Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina a zoufale se snaží svou představu štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem, jeho děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti a jeho sliby a plány už je předem přivádějí k zoufalství. Stejné je to, když se Clark rozhodne naplnit představu ideální dovolené v rekreačním ráji Valley World. Ellen a děti by raději letěly, jenže Clark je odhodlán ukázat svým milým nádheru americké krajiny z automobilu. První rozčarování nastane, když místo objednaného sporťáku dorazí stará rachotina. Spoustu komplikací způsobí rodině nejen Clark, ale také mrtvá teta, kterou je třeba dopravit k bratranci Eddiemu. Clarkovi chybějí peníze, hotely jsou moc drahé a uprostřed pouště vypustí auto duši definitivně. (TV Nova)

Adasin

Komedie, která jde svým stylem humoru tak mimo mě, že jsem se nezasmála ani jednou - většina vtipů mi přišla příliš na sílu, až tam chyběl jenom předem nahraný smích ze sitcomů, k tomu ještě nezajímaví hrdinové. Není tu nic, kvůli čemu bych se k téhle komedii měla vracet. 5/10 ()

frashmaker

Asi jsem to už kdysi viděl, ale natrefil jsem na tuto serii nedávno a řekl jsem si, že dle názvu to bude fakt neskutečná sranda. Možná byla... Tak před 25ti lety. Některé filmy jsou poplatné době nejen tématem ale i humorem a toto je bezpochyby ten druhý případ. Toužil jsem řezat se smíchy třeba jako u "Připoutejte se, prosím" nebo "Pana účetního". Žel Bohu se mi jen asi třikrát rozjely koutky a z toho jednou jen proto, že jsem si omylem kopnul do stolu. ()

Paxxx.cz

Legendární komedie Chevyho Chase, která si našla své pevné místo jako film pro zpříjemnění víkendového dopoledne 7/10. ()

MartinezZ

Sry, ale vím, že kdysi bych to ohodnotil mnohem víc. Viděl jsem to znovu ale až dnes a na víc si to už aktuálně netroufne. Z dnešního pohledu trapné a infantilní. Škoda. ()

kaylin

Chevy Chase mi opravdu moc nesedí a chvílemi jsem asi říkal, aby proboha už konečně držel hubu. Ale podobně jako u letošního remaku/pokračování jsem si říkal, že tu jsou prostě scény, které jsou neskutečně zábavné. Není jich třeba tolik a hodně jich vyznívá opravdu trapně, ale stejně jsem se místy bavil. ()

ilemas odpad!

Bláznivá dovolená je přesně ten druh trapných komedií co nemám rád. Všichni herci do jednoho naprosto trapní, neustálé blbé grimasy. Film jsem viděl kdysi dávno a teď podruhé, když jsem náhodou v tv na to překlikl. Chtěl jsem to hned v první minutě vypnout, ale když jsem viděl jak je to trapné a jak trapní herci přehrávají, vydržel jsem tuto hovadinu sledovat až do úplně blbého konce. Nechápu to vysoké hodnocení a vychvalované komentáře. Je vidět, že i u nás je plno inteligentních diváků. Zlatej českej Kameňák. ()

rakovnik

Kdybych tento komentář psal o mnoho let dříve, kdy jsem film viděl poprvé, určitě bych hodnotil výše. Některé scény jsou opravdu mistrně natočené a třeskutě vtipné, postavy většinou sympatické (Clark je boží), ale v ději je tolik hluchých míst, že přeci jen hodnotím pouze ***. Vánoční prázdniny jsou o třídu lepší. ()

Martin741

Prijemna, ale pre mna hodne nudna americka komedia z 80s rokov 20. storocia. Oplati sa ju vsak spomenut, prerazil nou Chevy Chase aj beverly D´´Angelo. Herci su mne neznami, a film do priemeru akurat potiahla ta naha sexica. Auto Ford LTD Country Squire bolo naschval navrhnute tak aby bolo ćo najskaredsie a co najodpornejsie. Svoj ucel splnilo az moc dobre .- este dobre ze taketo popolnice nebrazdili nase cesty. Pre mna najlepsi Harold Ramys je suverenne Caddyshack. 74 % ()

cariada

Chevy Chase ve své první roli jako Clark Griswold ,který jede na příč amerikou s rodinou do Disnylandu ,jenže cestou se mu stane spousta problému. Nezapomenutelná je scéna ,kdy vezou mrtvou tetu na střeše auta. Když jako první dojedou do cíle zjistí ,že mají zavřeno ,což je k popukání. No popravdě já bych se taky nasral. Clark si ale ví poradit v každé situaci a za pomoci únosu strážce si rodina užije svůj den snů. ()

Petoss1

Chevy Chase je pravý komik a aj napriek tomu, že táto komédia má svoje roky stále dokáže v zábavnosti držať krok so súčastnými a niektoré aj prekonáva. 82% ()

C0r0ner

Dnes už se málo točí takovéhle filmy, které jsou prostě pohodové, jasně si jdou za svým cílem a člověk v nich nenarazí na trapnost. Sranda to místy byla fakt solidní a i když je to příběhově samozřejmě jednoduchoučké, každý tomu rád kdeco odpustí. 80% ()

pakobylka

Volně a trochu ledabyle pospojované humorné scénky, jejichž bláznovství má rozličnou úroveň i zabarvení, přičemž čas od času - s trochou vzdoru a furianství - preferuje černou. Nenacházím žádné výrazné nedostatky, ale ani klady ... snad i proto, že hlavou rodiny je poměrně nesympatické individuum, které vláčí svou zákonitou choť a dva potomky přes celé Státy kvůli naplnění vlastního snu. ()

Juto

Bláznivý film ktorý ťa ani po rokov neomrzí a vôbec nestarne. Hlášky sú stále vtipné, situácie do ktorých sa rodina dostane sú bláznivé. 9/10 ()

otík

První díl ze série bláznivých dovolených Griswoldovic rodiny. Tato dovolená se docela povedla. Je to zábava od začátku až do konce, přesto tam nějaký super gag chybí. Chavy Chase předvádí humor jemu vlastní a kdo jej má rád, určitě se bude bavit. ()

dr.fish

Christmas Vacation jsem naproto nedal, ale tahle verze je mnohem lepší. Je to parodie jaké mám rád. Bavil jsem se a to jest u komedie opravdu to nejdůležitější...70% ()