poster

Hvězda padá vzhůru

 • anglický

  A Star Is Falling Upwards

Muzikál

Československo, 1974, 133 min

Scénář:

Václav Nývlt, Josef Kajetán Tyl (divadelní hra)

Kamera:

Jan Kališ

Hrají:

Karel Gott, Jitka Molavcová, Josef Somr, Jiří Sovák, Vladimír Ráž, Zuzana Kocúriková, Hana Lelitová, Ludmila Píchová, Jana Šulcová, Libuše Švormová, Jiří Bruder, Stanislav Fišer, Jiří Hálek, Jiří Koutný, Josef Hlinomaz, Jan Faltýnek, Lubomír Bryg, Oskar Hák, Eugen Jegorov, Václav Štekl, Zdeněk Najman, Jiří Lír, Milan Mach, Ferdinand Krůta, Ladislav Chroust, Štěpán Hančl, Ivan Horák, Vítězslav Hlaváček, Aleš Pech, Milena Steinmasslová, Alexandra Koutná, Jitka Forstová, Mariana Horáková, Milada Karasová, Hana Čížková, Libuše Kudláčková, Eva Sodomová, Ivana Suchá, Pavel Spálený, Jan Cmíral st., Karel Hábl, Ladislav Štaidl, Jan Kolenatý, Vlastimil Mládek, Milan Kindl, Jan Kuželka, Mirko Musil, Bohumil Švarc st., Karel Mareš, René Michalička, Jan Nádvorník, Antonín Cajthaml, Viktor Bruna, Jiřina Bílá, Adam Salah, Ladislav Hynie, Miloslav Hůrka, Zuzana Stehnová, Milan Klacek, Josef Král, Míla Svoboda, Ota Žebrák, Ladislav Žid, Jaroslav Vágner, Květuše Kadlecová, Božena Žemličková, Stanislav Valenta, Libuše Uhrová, Jan Šváb, Jaroslav Dejmek, Jarmila Dvořáková, Otto Fornbaum, Hana Lahodná, Helena Vejborná, Marie Lafková, Jiří Načeradský, Jaromír Puda, Jan Kuchař, Miro Grisa, Tomáš Němeček, Marta Bajerová, Regina Svobodová, Eva Ziková, Jan Síbr, Barbora Štěpánová, Zdeněk Vondráček, Stanislav Bruder, Tomáš Hanták, Vladimír Jícha, Miroslav Kovář, Rudolf Mošna, Rudolf Papežík, Leoš Kaltofen, Filip Renč, Miroslav Šácha, Rudolf Čumpelík, Jaroslav Holeček, Jiří Kryšpín, Francis Osagie, Marcel Plicka, František Svačina, Helena Jelínková, Hana Juráčková, Marie Konrádová, Hana Bartáková, Zdena Bronislavská, Jana Hana Duffková, Slávka Hamouzová, Eva Ludvíková, Věra Michlová, Zdeňka Rosolová, Olívie Valtová, Milelna Vopatová, Renáta Wurmová, Pamela Maponga, Pavel Rusý, Ondřej Horvath, Olga Bidlová, Marta Kaňovská, Helena Matoušková, Růžena Vyskočilová, Ivana Kuchařová, Růžena Beníšková, Olga Fleischerová, Jana Braunschlägerová-Rychmanová, Jiří Baumruk, Marie Špidrová, Bert Schneider, Eva Tučková, Marie Popelková, Eva Kaprálová, Jarmila Gerlová, Jitka Hamerníková, Ivana Mudrová, Marie Prokešová, Isabella Tylínková, Marcela Baťková, Zdeněk Boubelík, Jana Kittnarová-Čižinská, Aja Farkačová, Zuzana Gančevová, Ján Goga, Olga Jungová, Vladimír Kloubek, Jana Kopecká, Ismenia Lehárová-Cieglerová, Elena Lindauerová, Vratislav Mikšaník, Lubomír Mohyla, Stanislava Pešková-Tomšovská, Jaromír Petřík, Zbyněk Pohlídal, Karel Sobotka, Bobina Staňková, Vladimír Štúr, Ladislav Tajovský, Miroslav Vilímek, Karel Vrtiška, Táňa Zavřelová, Pavel Ždichynec, Vladimír Hruška, Josef Poslední, Rudolf Rokl, Felix Slováček, Richard Rýda, Jaroslav Tomsa, Jiří Němeček, Tomáš Josífko
(další profese)
 • ripo
  **

  Najdesivejším zážitkom bolo počuť spievať, dokonca dve pesničky, absolútne hudobné poleno Jiřího Sováka ....(12.8.2005)

 • Tosim
  ***

  Ne, tomuhle filmu nemůžu dát ani odpad, ani jednu, dokonce ani dvě hvězdičky. Už od nejmladšího věku jsem poslouchal desku z tohoto muzikálu a ty písničky mi učarovaly. No a když jsem potom viděl film, nebyl jsem s hodnocením tak příkrý. Také kvůli krásně démonickému Vladimíru Rážovi. A i když se teď hodně změnilo (třeba vidím Karla Gotta a je mi silně nevolno), tohle zůstává jistojistě při starém...(31.7.2003)

 • AngelAngie
  *

  Tohle je zlý.(16.8.2008)

 • Matty
  *

  Pro filmové masochisty až labužnicky vysilující náhražka za západní muzikály, která se strašlivě průhlednými postupy snaží „zplebejštit“ Karla Gotta. Jako naivní a dobromyslný chlapec z venkova musí hrdina pochopit, že jeho životním údělem není zpívat pro prachy, nýbrž pro český lid (který žádné prachy nemá). Co mu schází na intelektu, dohání nebetyčným narcismem, což bychom zřejmě neměli vnímat jako charakterovou vadu. Stejně tak se asi nepředpokládá negativní hodnocení faktu, že vše dobré se minimálně iniciativnímu protagonistovi přihodí bez jeho vlastního přičinění (nepotřebuje pěvecké vzdělání, neboť božský hlas dostal od sudiček, superstar se z něj stane díky věnované vestě). Dosažení úspěchu je věcí náhody, ne usilovné snahy. Každý může být Gott. A být Gottem se vyplatí! Protože je v podstatě jedno, jak velká je vaše důvěřivost, pokrytectví a natvrdlost a do jak kolosálních rozměrů narostlo vaše ego – jste-li Gott, vše vám bude odpuštěno. Šosácký nacionalismus je ospravedlňován vytvářením iluze, že Gott coby novodobý Švanda dudák navazuje na dávnou lidovou tradici. Jako zpěvák lidu (a tedy strany) by měl udělat totéž, co se žádalo od všech občanů – rezignovat na ambicióznější cíle a zůstat sedět doma na zadku. Film tak nepřímo vyjadřuje pohrdání nad všemi umělci, kteří se zaprodali západu. Ten je zde narychlo načrtnut jako místo dekadentních banketů, na nichž polonazí muži divošsky tančí s nestoudnými ženami. Jde jen o jeden z nemnoha nechtěně WTF momentů jinak veskrze nezajímavě nedobrého filmu, jehož prostřednictvím Rychman spáchal tvůrčí harakiri a Gott prokázal svou svolnost k intelektuálnímu kýčaření nejhrubšího zrna. 15% Zajímavý komentář: JFL(10.3.2013)

 • Crocuta
  *

  Ukázkový příklad normalizační rádobykomediální a pseudohudební produkce "ozdobený" (ne)hereckými výkony tak strašnými, že to musí aktéry tohoto spektáklu strašit dodnes! (Netýká se Josefa Somra - tomu figura sedla výborně).(26.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace