sharky

Nějak to nechápu, nikdy jsem se u téhle komedie příliš nenasmál, ale přesto se mi ten film vždycky strašně líbil. Možná je to v tom, že je to víc než jen obyčejná komedie. ()

MontyBrogan

Keď som počul, že na Nový rok pôjde Tootsie, musel som ju rewatchnúť aspoň z archívu. A tak vezmem župan, natáčky a púšťam sa do žehlenia. Polovička ocenila môj záujem o domáce práce. Za odmenu mi nechala voľnú ruku pri výbere filmu. Som rád, že sa mi ho podarilo presadiť. Tak ako Dustin Hoffman a jeho Michael Dorsey, aj ja som ako žena mužnejší. Keď si doma zladíme menzes, možno si presadím aj Terminátora. Tie novšie časti som vôbec nevidel. ()

honajz

Scénář je pečlivě vystavěná, Dustin hraje skvěle, a ta sociální kritika nezaměstnatelnosti herců, tupých seriálů a nemožnosti prosadit divadelní hru apod. z toho sem tam vystrčí růžky. A přesto je to až na ten úžasný převlek takové nemastné, neslané a nedotažené. Nejde se v ničem do hloubky, každé téma se jen trochu nakousne a jde se dál. Chybí mi i větší propracování vztahů postav po odhalení, jak zareagovali jeho bývalí kolegové, režisér, producenti, a koneckonců není nikde ani naznačeno, jak dopadla divadelní hra Michaelova spolubydlícího. Je to stále nadprůměrný snímek, ale pro mne osobně ne ve všem dotažený, občas laciný, jako by jel na hraně komedie pro masy a kritiky směrem do vlastních řad, a nemohl se rozhodnout, čím vlastně je. ()

poz3n

Mile mě překvapilo, jak moc má Tootsie blízko k civilnímu dramatu, či ironické komedii, než k takové té rovině rodinného filmu, který jsem trochu očekával při přirozené snaze srovnávat film s Tátou v sukni. Díky této pozici o něco více ambicióznějšího pojetí a vyznění je ale Tootsie mnohem náchylnější ke kritice, nicméně myslím, že se i po letech stále drží a dokáže rozesmát. 7/10 ()

Thomick

"Julie thinks you're gay?" - "No, my friend Sandy. I mean, it's crazy..." - Then sleep with her!" - "I slept with her once, she still thinks I'm gay" - "Oh oh, that's not good one" --- Milé, se zvlášť povedeným závěrem. Ale preferovat asi vždycky budu Mrs. Doubtfire, jakožto větší řachandu (což by podle mě mělo být synonymem převlekové komedie), Tootsie je moc ukecaná a ne už tak vtipná. ()

Sawy

"Sandy si myslí, že jsem gay. Julie si myslí, že jsem lesba..." Komedie,která má slabší místa,ale vtipnost těch nejlepších scén a fenomenální Dustin Hoffman zaručují,že nikdy nezestárne.A Bill Murray je borec. 90 % ()

Shaqualyck

Travesti jako životní filozofie v odzbrojujícím podání rozdvojeného Dustina Hoffmana. Jako neúspěšný herec si zkrátka nemůžete moc vybírat. Ono, když to jinak nejde, dáte asi vždycky přednost lodičkám a paruce než kolonce v registru na úřadu práce. Hoffman si tu zahrál možná tak trochu sám sebe, kdyby totiž jako čerstvý třicátník nedostal hlavní roli v Absolventovi, kdo ví, jestli by pod tunou make-upu časem neskončil třeba v Nemocnici Chicago Hope...:-) ()

BoPo

Dobré, vo svojej dobe určite nadpriemerné. No na mňa to až veľký dojem neurobilo. Hoffman sa s postavou pekne vyhral, ale nič viac. ()

Tommassi3

"Hele, když jsi hrál Cyrana a zapích kord pod mým ramenem do pohovky, neřek jsem ani popel.. Když jsi tu házel hrbem a tvrdil, že tohle je zvonice, neřek jsem ani popel.. Ale teď tady sedím a nemůžu ani zvednout telefon, protože ty jsi falešná ženská, a to už je moc !!" ;) ()

