Eva a Honzík si pro zábavu vymodelují z neznámé hmoty dvě chobotničky. Nic netuší, že hmota je živá a dokonce mluví. Kolem nich se začnou dít prapodivné věci. Film vznikl sestřihem stejnojmenného tv. seriálu, vyrobeného pro Německo. Pokračování viz Veselé vánoce přejí chobotnice. (oficiální text distributora)

boshke

Ve svých třiadvaceti letech jsem poprvé viděl chobotnice celé. A nemohl jsem si pomoci, líbilo se mi to. Je to vtipné, milé a Bohdalová s Filipovským jako Modrej a Zelená nemají chybu... 80% ()

Campbell

Moje dětsví, tohle jsem si pouštěl jako malej prakticky furt. No posuďte animace je výborná, herci ujdou(i když postavy které hrajou mi přišli až moc sentimentální). Hudba je pro uši dobrá, ne že bych si jí nějak extra vybavoval ale vím že byla aspoň ucházející), a taková ta dětská atmosféra byla výborná. Je to prostě můj oblíbený film u kterýho si rád odpočinu. ()

predators

Pro mě opět jedna z nezapomenutelných klasik. Tuhle partičku modro-zelených stěhováků prostě můžu. Svěží, zábavné a dojemné. 75% ()

nash.

Zdaleka ne tak svěží, vtipné a dětsky kouzelné jako Lucie, z jejíhož originálního nápadu se okatě a občas i trochu křečovitě snaží vyždímat maximální zisk. Pokud je jediným zdrojem zábavy řádění plastelíny, je možná něco špatně, navzdory tomu, že občas opravdu pobaví. Navíc šlo o poslední velkou roli talentované Žanety Fuchsové, se kterou pak bylo škaredě zameteno, což filmu v mém podvědomí přidává lehce neveselý podtext. ()

heyda

Ale jo, jde o docela přijemnou podívanou, která ničím zvlášť nenadchne, ale hezky se u toho odpočívá. 6/10 ()

honajz

Ani seriál, ani oba sestříhané filmy mne nikdy moc nebavily. Nejhezčí na tom jsou záběry z pražské Kampy a občas Macháček z vědeckého týmu a "zlý" Kanyza, ale to je tak všechno. Jinak je to vlastně rodinná vztahovka, kde mi lezli na nervy jak ti sourozenci, tak maminka v podání Veškrnové, a dokonce ani Trávníček to moc nezachránil. ()

Xeelee

Originální film pro děti. Když jsem byl malej, tak jsem měl modrýho a zelenýho docela rád, ale to už je dávno. ()

ARI50

Nedá se zapomenou na dovolenou návrat domů a plno plastelinové akce ale mám svůj názor což je nezájem. ()

Tommassi3

"Pěknej Brunclik !! A špinavej jako prase.." ;) Odvar z Polákovy formelácké seriálové scifi pro děti.. S několika dost nedětskými motivy.. ()

BoPo

Nie skvelý, nie výborný, ale rozhodne obľúbený film. Pardon, dvojfilm. Veškrnová a Zedníček vytvorili fajn manželskú chémiu. Žaneta Fuchsová bola na vrchole sil. No a samozrejme hlavnými hviezdami boli samotné chobotničky. Bavila ma aj zápletka ohľadom "zloduchov" v podaní dvojice Macháček a Rösner. ()

Krt.Ek

Rodinná klasika, která mě osobně nikdy nezaujala a její věčné opakování o svátcích mi ji spíše znechutilo. 55% ()

Praxis

Chobotničky jsem miloval jako dítě a s chutí se na ně podívám i ted po letech.Bezvadná podívaná pro celou rodinu....A všechno napůl...:) ()

blackrain

Miluju tenhle dětský příběh. Je to moje srdcová záležitost. Pokaždé si ho v televizi užívám. Nemůžu se dočkat až rodinka vyjede na dovolenou, to se pak žačnou dít ty správné věci, kdy není nouze o bláznivé situace. Bez tohoto filmu si vánoční svátky neumím představit. Zedníčka jsem právě díky tomutou filmu začala mít ráda. Hodně mi připomíná mého vlastního otce. ()

rt12

K Žanetě přibyl brácha a místo Malého a Velkého jsou zde chobotnicky. Přesto je to zábavné i když Lucie byla lepší. ()

kajas

Zatímco starší dobrodružství předškolačky Lucie a jejích kamarádů formeláků jsem měla na videu hodně obehrané, chobotničky mě nikdy nelákaly a maminka mě od nich vždycky odrazovala. Je pravda, že než se titulní postavičky vůbec objeví, nejedná se o nic světoborného a rodina Holanových mi moc sympatická nebyla. Můžu si odškrtnout další vánoční klasiku, ale znovu se asi nepodívám. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková