Anderton

Jedna z amerických klasík 80tych rokov. Netreba sa nechať odradiť príšerným patriotickým plagátom, v ktorom je ale množstvo irónie. Tootsie je veľmi milá komédia, ktorá si strieľa zo spoločnosti, kde neúspešný muž je ochotný sa prezliecť za ženu, aby sa dokázal presadiť. Výhoda filmu spočíva v tom, že Hoffman je veľká hviezda, ale zároveň nie je žiaden krásavec, takže si môže dovoliť zahrať takúto úlohu. Predstavte si v nej trebárs Redforda, to by asi nešlo. Prečo dopadli prevlekové komédie tak, ako dopadli, sa treba opýtať Lawrenca alebo Sandlera. ()

swamp

Hoffman na sebe naprosto dokonale převzal ženskou podobu (bez jakýchkoliv digitálních triků současnosti) a získal si tím jako Dorothy Michaels srdce tisíců diváků.. a nejen těch ve filmu, ale i reálných. ()

Slartibarkfast

Úžasná romantická komedie, v níž je hlavní představitel převlečen do ženské role. Patrně nejlépe zvládnutý film na toto téma. Těžkým konkurentem je pro mne ještě "Táta v sukni" s Robinem Williamsem či "Někdo to rád horké". Tohle dílo ale o kousek vede. Úžasné dialogy, vtipné scény, dokonalé herecké výkony a romantický podtext prostě namíchal dokonalou atmosféru. Jednoznačných 95% ()

nascendi

Je mi ľúto, ale pri opakovanom zhliadnutí tejto klasickej prezliekacej komédie musím ísť o hviezdičku nižšie. Naďalej považujem Tootsie za výborný zábavný film s famóznym výkonom Dustina Hoffmana a jeho maskérov, ale tentoraz mi už prekážali napr. nevýrazné a príliš americké dialógy s Jessicou Lange. V každom prípade je to film, ktorý spoločne s Niekto to rád horúce bude ešte dlho zabávať svojich divákov. ()

nash.

Klasika, která pobaví i po letech.. Hoffman je dokonalý jako nesnesitelný herec i jako ženská, Murray je geinlání nahrávač a Jessica je milá třešnička na dortu. ()

Tomco

Výborná vecička na oddychový piatkový večer. Plné hodnotenie aj za to, že vo svojom žánri je Tootsie komédiou, ktorá neuráža stupiditou, ale naopak príjemne poteší. A cickatý Norbit - Murphy môže Hoffmanovi len tíško závidieť. ()

Slarque

Převlekové komedie bývají bohužel většinou zcela postaveny na výkonu jediného herce. Tootsie je naštěstí výjimkou, protože vedle famózního Dustina Hoffmana je ještě několik výborných herců, celé je to postavené na scénáři, který má hlavu a patu, a bezchybně realizováno. Navíc je zápletka chytře využita k ironizování docela vážných problémů. A ve výsledku je to hlavně skvělá zábava. ()

Rocky62

Někdo to rád horké jsem sice neviděl, ale i tak si dovolím spolu s Tátou v sukni označit Tootsie za nejlepší převlíkací komedie všech dob. Dustin Hoffman se předvedl(a) tak jak nejlíp umí a díky němu pohár vtipu přetéká od úvodních až do závěrečných titulků. Inteligentní upřímná zábava a nepříliš romantiky činí z Tootsie velmi zdařilé dílo. ()

Tommy987

Aké by bolo to pravé slovo, ktoré by tento film vystihlo... ROZKOŠNÝ. Áno, Dustin Hoffman je rozkošný (vlastne väčšinu času rozkošná :-), Jessica Lange je rozkošná, chlapi zaľúbení do Dustina Hoffmana sú mimoriadne rozkošní, hudba je rozkošná aj celá atmosféra filmu je rozkošná. Čo je výsledok tohto všetkého? Jedna skutočne rozkošná romantická komédia, ktorá dokáže vždy skvelo pobaviť. ()

klerik

No mna to až tak moc nechytilo. Bolo to síce "hlbšie" ako zvyčajné komédie, ale asi práve to mi bránilo naplno sa baviť... ()

SeBig

Docela to šlo a já se celý film bavil pár vtipných scén, zajímavý příběh ale na Tátu v sukni to nemá. ()

dopitak

Nemám rád filmy, ve kterých se chlapi převlékají za ženy, ale Dustin je fakt dobrej a vypadá jako ženská, a ne transvestita (takže souhlasím s komentářem kolegou Galadriela). Lákavá je Jessica Lange, potěší přítomnost Billa Murrayho i komandanta George Gaynes Lassarda. Dabing Václava Postráneckého je skvělý, báječně mu přizvukují Pavel Trávníček, (skvěle obsazený Jan Přeučil), Ljuba Krbová i František Němec, o velkém talentu Rudolfa Hrušínského ani nemluvě (ten chlap kdyby mluvil zimnici čtvrtodenní, pořád bude bezvadnej). Možná zbytečně moc dlouhé, i když odhalení je vymyšleno pěkně. ()

Chrustyn

Dustin Hoffman je perfektní ale přišlo mi to málo vtipné. Raději mám novější Mrs. Doubtfire, která se nese v podobném duchu. ()

marhoul

Velká sranda. Jednoduchá zápletka, chlap se převleče za ženskou, protože okolnosti ho k tomu donutí a show může začít. Asi mé první setkání s Dustinem Hoffmanem, kdysi dávno, v dětství. ()

Jirka_Šč

Dnes jsem to pustil Prťatům (* 20. 4. 2008), měl obavy, jestli vydrží a ke konci na nás manželka syčela, že jestli se nepřestaneme všichni smát tak nahlas, že nás zažene hned do postele :). ()

jojinecko

Klasická ukážka toho, že aj poriadne crazy komédia sa dá urobiť inteligentne a na vysokej úrovni. Výkonu Dustina Hoffmana sa dá len zatlieskať... ()