Hvězda padá vzhůru

Scénář:

Josef Kajetán Tyl (divadelní hra), Václav Nývlt, Jiří Štaidl

Kamera:

Jan Kališ

Karel Gott, Jitka Molavcová, Josef Somr, Jiří Sovák, Vladimír Ráž, Zuzana Kocúriková, Hana Prymusová-Lelitová, Ludmila Píchová, Jana Šulcová (více)

Příběh na motivy hry Josefa Kajetána Tyla "Strakonický dudák". Malíři pokojů ze Strakonic, Švandovi, sudičky předpověděly závratnou kariéru hvězdy pop music. Předpověď se skutečně vyplní a Švanda se stane velmi úspěšným. Brzy ale zjistí, že sláva není v životě to nejdůležitější a to co hledá a po čem touží. Je načase vrátit se z velkoměsta zpátky domů... (oficiální text distributora)

Paolo123

Klasický normalizační ideoškvár. Hrůza mne jímá, uvědomím-li si, že to autoři mysleli naprosto vážně. Co dnes působí parodicky, bylo míněno opravdově. V tom byly normalizační filmy snad nejnebezpečnější. V podtextu jasná kritika zlého kapitalismu a ošklivé demokracie. Jedna hvězda je za Karlův zpěv. Ať si kdo chce co chce říká, zpívá skvěle. Byť názory má občas prazvláštní a vystoupení v Divadle hudby po Chartě 77 taky nejde jen tak přejít... ()

Scott67

Kája ve své nejlepší životní formě. Pro mě asi nejlepší zpracování Strakonického dudáka. Kufr iluzí je HIT se vším všudy. A v neposlední řadě taky jinak šedivá myška Molavcová zde naprostá kočka. Partička svazarmovců na závodních Čezetách tomu dává špetičku světovosti navíc. ()