Hvězda padá vzhůru

Muzikál

Československo, 1974, 133 min

Václav Nývlt, Josef Kajetán Tyl (divadelní hra)

Jan Kališ

Karel Gott, Jitka Molavcová, Josef Somr, Jiří Sovák, Vladimír Ráž, Zuzana Kocúriková, Hana Lelitová, Ludmila Píchová, Jana Šulcová, Libuše Švormová, Jiří Bruder, Stanislav Fišer, Jiří Hálek, Jiří Koutný, Josef Hlinomaz, Jan Faltýnek, Lubomír Bryg, Oskar Hák, Eugen Jegorov, Václav Štekl, Zdeněk Najman, Jiří Lír, Milan Mach, Ferdinand Krůta, Ladislav Chroust, Štěpán Hančl, Ivan Horák, Vítězslav Hlaváček, Aleš Pech, Milena Steinmasslová, Alexandra Koutná, Jitka Forstová, Mariana Horáková, Milada Karasová, Hana Čížková, Libuše Kudláčková, Eva Sodomová, Ivana Suchá, Pavel Spálený, Jan Cmíral st., Karel Hábl, Ladislav Štaidl, Jan Kolenatý, Vlastimil Mládek, Milan Kindl, Jan Kuželka, Mirko Musil, Bohumil Švarc st., Karel Mareš, René Michalička, Jan Nádvorník, Antonín Cajthaml, Viktor Bruna, Jiřina Bílá, Adam Salah, Ladislav Hynie, Miloslav Hůrka, Zuzana Stehnová, Milan Klacek, Josef Král, Míla Svoboda, Ota Žebrák, Ladislav Žid, Jaroslav Vágner, Květuše Kadlecová, Božena Žemličková, Stanislav Valenta, Libuše Uhrová, Jan Šváb, Jaroslav Dejmek, Jarmila Dvořáková, Otto Fornbaum, Hana Lahodná, Helena Vejborná, Marie Lafková, Jiří Načeradský, Jaromír Puda, Jan Kuchař, Miro Grisa, Tomáš Němeček, Marta Bajerová, Regina Svobodová, Eva Ziková, Jan Síbr, Barbora Štěpánová, Zdeněk Vondráček, Stanislav Bruder, Tomáš Hanták, Vladimír Jícha, Miroslav Kovář, Rudolf Mošna, Rudolf Papežík, Leoš Kaltofen, Filip Renč, Miroslav Šácha, Rudolf Čumpelík, Jaroslav Holeček, Jiří Kryšpín, Francis Osagie, Marcel Plicka, František Svačina, Helena Jelínková, Hana Juráčková, Marie Konrádová, Hana Bartáková, Zdena Bronislavská, Jana Hana Duffková, Slávka Hamouzová, Eva Ludvíková, Věra Michlová, Zdeňka Rosolová, Olívie Valtová, Milelna Vopatová, Renáta Wurmová, Pamela Maponga, Pavel Rusý, Ondřej Horvath, Olga Bidlová, Marta Kaňovská, Helena Matoušková, Růžena Vyskočilová, Ivana Kuchařová, Růžena Beníšková, Olga Fleischerová, Jana Braunschlägerová-Rychmanová, Jiří Baumruk, Marie Špidrová, Bert Schneider, Eva Tučková, Marie Popelková, Eva Kaprálová, Jarmila Gerlová, Jitka Hamerníková, Ivana Mudrová, Marie Prokešová, Isabella Tylínková, Marcela Baťková, Zdeněk Boubelík, Jana Kittnarová-Čižinská, Aja Farkačová, Zuzana Gančevová, Ján Goga, Olga Jungová, Vladimír Kloubek, Jana Kopecká, Ismenia Lehárová-Cieglerová, Elena Lindauerová, Vratislav Mikšaník, Lubomír Mohyla, Stanislava Pešková-Tomšovská, Jaromír Petřík, Zbyněk Pohlídal, Karel Sobotka, Bobina Staňková, Vladimír Štúr, Ladislav Tajovský, Miroslav Vilímek, Karel Vrtiška, Táňa Zavřelová, Pavel Ždichynec, Vladimír Hruška, Josef Poslední, Rudolf Rokl, Felix Slováček, Richard Rýda, Jaroslav Tomsa, Jiří Němeček, Tomáš Josífko
  • ripo

Najdesivejším zážitkom bolo počuť spievať, dokonca dve pesničky, absolútne hudobné poleno Jiřího Sováka ....(12.8.2005)

• amirgal

Tohohle filmu jsem se dlouho bála ... myslím, že u toho mělo zůstat.(31.7.2013)

• Niktorius

Je nebezpečné dotýkat se snímků na dno padlých.(3.1.2008)

• Karlos80

Tady něco smrdí..? Jó ale Karel měl vlastně v tu dobu zelenou ne? Propadák první kategorie, zřejmě napsaný samotnému Gottovi na tělo ( i co se týká samotné muziky) už nikdy více žádný Rychmanův muzikál..Karel je možná pro někoho dobrý zpěvák, ale do filmu se absolutně nehodil a nehodí..Shlédnuto čistě ze zvědavosti. to Lima: Samotného by mě zajímalo jestli to nějaká TV někdy v budoucnu pustí, ale jak je vidět tak se ani jim dotoho moc nechce a radši tam daj všechny ty jejich mříže a jiné ničemné estrády..(12.5.2006)

• sinp

Za dob normalizace to chtělo zase vytasit výchovný program kinematografie, který měl zasadit knock-out nepříjemně bující nové vlně šedesátých let. Především první polovinu sedmdesátých let to poznamenalo dosti silně, ale zároveň s důrazem na nenápadnou (podprahovou) agitaci. Ladislav Rychman to zjevně nepochopil a natočil film jako vystřižený z padesátých let. Rozjásaný, obludně naivní, ale především úspěšný. I mně se kdysi líbil. Svým způsobem mnohé myšlenky, které Rychman prezentuje nejsou na odstřel, ale způsob jejich podávání je pro děti. A dnes už to tedy nezachrání ani rytmické písničky, kdysi možná, dnes ani náhodou.(24.9.2005)