Snímek se odehrává o silvestrovské noci v bývalém hollywoodském grandhotelu, který nyní prochází těžkými časy. Zachycuje groteskní útrapy Teda (Tim Roth), smolařského hotelového poslíčka. Ten při své první službě prožívá trpkou noční můru, když ho čarodějnice, které mají slet v novomanželském apartmá, požádají o pomoc. Všechno se ještě zhorší, když omylem doručí led do špatného pokoje a ve vskutku špatný čas se tak stane svědkem domácího násilí. Následně pošetile přistoupí na gangsterovu prosbu, aby mu v době jeho nepřítomnosti dohlédnul na děti. A aby toho nebylo málo, stane se v závěru noci rozhodčím strašlivé sázky. Bruce Willis, Madonna, Jennifer Bealsová a Antonio Banderas excelují v hlavních rolích této netradiční povídkové komedie, která je dílem čtyř režisérských hvězd - Allison Andersové, Alexandra Rockwella, Roberta Rodrigueze a Quentina Tarantina. (Cinemax)

trickmaster

Davam 5 hvezdicek za posledni cast filmu, ktery ztvarnil Quentin! Ostatni jsou tezce podprumerne. Ale ten posledni je za 5* a kdyby byla moznost, dal bych jich i 6! 😂 ()

Fender

Některé povídky nejsou špatné, ale i ty celkem povedené měly díry a na to ostatní se pak prostě nedalo koukat. Tima Rotha mám jinak docela i rád, ale tady byl příšerný, snažil se být rádoby vtipný a přitom byl naprosto nekoukatelný exot. Asi bych dal pouhé dvě hvězdičky, ale zas tak hrozné to nebylo, tak z milosrdenství dávám tři. ()

veverysiak

Aplauz pre Tima, ostatní sa viac či menej úspešne k nemu približujú, každá z poviedok si vie nájsť svoje publikum, ale pochybujem, že jedného ukoja všetky štyri, mne úplne padli dve, ale beriem to tak, že Tim pospriadal všetky do veľmi podareného celku, takže 70%. ()

Sunwheel

Neviem čo má byť na tomto filme úžasné. Tie príbehy sú kostrbaté, vôbec nemajú pointu a možno v dobe vzniku len vyučili režisérov. Ten Rodriguezov príbeh s Banderasom možno bol aj vtipný. Tak absurdne americky. Zvyšku humor chýba a hlavný predstaviteľ svojimi kostrbatými grimasami je absolútne mimo. Celý film som sa cítil trápne a čakal na koniec. ()

Easykill

Buscemiho mám sice rád, ale díky bohu že Teda ztvárnil Roth! Ten ksicht, ty pohyby, celkově ta persona je tak skvělá a debilní zároveň, že je to nakonec úplně geniální. Všechny "pokoje" mají své kouzlo a příjemně zapadají do konceptu. Všechny mě baví, vyjimaje prvního, ten mi přišel časem (viděno 30x minimálně) takový nejotravnější. Kultovní a pro mě hlavně srdcová záležitost! Tancující Salmu ve třetím pokoji jsem poznal hned napoprvé k tomu není třeba nápověda ( absolutní bohyně 🖤🖤🖤). ()

llollita

Jedinečný výkon Tima Rothe! Na toho chlapa se prostě vydržíte koukat celý film. Na druhou stranu - povídky jsou dost nevyvážené. Ačkoliv má každá zajímavý nápad, ne vždy je myšlenka využita. Vynikajá akorát povídka s "hlídáním dětí" a povídka se "sekáním prstů". U ostatních se divák většinu času nudí a nakonec zjistí, že to opravdu sleduje už jen kvůli tomu potrhlému poslíčkovi Tedovi. ()

