K2

• Velká Británie K2 (více)

Druhá nejvyšší hora světa si začala vybírat krutou daň. Co čeká odvážné horolezce na jejím vrcholu? Jeho hrdiny jsou dva kamarádi, lehkomyslný advokát Taylor Books a univerzitní profesor Harold Jamison, kteří jsou oba vášnivými horolezci a právě se spolu připravují k pokusu překonat rychlostní rekord ve výstupu na horu McKinley. Když se jim však naskytne příležitost připojit se k výpravě, která se chystá zdolat K2 (Čhogori - 8611 metrů), druhou nejvyšší horu světa a jednu z nejnebezpečnějších, změní své plány. Nebezpečná hora si velmi brzy začne mezi účastníky výpravy vybírat krutou daň. Přesto se její účastníci nevzdávají a s nasazením života se pokoušejí horu pokořit. Horolezecká expedice je atraktivní podívanou plnou napětí sama o sobě. (oficiální text distributora)

SeventySeve

Pište si všichni co chcete, hodnoťtě tu problematiku lezení nebo realističnost celého příběhu, ale pro mě je tento film o něčem jiném. Řekl bych totiž, že jsem snad nikdy neviděl lepší film o kamarádství než tento. ()

E lan

Asi byla chyba vidět první Everest, kde mi všichni tento film doporučovali jako ještě lepší snímek. Ve skutečnosti je trochu outdated, herecké výkony slušné, příběh ale slabší a film se také velmi pomalu rozjíždí. Na druhou stranu zajímavý počin a na svou dobu určitě nadprůměrná záležitost. ()

Rodin

Nádherně až monumentálně nasnímaná standardní záležitost na téma JSME FRAJEŘI, takže to zvládneme s prstem v nose (nebo aspoň přežijeme). Velmi čitelné, přesto se na to docela dobře koukalo a nenudil jsem se ani tehdy, kdy jsem si byl jistý tím, co se stane v příštích pěti minutách. ()

Knor

joo tohle je super dobrodružnej zážitek. Úžasnej příběh o zdolání nejenbezpečnějšího vrcholku světa s dobrými herci a fůrou adrenalinový zábavy. Parádička. ()

Guran

Příjemý snímek o horolezcích. Něco, jako Vertical limit. I_když je toto slaběí film, pobaví a vnutí divákovi pěkný ážitek. Příběh, který ukáže, že kamarádství vás vytáhne z brindy a že se v životě dají překonat i ty největší překážky. ()

Brano

Film to mohol byt výborný. Príbeh o výstupe horolezcov na nemilosrdnú horu K2 sa mi páčil. Lenže ten záver mi pokazil celkový dojem. Od dosiahnutia vrcholu K2 tomu chýbalo napätie, gradácia a emócie. Moment kedy som očakával od filmu najviac, tak ma len sklamal. V tom závere nič nefungovalo. Akoby autorom došli nápady a snažili sa to celé čim najskôr ukončiť, o čom svedčí aj ten odstrihnutý koniec, ktorý mi prišiel trochu divný. Je to veľká škoda, nie je to špatný snímok, len druhá polka autorom akosi nevyšla. Herecké obsadenie bolo fajn aj scenár sa mi páčil. Samozrejme nesmiem zabudnúť ani na skvelú hudbu od Zimmera. Nebyť vyššie spomenutých vecí, tak by som určite siahol po lepšom hodnotení. ()

Kenshin

Objektivně to asi není na plných 5*. Ale je to ten nejsyrovější, nejúchvatnější a nejvěrohodnější horolezecký film, jaký byl kdy natočen. Možná dokonce jediný. A to z něj dělá tento unikát. Ostatní jsou jen "pohádky". A také je to jediný film, z těch co jsem viděl, ve kterém jde opravdu o horolezení a nic jiného. Filmy o horolezcích nepotřebují zvláštní hrdiny, lezci sami o sobě jsou "hrdinové". (9/10) ()

miza

Velice pěkný film z horolezeckého prostředí. Můžeme proniknout do světa podivínů jenž lákají lidské možnosti i za cenu té největší daně. ()

Nerajohn

Celkem slušné. Nejlepší jsou scény výstupu do základního tábora s překrásnými záběry do krajiny. Ten konec ale prostě nevěřím. ()

imaginer21

Nemůže se to stát každému. Ale jim se to podařilo. Za cenu boje, který museli postoupit. A za cenu trhliny, která musela postihnout jejich přátelství. Silné, nechberoucí. Pro mnoho lidí béčkový film. Ale nutné se někdy nechat unést obsahem, ne obsazením. ()

blekekeke

Horolezci,horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu co je hodně špičatá. Nedaj si říct a nedaj, a pak to takhle dopadá. Pro mě je to jeden z několika filmů o lezení na špičaté studené hory. Všechny mě připadají stejné. ()

Elassar

V rámci pobytu na lyžařského horách jsme si promítli tento film. Mohl bych mu toho dost vytknout (občas mi neseděla hudba, herecké výkony a scénář), ale nepohaním nejspíš nic - kromě závorky . Film mi vcelku sedl, nejen protože miluju hory a sám dělám vysokohorskou turistiku ( i když to se nedá s lezením tolik srovnávat a přece..), ale hlavně proto, že obsahuje několik dech beroucích záběrů a i zvratů. Nakonec ten vztah mezi hlavními dvěma aktéry, kdy se z jednostranného přátelství stane bratrství na život a na smrt. Zkrátka pěkné a napínavé podívání. ()

Popinodan

I za naprosto naivním happyendem,se skrývá jedem z nejlepších filmů tohoto tématu. Skvělá hudba,dobrý herci,nádherné záběry. ()

fafejt001

PRO MNE ZÁSADNÍ FILM O HOROLEZCÍCH , ROVNĚŽ I PÁD DO TICHA . TEN JĚŠTĚ VÍCE . TAKŽE TADY JE TO JASNÉ . PRO MNE VÝBORNÉ , A JAK SE OBJEVILA HELIKOPTERA TAK JSEM SI ODDECHNUL . NAŠPONOVALI NÁS PĚKNĚ . DÍKY FRANCI . ()

PatrikP4

Průměrný film... Boužel u mě to sráží že jsem ho viděl až 25 let poté co vznikl... Starší filmy moc nemusím na tohle jsem se podíval ze zvědavosti... ()