kajas

"Mám strach, že se za to budeš smažit v pekle." "Já na peklo nevěřím, věřím jedině na nezaměstnanost." Inteligentní komedie vysoké úrovně (Dorothin coming out mě dohnal až k slzám smíchu), skvělí herci v hlavních i vedlejších rolích, k tomu osmdesátková hudba, zkrátka klasika, na kterou se vždy ráda podívám. Co se ale týče převlekové tematiky, "Mrs. Doubtfire" bude mému srdci vždycky bližší. ()

Anglie

Hoffman hraje skvěle roli, v níž by ho nikdo nepoznal:-) Jessica Lange získala Oscara zaslouženě. Velmi povedená komedie, která spolehlivě pobaví. ()

Petrasuvicka

Absolutní pecka. Obdivuju fakt, jak se Dustin dokázal tak přesvědčivě vctít do role ženy. Ale nejlepší jsou momenty, kdy se na první pohled křehká žena projeví jako obhroublý muž. Už dlouho jsem ten film neviděla a myslím, že se k němu velice brzy a s chutí vrátím. Protože obsahuje další jedinečné kouzlo vtipu a dobré komedie. Protože i po stý vás to nepřestane bavit. ()

easaque

nostalgické 4* tuhle klasiku zná určitě většina z mé generace a starší a je to jeden z mála amerických filmů, které se na československém televizním kanálu mohli objevit před revolucí. A myslím, že by se mohla líbit i těm mladším, protože je to kvalitně natočná komedie, kterou vyzdvihuje zejména herecký výkon Dustin Hoffmana. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

honajz2

Předem musím říct, že tyhle převlíkací komedie fakt nemám rád, často mi přijdou trapné a ani se mi nelíbilo Někdo to rád horké, takže jsem od Tootsie nečekal nic dobrého a kdybych to neměl v plánu už asi 8 let a 3 roky stažené, tak bych se na to nejspíš nikdy nepodíval. Výsledek je ale pro mě příjemným překvapením. On ten humor naštěstí nestojí jen na tom, že se chlap převlíká za ženskou, ale i na kritice soap oper a "herců" v nich, kteří by bez čtecího zařízení nedokázali zahrát nic. A těch témat je tam víc a dost tahají nahoru vše trapné, co stojí právě jen na tom převlíkání. Sice stále nedokážu uvěřit, že to točil Sydney Pollack, ale má to chytrý scénář a vedení, skvělé herecké výkony, dokonce i nějakou atmosféru a romantické to začne naštěstí být až v poslední čtvrtině, za což jsem rád, protože mě ty tuctové romantické zápletky prostě neberou, i když jsou součástí komedie. Ta poslední čtvrtina mi přijde nejslabší, ale i přesto jsem se u toho dokázal celou dobu bavit a nenudit. Není zde sice vše dokonale dotažené (třeba dějová linka s Jeffovou divadelní hrou), ale určitě je to povedené natolik, abych tomu aspoň slabé čtyři dal. Asi bych ani neměl problém si to někdy pustit znova a to je u tohohle subžánru co říct. Vlastně si i říkám, že lépe vypadat už ani nemůže... Slabé 4* ()

Martin741

Reziser Sydney Pollack vie velmi dobre ako natocit kultovy film /Jeremiah Johnson, Tri Dni Kondora ....../ a teraz v tomto filme Tootsie sa rozhodol natocit prezliekacsku komediu. A vybral si priam skvele : Dustin Hoffman je fakt cislo a vyborny herec, to po tomto filme viem naisto. Spolu s filmami ako Mrs Doubtfire a,Nekdo to rad horke je toto suverenne najlepsia prevlekova komedia. 95 % ()

cariada

Nejsem přiznivec komedii kde se chlap převléká za ženskou a mluví jak bukvice.....Tohle na mě prostě nepůsobí. ()

Nach

Nezapomenutelná komedie s nezapomenutelným Dustinem Hoffmanem. Jinak, než pět hvězdiček této klasice dát nemohu. Snad nejlépe zahraná žena mužem vůbec. ()

joker.george

Moje druhá nejoblíbenější ,,role'' Dustina Hoffmana, výkon v této dvojroli je prostě fenomenální... Hned po prvním snímku, který jsem s ním viděl - Malý velký muž. Humor je neuvěřitelně břitký i vtipný zároveň, hlavně v dialogových scénách, možností, jak námět využít, se objevila spousta, a pokaždé dokázaly uhodit hřebík na hlavičku, rozřešení celého případu je tak absurdně geniální, že se budu ke snímku opakovaně vracet a konečná ,,hádka'' o půjčování šatů funguje přesně tak, jako správný závěr má... ()

