Hrdiny ztřeštěné podívané je početná rodina Karafiátových, která se v nastupujících tržních podmínkách rozhodne zanechat dosavadního způsobu obživy (kradení smutečních věnců a jejich přetváření v umně vázané kytice) a začít podnikat. Světlo světa tak spatří svérázná cestovní kancelář Český ráj, postavená na geniálním nápadu nevozit chudé české turisty do zahraničí, ale naopak, bohaté cizince do Čech. Díky svérázné reklamní kampani se skutečně podaří v Paříži obsadit autobus pestrou směsicí Francouzů a vyrazit. Tím však podnikatelské starosti Karafiátových teprve začínají. (oficiální text distributora)

KateW

Znáte tu situaci, kdy mluvíte s někým neuvěřitelně tupým a musíte se mu smát? Tak tohle je podobné, je to tak hloupoučké až je to k smíchu. ()

kubas369

Slabej pokus navázat na uspěch trilogie slunce sena. Nikdy bych neřekl že tohle napíšu ale chybí tomu zkušená ruka Trošky. ()

niska98

Mě se to tak špatné nezdá, jako komedie je to fajn. Ale na kvalitu dědictví aneb kurvahoši to nemá, to je fakt ()

brzozin odpad!

Jestli existuje důkaz, že česká kultura a kinematografie zvlášť padly počátkem 90. let na úplné dno, tak je to bezpochyby tento film. Kdybych si měl o tehdejším Česku udělat obrázek z takovýchto kokotin, tak bych soudil, že tady žil národ vymaštěných retardů. Spíš mi to ale připadá, že si pár známých herců a filmařů chtělo udělat zadarmo výlet do tehdy ještě exotické Francie a po cestě notně posilněni alkoholem vymýšleli, jaký scénář by se na to dal naroubovat. ()

Oxyuranus

Vždycky jsem měl z tohohle filmu pocit jakési neúplnosti, což jsem se také teď dočetl v zajímavostech. Proto ty 4, ale jinak je to prostě klasika nu! ()

Haggy odpad!

Po prohýřené noci plné alkoholických nápojů jsme s kamarádem chytli sebepoškozovací náladu a napadlo nás, že si zavzpomínáme na tento film, který jsme oba neviděli slušnou řádku let. Co k tomuto ještě říct? Je to prapodivná slátanina bez hlavy a paty. "Vtipy" jsou šíleně trapné, až nezvládnutelné a herci, kteří jinak v ostatních filmech excelují jsou tady jak dřeva. Tohle je fakt divný kousek naší kinematografie. Nedovedu si představit, co se lidem, kteří na tomto filmu pracovali muselo honit hlavou, že toto nakonec opravdu vytvořili a poslali to ven. ()

TerP

Nevím, čím to bylo, ale tenhle film se mi líbil. Možná to bylo jen Helenou Růžičkovou, která mě uchvacuje v jakýchkoliv rolích... :) ()

MartyMcFly89 odpad!

Dva hlavní hrdinové jsou mi naprosto nesympatičtí, ani tu obézní Růžičkovou, ani jejího bratra (že by?). Téma filmu nic moc, občas ho dávají na Nově a mít co jiného na práci (což už teď mám vždy), nedíval bych se na něj dobrovolně. Jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl, vesnické prostředí a vesnikost také nemám moc rád. 5% ()

Muff odpad!

Nával trapnosti byl tak mohutný, že jsem si pohrával s myšlenkou na sebevraždu, takže podruhé už nikdy. Na to se mám rád. ()

Snapphanar

Porevoluční sranda. To asi nevěděli ještě, co pořádně točit, když už mohli vlastně "všechno"... A tak vznikl zajímavý paskvil. ()

hani94

Tento film rozhodně nepatří k nejlepším a k mým nejoblíbeným. To rozhodně ne. Ale Helenu Růžičkovou jsem měla ráda vždycky v každém filmu. Takže si myslím, že ty 3* si film zaslouží, už alespoň za takové obsazení a za to, že jsem se několikrát filmu opravdu zasmála. ()