Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina a zoufale se snaží svou představu štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem, jeho děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti a jeho sliby a plány už je předem přivádějí k zoufalství. Stejné je to, když se Clark rozhodne naplnit představu ideální dovolené v rekreačním ráji Valley World. Ellen a děti by raději letěly, jenže Clark je odhodlán ukázat svým milým nádheru americké krajiny z automobilu. První rozčarování nastane, když místo objednaného sporťáku dorazí stará rachotina. Spoustu komplikací způsobí rodině nejen Clark, ale také mrtvá teta, kterou je třeba dopravit k bratranci Eddiemu. Clarkovi chybějí peníze, hotely jsou moc drahé a uprostřed pouště vypustí auto duši definitivně. (TV Nova)

Jack_F.

Skoro nikdo neumí točit takovéhle filmy, komedie. Pro mě naprostá pecka a stejně jako Vánoční verzi ji prostě miluju. ()

buchannon

Oslava buranství a trapnosti v celém jejím lesku. Tento film je dokonale trapný, stejně jako celá série. Myslel jsem, že vydržím hodně, ale tento vřed byl příliš i na mě. Totální výplach mozku. Ani nová "Bláznivá dovolená" z roku 2015 se nevyhnula totálně trapnému zpracování, i když od ní jsem to až tak nečekal. ()

Syndrom

Simpsonovský koncept typické americké rodinky satirizující Ameriku se skvěle nenásilnou a ve většině případů neumělou komikou, kdy se Ramisova pohodová režie nechá vést unikátně lidsky chytrým Hughesovým scénářem. Takový má všechny. ()

Olafa

Je to zvláštní, možná až divné, ale bavilo mě to jako děcko a (možná právě proto) baví mě to i dnes. Teta Edna je nezapomenutelná XD ()

Chlo0opek

Překvapivě hodně zábavné a chytlavé, skvělá ústřední melodie, super humor, místy trochu "do černa", zkrátka super zábava! Plný počet *!;) ()

Tomulka

Velmi zábavná komedie při prvním shlédnutí, ale při opakovaném již není jaksi vtip vtipem a film působí spíše trapně. Je sice jen málo komedií u kterých se smějete pokaždé, ale jsou. ()

Standey

Rodinku Griswoldů prostě můžu. Vánoční prázdniny sice nepředčí žádný z ostatních dílů, ale je to klasika. ()

uprchlice

Opravdu bláznivá komedie o rodině, které se smůla lepí na paty. Zábavné sledovat jak se jejich cesta mění v cestu plnou smůly. Zklamání té rodiny na konci nemá chybu. ()

bobbio

Perfektná zábava na nedeľné popoludnie, ako u mála filmov si u mňa vyžaduje slovenský dabing, lebo Chevy-ho Chase-a si neviem bez Borisa Farkaša ani len predstaviť. Griswoldovci sú asi moja najobľúbenejšia a najblbšia americká rodina 80-tych rokov (ak nerátam Simpsonovcov). 85% ()

Mark1983

Koukatelná rodinná komedie pro odpočinkové víkendové odpoledne bez všech fádních záležitostí s klidem u srdce. ()

P@\/EL

Velice pohodová americká komedie, na kterou se fakt dobře dívá, a to nejen díky řadě povedených humorných situací. Film pěkně odsýpá, a jelikož je to road movie, tak díky neustále obměně prostředí a vedlejších postav ani chvilku nenudí. No a závěrečná scéna v zábavním parku nemá nejmenší chybu. ()