Lékařský kongres v Paříži, který záměna kufru promění v děsivou noční můru... Americký kardiolog Richard Walker přijede s ženou Sondrou do Paříže na lékařský kongres. Než se stačí v hotelové koupelně oholit, jeho manželka beze stopy zmizí. Dobrodružství, jež nijak statečný muž musí prožít v cizím městě, ho postaví mezi dvě skupiny, usilující získat spínač k atomové bombě a po bok půvabné nekonformní dívce Michelle. Ta propašovala spínač ze Spojených států v letadle, kde však došlo k záměně jejího a Sondřina zavazadla. Tak se do celého případu, kolem něhož francouzská policie jen bezmocně a lhostejně krouží, zapletla nevinná manželská dvojice. Zatímco Walkerovi jde výhradně o záchranu ženy, dívka usiluje o odměnu za nebezpečnou práci. (Česká televize)

ssfan

Pouze průměrný thriller z doby, kdy Harrisson Ford ještě nebyl tak známý. Dávám jen tři hvězdy, protože jeho další thrillery jsou o poznání povedenější. Nicméně i tak je to kvalitní film od slavné režiséra Romana Polanskiho. ()

solskjaer

Nemůžu si pomoci, ale 48 hodin v Paříži je pouho pouhý průměr a to říkám i proto, že mám Forda fakt rád. Sice to není žádný průšvih, ale musím přiznat, že mě Polanski docela zklamal. Ford je bezchybný a zachraňuje co se dá, bohužel scénář zachránit nemohl a to je hlavním černým bodem filmu. ()

ranp

Tenhle film připomíná Uprchlíka. Jak hlavním představitelem, tak i dějem. Ale Uprchlík je přece jen klasika a o hvězdičku lepší. I tak ale jde o nadprůměr, i kdyby se někomu nelíbil příběh (ale líbit by se mohl), tak není špatný strávit prostřednictvím filmu 2 hoďky v Paříži :-) ()

Han22

Naprosto perfektní thriler, u kterého si Ford zahrál to umí nejlíp - obyčejné chlapíka, kterému unesou ženu a on se zaplétá do špionážní hry, kterou od začátku až prakticky do konce nepochopí. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... Indiana se sice snaží jako o život - ale stejně jen hraje - ve skutečnosti mu film přebrala přenádherná Emmanuelle, která nehraje ale prostě existuje... s takovou přirozeností s jakou my dýcháme... Kdyby tam nebyla, film na tři hvězdy...na 3,5... ()

xaver

Jinak celkem zajímavý příběh natočený v prostředí krásné Paříže je zbytečně překombinovaný, málo uvěřitelný a těžko pochopitelný. Takový celkem obyčejný průměr. ()

KmK

Nechápu to nízké hodnocení. Podle mého názoru velice inteligentní a napínavý thriller, který navíc zdobí fantastický výkon charismatického Harrisona Forda. ()

cab

(Harrison Ford) v dobre herecke forme jako Richard ztraci v Parizi svoji zenu a mermomoci se ji snazi vypatrat, at to stoji, co to stoji. 70% ()

Tydlidáš

5/10 - Po pravdě sem od Polanskiho čekal mnohem víc. Né, že by to byl špatnej film, ale nic extra mi to nepřineslo. Emmanuelle Seignerová hrála hezky a hezká taky je nebo v těhle letech bejvala a Harrison Ford taky dobrej, ale zrovna u něj sem už viděl i lepší role. Celkově takovej průměrnej film. Sem rád, že sem to viděl, ale vidět to znova rozhodně nepotřebuju... ()

AdamesWWE

[7.5/10] Nevedel som čo môžem od tohto filmu očakávať. Príbeh sa zdá jednoduchý, ale je nieje to tak. Je skvelý, pútavý, zaujímavý a mimoriadne prepracovaný. Človek nedokáže predvídať, čo sa stane v nasledujúcich minútach a vôbec sa tu nedá vravieť o nejakých klišé prvkoch, ktoré pri podobných príbehoch sú zavedené. Takže scenáristicky je to úplne výborný film a spracovaný je nadmieru dobre. Síce sa nesie celý čas v pomalšom tempe a má dvojhodinovú stopáž, príliš mi to neprekáža. Pretože príbeh zaujme od začiatku a svojou nepredvídateľnostou ma bavil slušne po celý čas a nenašla sa tu jedna scéna, ktorá by bola zbytočná, alebo ma nudila. Ale v záverečnej pol hodine, resp. rozuzleniu deja by som pridal trošku viac tempa a dynamiky, ale to je len detail, ktorý mi nepokazí žážitok. Musím pochváliť aj veľmi zaujímavú hudbu, atmosféru ktorý tento film má a samozrejme skvelý Harrison Ford. V konečnôm dôsledku je to veľmi dobrý thriller. ()

