Záběrem na Lucii vstupující do školních dveří pohádka končí a já se už nikdy nedovím, jak vypadá žhavení lebky zvané budík. NinadeL má zase jednou pravdu.(22.2.2012)

"... a zase ta Lucie" není žádné pokračování nebo druhý díl. Projekt vznikl na objednávku západoněmecké televize, kde byl vysílán jako šestidílný seriál, ze kterého udělal Jindřich Polák dva filmy. Scéna s profesorem Hartmannem patří jednoznačně k tomu nejlepšímu.(16.9.2005)

• Columbus

Tak Pan Tau byl bozi a kultovni, ale toto se Polakovi nezdarilo. Navic vrestici neherecka Fuchsova me uz tenkrat jako dite privadela k silenstvi. Bohuzel blazen zustala dodnes :)(26.7.2002)

• Zdeňka

Nemám ráda formeláky!(20.2.2008)

Docela dobra koprodukcni komedie pro prevazne mladsi publikum. Me si vsak jasne podmanily Chobotnice a tato variace je jakymsi odvarkem, avsak stale se jedna o dobrou, milou a pohodovou detskou komedii, ktera dokaze pobavit i pres dvacet let od jejiho vzniku.(6.2.2006)