Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina a zoufale se snaží svou představu štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem, jeho děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti a jeho sliby a plány už je předem přivádějí k zoufalství. Stejné je to, když se Clark rozhodne naplnit představu ideální dovolené v rekreačním ráji Valley World. Ellen a děti by raději letěly, jenže Clark je odhodlán ukázat svým milým nádheru americké krajiny z automobilu. První rozčarování nastane, když místo objednaného sporťáku dorazí stará rachotina. Spoustu komplikací způsobí rodině nejen Clark, ale také mrtvá teta, kterou je třeba dopravit k bratranci Eddiemu. Clarkovi chybějí peníze, hotely jsou moc drahé a uprostřed pouště vypustí auto duši definitivně. (TV Nova)

george82

Griswoldovi to je prostě klasika Chaseho asi nejznámější role. Spousta běžných situací, které se neskutečně zvrtnou. :) ()

PlayEasy

Americká klasika, která se konečně dostala i k nám a to i přesto, že americké komedie z 1. půlky 80's nemusíme. No, protože Vánoční prázdniny se staly naší vánoční klasikou, a tak jsme byli zvědaví i na další dobrodružství rodiny "Griswoldů". A Clark je opět optimistický, ohlíží se po jiných dívkách, přesto zůstává věrný a hrdý na svou rodinu a Beverly D'Angelo jako mírně histerická, přesto příjemná manželka je už taky klasa. Takže několik slabších chvilek této příjemné komedií odpustíme a vyjde velmi dobrý nadprůměr! 65% ()

PlysovyMacko

Clark Griswold sa so svojou rodinou vydajú autom cez cez celú krajinu do zábavného parku. Clark je debil*o a je zodpovedný za všetky eskapady, čo cestou zažijú. Je to veľká sranda, skvelá komedia. ()

Stejšn

Po zběsilém skoku auta do pouště: Ellen: "Asi mám zlomený nos!". Rusty, který se zrovna šťoural prstem v nose: "Dloubnul jsem se do mozku!". Audrey: "Dostala jsem z toho měsíčky!" - famózní dobový video dabing, jsem rád že film televize nenechaly předabovat. ()

DooFooS

Chevy Chase je opravdový pechfógl a vůbec za nic nemůže. Stačí se jen posadit a pokud tenhle druh svérázného humoru můžete po větších než malých kapkách, pak zajisté až do konce filmu nevstanete. ()

route60

Rodinný fanatik Clark Griswold a jeho povedená rodinka na šíleném výletě, Chevy Chase bude už navždy Clark Griswold a ničím ji nepřekoná, Harold Ramis natočil opravdu vtipnou komedii. ()

Reiner

Pobavíte se, s ohledem na rok tvorby. Taková rodinná oddychovka. Takže víkend s tímto si lze představit ;) 4* ()

v3s

Rodinná komedie, která neurazí ani po 30 letech. Původně bych dal tři hvězdy, některý scény jsou fakt očekávatelný a nablblý. Ale (SPOILER) malá Jane Krakowski s krabicí hulení má hvězdu navíc. ()

blondboss

Griswold family sa mi nikdy akosi nedostala pod kožu. Nehovorím, ich historky a dobrodružstvá sú určite na odreagovanie a pobavenie, ale u bláznivej komédie si predstavujem, že sa budem smiať v kuse. Toto je taká príjemná rodinná komédia, ktorá síce nenadchcne, ale zato poteší. U mňa je to len taký lepší priemer, podľa môjho názoru trošku preceňovaný. 60 % ()

DonBraso

Film už viděl několikrát a opět to běželo na jedné soukromé televizi ,která to dává vícekrát,než  Dovolenou s Andělem.Sice duo Chevy Chase a rodina Griswoldic je už pomalu spíše českým fenoménem,tak už se malinko vytrácí ten půvab co bejval.Určitě je to dobrá road movie,občas jí naladíte,ale aby to člověk dal celý,to už vážně ne.Samozřejmě zde musíte ocenit i skvělý český dabing.70% ()

david666

Myslím, že paradoxně první díl ještě nebyl taková pecka jako třeba Vánoční prázdniny. I tak ale nadprůměr, na který se dá dívat i skoro po 30 letech ()

JackieBliz

Komedie, která by měla patřit k numero uno zabavozo. Prostě klasika, u které se tlemím jak postižená. Tenhle film mi vnukl nápad, že si jednou pořídím žížalí farmu. ()

Standey

Rodinku Griswoldů prostě můžu. Vánoční prázdniny sice nepředčí žádný z ostatních dílů, ale je to klasika. ()

dmatejek777

Parádní komedie, skvělý Chevy Chase, který baví. Film nemá ani jednu nudnou chvilku a moc mě pobavil. Určitě doporučuji.:-) ()

rigby

Tak toto jsem viděl někdy před více než dvaceti lety. A když jsem to spatřil nyní znovu, stále jsem se musel smát. A to bláznivé americké komedie skutečně nemusím. Chevy Chase je ale zřejmě výjimkou. 3+ ()