Paity

Vcelku průměrný, i když na první shlédnutí velmi zajímavý, thriller. Je však vidět, že Harrison Ford makal na plno a tak není ostuda si film pustit někdy znovu. ()

F.W.Colqhoun

Asi každý obsedantní cinefil má favorita, na němž se s nikým neshodne. Pro mě představuje po dlouhou epizodu divácké dospělosti Frantic po všech stránkách perfektní film, reprezentující jako celek i jednotlivými složkami model toho, jak se má film dělat. A taky zdroj nedůvěry ke kufrům značky Samsonite. Šestákový námět odkazuje zdánlivě kamsi k Muži, který věděl příliš mnoho, ale nemá hitchcockovské dětinskosti, patriotské pomýlenosti a dalších hollywoodských atributů ani co by se za nehet vešlo. Chatrnou kostřičku obohacuje Polanski o realistické, neotřelé postavy [Dr. Walker nemá obdoby], vklad vícero-méněro virtuózní a disciplinované režie a jedinečný smysl pro atmosféru, tvůrčí sadismus a neposlední řadě svérázný humor. To, neuspokojivé tempo děje a vzdor diváckým očekáváním obrací námět naruby a výsledek vrhá mimo mapu běžného thrillerového syžetu, spíše někam do kafkovského univerza - viz hodnocení. Polanskiho muž ví totiž málo, ne-li přímo nic. V těžišti snímku trčí tedy postava ne-hrdiny, idol existenciálního mužství, vržený do absurdní situace, na neznámé místo, mezi lidi, s nimiž je obtížně nachází společnou řeč - v přeneseném smyslu i doslova. Dr. Walker bojuje nejen s cizími s úřady [a komisařem Moulinem], nachází pochopení a pomoc spíš mezi spodinou a v hlavně nepřetržitě ždímá šrajtofli o další-a-další doláče. Model života. Polanski s Brachem nechávají středostavovského nešťastníka před-i-za-obrazovkou podstupovat jedno vybroušené euro-nedorozumění za druhým a jejich gusto plodí několik gagů, jež vzdor žánru nelze hodnotit jinak než smrtící. K mému top ten jich paří hned několik - Fordova procházka po střeše doprovázená tklivým motivem nebo taneček v klubu Touch Of Class mne při každé z četných repríz dohání k sadistickému smíchu. Polanski pracuje pouze se kvělými skladateli, tentokrát se vška překonává. Dvě jména - Morricone a Grace Jones. Když slyším I‘ve Seen That Face Before (Libertango), mám dodnes chuť si po zubech začít roztírat skvělej koks přinejmenším za 500 franků. Harrison Ford může Polanskimu děkovat za svou s velkým náskokem nejlepší roli, Emanuelle Seigner dodnes platí věhlasnému dobytkovi v naturáliích. Na světě pro mě není spolehlivější spouštěč diváckého štěstí, než tento film. Nejlepší noir! PS Dal bych nevím co za možnost zhlédnout [možná zcestnými] mýty opředenou verzi, vysílanou v osmdesátých letech na německé kabelovce, završenou alternativním koncem, jenž Walkerovu ženu odhaluje ve spojení s teroristy. PPS Skutečnost, že tento film nejspíš v ČR vůbec nevyšel na DVD (stejně jako Čínská čtvrť a na rozdíl od Let's Dance: Revolution), považuji za takový malý kulturní skandál. ()

Hanys_

No slabota. Tím tuplem, když v tom má prsty mistr Polanski , protože ten takovéhle pomalu plynoucí thrillery umí rozhodně lépe. ()

Arach.No

Opravdu velmi dobře vystupňovaný krimi thriller. Kromě Indyho a Star Wars je 48 hodin u nás asi nejznámějším Fordovým filmem. Bohužel, musím přiznat jednu věc, tento film mě nenávidí. V televizi je opakovaný každou chvíli, takže jsem ho viděl už přinejmenším pětkrát, ale vždycky se kolem 70. minuty něco stalo a tak se mi konec povedlo vidět jenom jednou v životě. Někdy vypadla elektrika, jindy jsem zase musel odjet, tento film je prostě prokletej. ()