nic moc,nechá se to. ()

mfanta

60% - Na tomto filmu se mi líbilo, jak nedělal z hlavního hrdiny hrdinu akčního. Jediná scéna, kde si Harrison Ford hraje na hrdinu a začne vyhrožovat tajným agentům a potom dostane jednoduše na budku mě dostala do kolen. Scénaristicky není film úplně dotažen a místy to trochu skřípe, ale v rámci žánru se to dá jakžtakž tolerovat. Emmanuelle Seigner je okouzlující, dokonce docela dobře hraje. Happy-end se nekoná a nejen proto se mi konec filmu líbil. ()

Mantegna

Ten film je jako sen. Neřekl bych noční můra, jak tu někteří píší. Děj filmu, jako u každého mistrovského díla je zcela lhostejný. Smysl je v náladě a ta je nejlépe vyjádřena ve skladbě napsané přímo pro tento film - I'm gonna lose you od Simply Red.Ten film je jako opiový rauš.Vemlouvavý, podmanivý. Soustředit se na děj je v tomto případě vrcholem sprostoty.🙈👍Znovu si tu člověk může vychutnat úžasnou Polanskiho montáž a volbu záběrů v omezeném prostoru. To je přímo filmová škola. ()

mdf

Dobrý thriler.jak obyčejný člověk řeší zmizení své manželky v neznámém městě a naraží na nechápavost a nečinnost lidí okolo něj. ()

milunech odpad!

Několikrát jsem u tohoto filmu usnula, tak jsem mu dala naposledy šanci a.... Měla jsem zase raději usnout, mohla jsem si dělat iluze, že není tak špatný. Nyní uz vim, že se na nej nikdy nepodívám. Co tím chtěl autor říci? ()

MRParis

Docela dobrá detektivka se zajímavou zápletkou za zmínku stojí nádherná Emmanuelle Seigner takže je na co jse dívat. ()

Tucne.prasa

Ak si neviete predstaviť kombináciu slovenskej zle zahranej inscenácie z 80-tych rokov a talianskej komédie s Fantozzim, pozrite si tento skvost. Alebo sa mu radšej v záujme zachovania duševného zdravia vyhnite. Pomýlila ma iba výborná Morriconeho hudba, ktorá na začiatku slubovala slušnú drámu. A z hercov hrala uveriteľne iba mladá plytká ziskuchtivá štetina. Za nich 1 hviezda, inak by to bol odpad. ()

Sejkorka

Skvělý thriller, výborně natočený, dramatický. Párkrát to zadrhne, ale nijak to nenaruší děj. Jediná piha na kráse je, že nakonec zemře Michelle. její představitelka Emmanuelle Seigner (o roku později si vzala režiséra Romana Polanskiho) je zosobněním toho, čemu jsme říká sexbomba. PODRUHÉ 5-1 - 24 To bude výjimka, po druhém (či kolikátém) shlédnutí ubírám 2* na 3. Je to na 70%, ale dolů. Proč? Ani nevím. Nejspíš zafungoval zub času a některé scény mi přišly směšné (vysypaný kufr na střeše, závěrečná přestřelka apod.) ()

Drslw

Slabota. A nuda. Tento film nemá nič z toho, čo by dobrý film mal mať, a preto neverím, že si ho niekto pozrie dvakrát. ()

drkaldj

Ford je sympaťák. Polanski má svůj styl, kterému jsem docela přišel na chuť. A Seigner je nejen pěkná, hraje totiž skvěle. Sice jednoduchý, avšak téměř bezchybně podaný příběh. ()