Lacike

Spolu s Mrs. Doubtfire jedna z mála komédii o chlapovi prezliekajúcom za sa ženu, ktorá mi nepripadá trápna. Jednak to má dobre vymyslenú zápletku a hlavne Dustin Hoffman je vo svojej úlohe dokonalý. Aj keď teda žiadna kráska z neho nie je, tak tá prísna Dorothy Michaelsová, ktorú predstiera je strašne vtipná. Okrem toho tu skvele využili aj v tej dobre asi už dosť rozšírenú povesť o Hoffmanovi ako problémovom hercovi a trefne to zakomponovali do charakteru ústrednej postavy. A že vraj charakterní herci nedokážu byť vtipní. Omyl. Najviac ma bavili tie jeho hádky s chlípnikom Georgeom Gaynesom, ktorý tu je ešte vtipnejší ako v Policajných akadémiách. Ale aj to Hoffmanove odrážanie zamilovaného Charlesa Durninga je fantastické. Dobre funguje aj romantická línia s nádhernou Jessicou Lange. A ako bonbónik tu aj na maličkom priestore dokáže zažiariť v tej dobe ešte s nadšením hrajúci Bill Murray. Nakoniec pochválim ešte aj starý dobrý klasický CZ dabing, ktorý sa minimálne vyrovná originálu a ja ho mám aj radšej ako originál. 10/10. ()

Agatha

K tomu snad není co dodat. Nepřekonatelná převleková komedie, které se nemůže rovnat ani Mrs. Doubtfire - táta v sukni. Jedinečný Dustin Hoffman hraje tak přesvědčivě, že si snad myslíte, že se měl narodit jako žena :-) Jessica Lange vnáší do filmu takový zvláštní půvab a kouzlo, ale jestli byl její výkon až tak vynikající, že za něj obdržela Oscara...nevím...ale asi jo, bez ní by to nebylo ono. Jinak nevím co bych měl vytknout, když to člověk může vidět několikrát a pořád se mu zdá, jako kdyby to viděl poprvé. Zajímavé pojetí a zpracováno je to jako symfonie, všechno perfektně ladí a to se v komedie obzvláště cení. ()

Pink.Panther

Film který každý viděl stokrát, tak nemá význam na to koukat znova když to zas jednou dávají v TV. Jenže pak se do toho zakoukáte a vidíte to po 101. Není to jen herecký koncert Dustina Hoffmana, je to celé dokonalé. Je to jeden z etalonů hollywoodské komedie pro mainstreamové publikum. Produkce: Columbia Pictures Corporation ()

MrCreosote

Trošku vážnější komedie, která z mého pohledu obsahuje několik podstatných nedostatků. Tootsie je totiž po celou dobu přiměřeně vtipná (což je dobře), její dramatická část ale začíná fungovat až v posledních patnácti minutách (což už tak dobré není). Také je celkem těžké uvěřit, že Dustin Hoffman si zničehonic nasadí paruku, nalíčí tváře, obuje si lodičky a hnedle je z něj opravdová, rázná žena, aniž by si kdokoli z okolí něčeho všiml. Podobný Columbusův Táta v sukni sice trošku neumně pracoval se sentimentem, nicméně nalazení do "crazy" roviny mu prospělo více, než reálnější pojetí u Tootsie. A za sebe můžu říci, že ani ukňouraná Jessica Lange kvalitě filmu nijak výrazně nepřidala (a Oscar je v kapse). Na druhou stranu, jednou jsem opravdu šel do kolen a asi nikoho nepřekvapí, že to bylo u naživo vysílané scény z nemocnice, takhle by se měly točit telenovely ve stylu "Ordinace kdovíkde". A Bill Murray je vtipný za každých okolností, to je bez debat. Konečný verdikt: solidní 3*, protože jak bylo povězeno Jacku Lemmonovi - v podobné pozici, v jaké se ocitl chudák Dustin - "Nikdo není dokonalý!" ()

svik

Ho Ho Ho Dustin je veliký herec, ale tohle je moc. Mě se film absolutně nezamlouval. Americká zbrklost ve střeštěných nápadech mě pomalu ani nenechala film dokoukat. Přišlo mi to nudné a blbé. Kdyby Huffman ve filmu nezneužil postavení toho, že je žena nevím čemu bych se smál. Tady je lepší. ()

corpsy

Zlatá osemdesiatková komédia, ktorá však na rozdiel od väčšiny ostatných komédií tohto desaťročia, ponúka aj vynikajúce herecké výkony a inteligentnú zábavu. ()

Kryton

Všechny hvězdy po zásluze patří neuvěřitelnému Dustinu Hoffmanovi. Ty nejlepší ženský nakonec hrají muži viz. Monty Python! ()