BarryLyndon

Po Tátovi v sukni jsme si museli pustit další legendární transsexuální film, který je ještě o stupínek lepší. Kdyby byla anketa o nejlepší komedii všech dob, tak Tootsie napíšu hodně vysoko, to je prostě geniální film hned z několika rovin a do teď nechápu, že to z 9 oscarových nominací proměnilo jen jednu a to ještě tu, která být proměněna neměla, nic proti Jessice Lange, ale Glenn Close předvedla v Garpovi výkon na úplně jiné úrovni. Byl jsem dost naštvaný, že nedostal Pollack Oscara za řežii, než jsem si přečetl, že ten rok byl nominovaný Spielberg za ET, Attenborough za Gándího, Petersen za Ponorku a Lumet za vynikající Rozsudek s Newmanem. :-) Hoffman je tu fenomenální a několikrát se dotýká dramatického i komendiálního nebe, hlavně závěrečný monolog v telenovele je snad jedna z nej filmových scén vůbec a vždycky jdu do kolen a vždycky si na těch pár minutách najdu něco nového. Neskutečné je i obsazení menších vedlejších rolí, kde jsou hvězdy jako Bill Murray nebo Geena Davis. Co je pro mne další srdcovka je dabing, protože je to možná ten vůbec nejlepší, co tu kdy vznikl. Když někdo obsadí stárnoucího Rudolfa Hrušinského do role táty Jessicy Lange, tak asi není co řešit, protože on to poslal na uplně jiný level. :) 10/10 ()

tomtomtoma

Netradiční romantická komedie, jejíž hlavní předností je herecký výkon hlavní postavy. Vtip tento film rozhodně nepostrádá, ale jeho "bláznivost" přináší také velké porce patosu, škodolibosti, hlouposti, nejapnosti a také trapnosti. Skvělý a neúspěšný herec Michael Dorsey alias úspěšná herečka nekonečného seriálu Dorothy Michaels (skvělý Dustin Hoffman) svým ženským převlekem řeší hmotnou a existenční potíž a touhu po splnění svých vlastních profesních projektů. Jeho převlek ale přináší řadu nedorozumění, zmatků a nesnadnou cestu k získání lásky jeho nově objevené životní partnerky, ale také glorifikaci tajemné osoby. Ale jako každá správná romantická komedie dospěje ke svému zdárnému konci se splněním všeho, po čem hlavní představitelé toužili. Z dalších rolí: herečka nekonečného seriálu Julie Nichols (půvabná Jessica Lange), ovlivňována Dorothy, aby nakonec našla svého Michaela, Michaelova kamarádka a herečka Sandy (Teri Garr), se kterou Michael nerozvážně naváže vztah, sebevědomý režisér nekonečného seriálu Ron (Dabney Coleman), Juliin milenec, Juliin otec Les (Charles Durning), zamilovávající se do Dorothy, Michaelův přítel a spolubydlící Jeff (Bill Murray), nevěřícně a pobaveně sledující Michaelovo bláznivé počínání, Michaelův a Dorothyin agent George Fields (sám režisér Sydney Pollack), a neodbytný herec John Van Horn (George Gaynes), toužící po Dorothy. Netradiční, zajímavé, a přesto u mě neplnící to hlevní poslání tohoto filmu: upřímně příjemnou zábavu. ()

laik_60

Ďalší film, ktorý som zabudol hodnotiť, lebo som ho videl dávno. Ale viem, že Hofman tam bol excelentny, výborný dabing, a skvele dialogy. Jednoducho ten film si treba pozriet zabavite sa. :) ()

C0r0ner

Dokud se to drželo komedie, bylo to moc fajn, když se film přepnul do polohy romantického dramatu, tak už mě to vůbec nebavilo. Taktéž Hoffman mi nikdy nepřirostl k srdci, takže Tootsie určitě nevnímám jako špatný film, ale jako dobrý zase také ne. 60% ()

danecek24

40. Zlatý Glóbus za rok 1982 - cena (3) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Dustin Hoffman, *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Jessica Lange + nominace (2) - Nejlepší režie - Sydney Pollack, Nejlepší scénář - Larry Gelbart, Murray Schisgal ()

Andre3000

Výborná a nenáročná komedie na kterou se dá dívat znova a znova. Nejde tak oni o nějaké vtípky a hlášky, spíše o celkový nádech filmu. Dustine...BRAVO. ()

gabin(a)

Spolu s Někdo to rád horké určitě nejlepší film s mužem převlečeným za ženu!Sydney Pollack si Oskara fakt zasloužil, navíc tam byl skvělý i jako herec. Jenom nemám ráda Jessicu Langeovou, ta mi to trochu kazila, ale zase to vynahradili Bill Murray, George Gaynes a samozřejmě Dustin Hoffmanová:-) ()

pakobylka

Nezapomenutelný, suverénní Dustin Hoffman jako svérázná, pohotová, vždy dokonale upravená a trochu afektovaná Dorothy - v odzbrojující, věčně mladé komedii, jejíž humor je vkusný, duchaplný ... a velice lidský. ()

zette

Hoffman je jeden z mych nejoblibenejsich hercu, v roli osklive zenske me ale vubec nezaujal. Komedie, u ktere se ani jednou nezasmeji je spatna a film sam o sobe, krome avizovanemu humoru nema moc co nabidnout... Velke zklamani. ()

Juto

Tootsie“ ako žiletková satira šoubiznisu; je to takmer nonšalantné o tom, aké je to chytré, aké je to dôsledné a očarujúce. Keď to skončí, človek sa môže cítiť nabitý čírou dobrou vôľou celej veci. 8/10 ()