Bohulib

Dovolím si drobnou poznámku k poslední povídce Muž z Hollywoodu. Mluví se tu (alespoň v dabované verzi) o filmu Alfreda Hitchcocka Muž z Ria, kde se měla původně odehrávat scéna s usekáváním prstu. Muže z Ria ve skutečnosti natočil Philippe de Broca s Belmondem v hlavní roli. Zmíněná scéna se odehrává v epizodě Muž z jihu z 5. řady televizní serie Alfred Hitchcock uvádí z roku 1960. Režisérem příběhu ovšem Hitchcock nebyl. Stejný námět se objevuje v povídce se stejným názvem v seriálu Tales of the Unexpected z roku 1979. U nás to běželo pod názvem Neobvyklé příběhy začátkem 80. let. Verzi z roku 1960 jsem neviděl, ale pointa z roku 1979 byla mnohem lepší než u Tarantina. Možná to ale bylo tak trochu "šméčko" na diváka, který čeká něco napínavého. Mimochodem, v titulcích jsem marně hledal Bruce Willise. ()

tom@ash

Prostě nádhera. Skloubit vyprávění čtyř příběhů od čtyř režisérů do jednolitého celku se jen tak nepovede, ale tady to klaplo na jedničku. Výborně zahraný pikolík Tima Rotha nás provede jednou silvestrovkou nocí, na kterou se jen tak nezapomíná. První povídka jako pěkný rozjezd na úvod, druhá lehce přibrzdí nasazené tempo a třetí rozjíždí neuvěřitelný nástup do vrcholu gradujícím v závěrečné poslední povídce Quentina Tarantina. První pokus a prst pryč, položit sekáček, prachy a odchod s kamennou tváří, neznám člověka, který by si to dokázal vychutnat bez toho, aby si závěrečnou scénu pustil alespoň třikrát. ()

James46

Poslední povídka je skvělá. Napínavá že si u ní budete možná i kousat nehty a kdo jí má za lubem? Tarantino je opravdu třída jak po režisérské tak i po herecké stránce. ()

vlaczech

první dvě povídky nuda, první bez pointy druhá velmi skrytá...anebo mám sakra bohatou fanatazii:-) jednoznačně nejlepší rodriguezova povídka, poslední mohla byýt kratší, ale jinak taky okej.... ()

Tomulka

Tento film jsem viděl již nespočetněkrát a vždycky se u něj bavím naprosto dokonale. Hned jak uvidím připitomělí výraz Tima Rotha ( kterému se role náramně povedla) tak se chechtám. Jeho projev ,mimika obličeje a vůbec jeho pohyb těla, je pro roli dokonalý. Celá plejáda herců (rovněž dobře zahrané) akorát božský Antonio B. se mi zdál poněkud prkenný. Nejlepší scéna je jak poslíček usekne ten prstík ( na závěr) bez mrknutí oka sbalí prachy a jde svým obvyklým stylem pryč. Trhám se smíchy. ()

MaziTomas

Tarantinova a Rodriguezova povídka, tam není co řešit - prostě super. Ty dvě první na mě působily spíše chaoticky a trapně. Jinak, podle mě slušné a nenáročné odreagování :-) ()

Rastamania

4 - Pokoje, Povídky, Režiséři a také hvězdy, jako mé hodnocení. Tento paskvil (v dobrém slova smyslu!) rozhodně pozvnesly dvě poslední povídky. A není se ani čemu divit, jen si stačí zjistit jména režisérů ;) ()

Trescha

Vše tady bylo již vyřčeno,dvě povídky fajn,dvě brak..Ale ta mladá čarodějka to byla kobra a měla krásné kozičky..Přihazuju hvězdu jen pro ni;-) ()

pavont

4 pribehy s nevyrovnanou kvalitou, ale co dodat. Rozporuplnost snimky sa bohuzial prejavi aj v hodnoteni. Tim Roth zapasoval skvele aj ked to s tymi kreaciami obcas prehana. ()

wrzec

První povídka - 40%, druhá povídka - 40%, třetí povídka - 60%, čtvrtá povídka - 80%. Kdo tedy vyhrává? Ano, Quentin Tarantino, díky bohu, že se na tomto projektu podílel, jinak by to mohlo jít rovnou do koše. ()