Lékařský kongres v Paříži, který záměna kufru promění v děsivou noční můru... Americký kardiolog Richard Walker přijede s ženou Sondrou do Paříže na lékařský kongres. Než se stačí v hotelové koupelně oholit, jeho manželka beze stopy zmizí. Dobrodružství, jež nijak statečný muž musí prožít v cizím městě, ho postaví mezi dvě skupiny, usilující získat spínač k atomové bombě a po bok půvabné nekonformní dívce Michelle. Ta propašovala spínač ze Spojených států v letadle, kde však došlo k záměně jejího a Sondřina zavazadla. Tak se do celého případu, kolem něhož francouzská policie jen bezmocně a lhostejně krouží, zapletla nevinná manželská dvojice. Zatímco Walkerovi jde výhradně o záchranu ženy, dívka usiluje o odměnu za nebezpečnou práci. (Česká televize)

josieaddms

Zase jsem očekávala víc. Kombinace jmen (Seignerovou teda nemusím) Polanski, Ford, Morricone, Pinon prosně znělo jako docela fajn film. Vyklubal se ovšem zcela průměrný thriller který měl světlá místa jen díky Harrisonu Fordovi, a jeho ironickým pohledům nebo hláškám. Nevím jestli nám měli ukázat naprosté zoufalství, protože například policie jim v tomto případě moc nepomohla, jenže jsem z toho zase tak naprosté zoufalství necítila. Nevím, Harrison byl fajn, a ostatní prostě průměr. ()

Armin82

Po dlouhé době poplavu proti proudu. Hrozná ptákovina, která neupoutá snad nikoho. I kdyby tam Harrison Ford běhal s chrastítkama, tak i to batole usne. Tak neskutečně nudnej film jsem zase dlouho neviděl. Roztahanej děj s klišovitým scénářem nějaké speciální věcičky, po který jdou všichni a také jdou všichni přes mrtvoly a únosy. Harrison Ford se proslavil energickýma rolema v energických filmech a tohle prostě není pro něj. Ti francouzští herci tomu taky moc nepřidali. To byl tragéd vedle tragéda. Nuda, nuda, šeď, šeď a kdo to neviděl ani neztrácejte čas. Nejhorší film s Fordem, co jsem viděl ---->30% za krásnou Paříž ()

Likan7

Ve všem průměrný devadesátkový thriller, kterých v té době vznikalo nepočítaně. Za zmíňku stojí jen Ford, který hraje skvěle, ale jen tohle nestačí, aby byl film něčím víc. První polovina skvělá, druhá o poznání horší. ()

Evzeni1

2. dabing V českém znění: Petr Štěpánek - Harrison Ford (Richard Walker), Taťjana Medvecká - Emmanuelle Seigner (Michelle), Libuše Švormová - Betty Buckley (Sondra Walker), Pavel Trávníček - Patrice Melennec (Hotelový detektiv), Miroslav Moravec - Yves Rénier (Inspektor), Pavel Soukup - Dominique Virton (Recepční), Dalimil Klapka - John Mahoney (Atašé americké ambasády), Miloš Vávra, Viktor Vrabec, Zdeněk Žák, Jan Přeučil, Otakar Brousek st., Jiří Havlík, Jiří Havel, Jaroslav Vlach, Jiří Prager, Stanislav Fišer, Viola Zinková, Vladimír Fišer (titulky) a další Dramaturgie: Alena Fišerová Střih: Jiří Šesták Hudební spolupráce: Miloš Holeček Asistentka režie: Hana Somolová Zvuk: Petr Jurečka, Martin Škrdleta Výroba: Jindřich Bareš Překlad, dialogy a režie: Olga Walló Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 1993 ()

CGP

Syrová atmosféra anonimního města z filmu přímo čiší, umocňuje ji i vynikající hudba. Ford skvělým způsobem zvládá roli bezmocného jedince ztraceného v neznámém prostředí. ()

Tiiso

Možná je to asi i tím, že mám odjakživa slabost k Francii a Paříži. Kombinace H. Forda, Francie a Pollanského umu znamená dodnes stále pro mě jeden z málo překonaných zážitků. Člověk prostě nevěří jak se dá s hercem pracovat tak, že ho necháte se plazit po všelijakých střechách a výsledek je veskrze dokonalý. A to zmiňuji pouze jeden moment. Samotný příběh pak působí dobře na moji představu o filmovém příběhu, jelikož mám rád děj, ve kterém je člověk postaven tváří tvář proti nepřízní osudu a bez nadpřirozených vlastností si s ní musí poradit. Pro mě zkrátka jednomyslně uděleno pět hvězdiček. (A jako u všech mých TOP 10 filmů, udělených dosti neobjektivně) Ale jsou to mé nejoblíběnější filmy. ()

fridge

Velmi slušný film, který stojí téměř výhradně na Harrisonu Fordovi (překvapivě). Líbí se mi akutní pocit úzkosti, který při sledování máte. I přes svoji zdánlivou banalitu je toto jeden z mála snímků, u kterých mám pocit, že víc už se to vážně s*át nemůže, a ono může . ()

Pakr

Bohužel 48 hodin v Paříži bylo pro mě nudným filmem. Přehrávaný a všudypřítomně "vyjukaný" Ford spolu s pomalu se táhnoucím dějem mně opravdu moc po chuti nebylo... ()

AshT

Od Polanskeho jsem čekal víc než průměrný thriller s jasnou zápletkou film ničím nepřekvapí, ale ani neurazí. ()

playboy_05

Podle nazvu dalsi, divakum, notoricky znamy film, od ktereho jsem s ohledem na tvurce cekal ponekud vice. Pomaly, rozvlacny a neprilis zajimavy snimek...ani v ramci zanru rozhodne zadne terno ()

Shitonit

Ford a Polanski.Z toho snad nemůže vzniknout nic špatnýho. A taky že ne. Klasická Fordovina, nenápadně se rozjíždějící příběh, který se mění ve strhávající honičku s časem - doslova o život. ()

Brooks

Námetom tuctový žánrový odvar, akých som videl už desiatky, ale Polanskiho delikátnym formálnym rozpracovaním onoho námetu žánrová chuťovka. Zúfalý hrdina hľadajúci nezvestnú manželku v cudzej krajine, v ktorej mu nikto nerozumie, ignorancia úradov, so všetkým nejak súvisiaca femme fatale Seigner, atmosféra neustálej paranoje, strachu, tápania... Prvú hodinu som bol nadšený a veril som, že sledujem ďalší režisérov masterpiece, pozabudnutú žánrovú klasiku. Ale druhá polovica ma vrátila na zem. Rozuzlenie zápletky (dôvod únosu, identita únoscov) som si vysníval rafinovanejšie, inteligentnejšie, nie ako zvrat vhodný skôr do osemdesiatkového béčka s Chuckom Norrisom. Nehovoriac o lacnej finálnej prestrelke, ktorá tam podľa mňa nemala byť vôbec. Ale pod 4* aj tak nejdem už len kvôli spomínanej forme a taktiež kvôli herecky až nezvykle silnému Fordovi (telefonát s dcérou). ()

Marat

Příběh filmu byl docela zajímavý, i když moc nereálný. Ale z Polanského tvorby tento snímek určitě ocením. Líbil se mi. Co si budeme povídat, Polanski natočil horší filmy, tento je z těch jeho lepších ()

Mykhaluu

Ve své době tozhodně čtyřhvězdičjkový.. a nebudu mu po letech ubírat, ani když se mi nelíbí ta funky basa :) a zjistil sjem, že tu ženskou nehraje Sophie Marceau, jak jsem dodnes myslel... :) ()