Lékařský kongres v Paříži, který záměna kufru promění v děsivou noční můru... Americký kardiolog Richard Walker přijede s ženou Sondrou do Paříže na lékařský kongres. Než se stačí v hotelové koupelně oholit, jeho manželka beze stopy zmizí. Dobrodružství, jež nijak statečný muž musí prožít v cizím městě, ho postaví mezi dvě skupiny, usilující získat spínač k atomové bombě a po bok půvabné nekonformní dívce Michelle. Ta propašovala spínač ze Spojených států v letadle, kde však došlo k záměně jejího a Sondřina zavazadla. Tak se do celého případu, kolem něhož francouzská policie jen bezmocně a lhostejně krouží, zapletla nevinná manželská dvojice. Zatímco Walkerovi jde výhradně o záchranu ženy, dívka usiluje o odměnu za nebezpečnou práci. (Česká televize)

ClimbVibe

Nevím jestli thriller, detektivka, akční film... každopádně napínavá podívaná. 4 hvězdy protože některé věci mi úplně nesedly. Ale jinak jsem byl velice spokojený. ()

Hadriel

Takový odpočinkový relax thriller, který baví a napíná jak nový kšandy. Paříž ke konci 80. let, krása. Emmanuelle Seigner je moc pěkná a dost hot. Ford je prostě dobrej jako vždycky. + Paříž. + Emmanuelle Seigner ()

Paldiny

Keď bol na to sám vynikajúci thriller, keď boli na to dvaja slušný thriller, dohromady tak v napätí strávené dve hodinky. V nich jasne dominuje Harrison Ford, ktorý nad všetkými vyčnieva ako eiffelovka nad ostatnými pamätihodnosťami a to je asi jediná pripomienka. Polícia, konzulát aj zlosyni mi prišli trochu ako polepetká, čo by sa v tom buď nechceli angažovať vôbec, alebo nevedeli ako na to. To nahrávalo samozrejme hlavnej postave, ktorá neskončila za mrežami už po hodine, alebo pod kvetinkami po hodine a pol. Ja som jej ale fandil, takže tento malý neduh s privretým jedným okom prehliadnem. ()

aLPaC

Výborný začátek, ale poté to sklouzává čím dál víc do průměru a začíná nudit. Nevím proč, ale v Polanskiho filmech se mi tohle stává poměrně čato. ()

Garch

Emmanuelle Seigner, velmi zvláštní žena, se zvláštním pohledem. Největší role jí teprve čekala, v následujícím Polanského "Hořkém měsíci". Harrison Ford ve " 48 hodinách v Paříži" odehrál svůj standard nehrdiny, který je donucen se překonávat. To už mu zůstane. Ale dělá to báječně :-) ()

ArthasKarfa

Velmi napínavý příběh z Paříže, kterému dominuje charismatická postava Harrisona Forda. Rozhodně nepatří mezi béčka tohoto thrillerového žánru. ()

RomanHyde

Polanski, Ford a Morricone. Tadle trojice pokupě znamená kvalitní podívanou. Již s úvodními titulky a Morriconeho muzikou, která si pobublává a brousí smyčce na vypjatější okamžiky se rozvíjí zajímavá atmosféra, tzv. přípravná fáze. Potom se již začne kupit jeden problém na druhý a Forda vidíme opět rozcuchaného, rozervaného, který je hnán adrenalinem vstříc padouchům, což se velmi dobře Polanskému daří přenášet i na diváka, samozřejmě podpořeno výbornou kamerou, vděčnou kulisou pařížských zakoutí a nezaměnitelným hudebním doprovodem. I po více než 20 letech je tak Frantic výbornou podívanou, pro mne jakousi klasikou svého žánru. ()

bolan

Stará dobrá krimoška s Polanskiho lehce noirovým nádechem a mojí oblíbenkyní Emanuelle Seigner. K dokonalosti chyběl jen krůček. ()

Hepy13

Harrison Ford pátrá po své ženě, která záhadně zmizela z hotelu a jazyková bariéra mu v to ještě víc komplikuje. No pokud by mi někdo ukradl takovou šeredu, ještě bych mu k ní poslal zdarma letenku. Ale Harrison přeci umí najít Chrám zkázy, Svatý grál i ztracenou archu, tak jedna ženská by mu neměla dělat problém. Pokud však čekáte akční jízdu, střelbu a nějaké honičky v autech, budete nejspíš zklamáni. Film totiž jede tak na jedničku, a na někoho (třeba jako na mě) to může působit až nudně. Ke konci se se film trochu rozjede, ale na průměr to ani zdaleka nestačí. ()

majec4

Super natocene. Forda som sice nevidel vo vela filmoch, ale patri medzi hercov,na ktorych sa rad pozriem, ked je moznost. Za tento film som rad. Malo to atmosferu, aj nejaky ten zvratik. Taka klasicka zalezitost z 80tych rokov. Sice s pomalsim zaciatkom, ale po prvej polhodke to pekne odsypalo. ()

kamil.i

Zbožňujem tento Polanskeho "európsky" prístup ku krimi drámam. Je tak civilný, tak prirodzený, miestami naturalistický, že aj napriek bežnému, či komornému príbehu ste do filmu pohltení ako protagonista a nedokážete sa od neho odtrhnúť. ()

malenfant

Možná bych dal i víc, protože se mi to líbilo, ale naše TV stanice ten film neustálými reprízami úplně degradovaly... ()

Sista

1. film má podle mě hrozný zvuk - vlivem českého dabingu visí dialogy v úplném vzduchoprázdnu..hlavně na konci je to do uší bijící 2. Emmanuelle Seigner je podle mě ztělesněním sexy Francouzky ( před pár dny jsem viděla Hořký měsíc) 3. Písnička od Grace Jones - I´ve seen that face before, která se line co chvíli celou druhou půlkou filmu je čirou náhodou moje oblíbená (a mám jí i na profilu) 4. ten konec je fuj fuj, aspoň kdyby Polanski do role Fordovy ženy obsadil někoho hezčího..to by byly tak v kostce moje postřehy, celkově za 3* ()

Warhorr

Hororový žánr to samozřejmě není ale to, co prožívá kvůli své staré Harrison Ford, to už horor být může. Klasický námět, kdy Vám unesou ženu, okolí na vás sere a vy tak začnete jednat na vlastní pěst. Sice na to nemá 96 hodin jako Liam Neeson a nevyvraždí půlku města ale i tak je to navzdory místnímu hodnocení velice slušný krimi-thriller. Soukromá detektivka v prostředí v srdci Paříže tomu všemu dodává skvělou a hutnou atmosféru. ()