Student newyorské univerzity Tom Levy, toužící jednou zvítězit v maratónském běhu, je najednou proti své vůli vtažen do nebezpečné hry, o níž na počátku vůbec nic netuší. Bývalý nacistický lékař a agent Christian Szell, ukrývající se v USA, jej totiž podezírá z toho, že odhalil jeho totožnost. A s pomocí mučení chce vyzvědět na Tomovi pravdu. Tak se z nich stávají nepřátelé na život a smrt… Dnes již legendární, na síle neztrácející mistrovský thriller s protiválečným a protirasistickým vyzněním natočil významný režisér John Schlesinger (Drahoušek, Daleko od hlučícího davu, Půlnoční kovboj, Den kobylek). Ve filmu herecky exceluje Dustin Hoffman (v úloze studenta Toma), jeho protihráčem je britský herec Laurence Olivier (v roli sadistického agenta Szella). (Česká televize)

Juto

Film začína pomerne pomaly a minimálne prvú hodinu máte pocit, akoby ste sledovali skôr ľudskú drámu ako triller.  Avšak na rozdiel od mnohých trillerov; Maratónec tento čas využíva na vytváranie postáv a nastolenie situácie, ktorá sa nakoniec neskôr vo filme oplatí, keď sa film skutočne rozbehne. Keď film šliapne na plyn, je to rovnako vzrušujúce ako akýkoľvek thriller, ktorý kedy uvidíte; Dustin Hoffman je podrobený všetkému možnému, predovšetkým mučivej sekvencii. Táto scéna je sama o sebe mocná a bolestivá, ale robí ju o to viac, že ​​sme sa už s postavou zoznámili, a preto k nej cítime súcit. 8/10 ()

c.tucker

Napínavý thriller, který se rozjíždí velmi pomalu a vy nevíte co čekat, ale když na scénu přichází Laurence Olivier, tak vše nabere obrátky. Zubař Der Weisse Engel je opravdu nezpomenutelný a s ním jeho zákroky. ()

Radiq

Podívat se na to dalo. Bylo to dobrý a svým způsobem jedinečný. Ale že bych z toho filma štěstím naplnil bažanta, to se říct nedá. Mučeníčko v oblasti orálu jsem si vychutnal, protože to byl celkem hnus. Bylo tam víc dobrejch scén (su rád, že nemáme tak blbý furta jak v americe). Hoffman a Olivier jsou další dva důvody, proč to aspoň jednou vidět. ()

andrii

S oroseným čelem v křesle zubařském. Buďte opatrní, nebude to bezpečné, a možná i vás po tomto zákroku dutina ústní rozbolí. Sir Laurence Olivier už ordinuje, Dustin Hoffman strach z bílých plášťů na vlastní kůži pociťuje. Nejděsivější zločinec všech dob připravuje, své mučící nástroje představuje. Otevřete ústa, vrtat budu Váš chrup, dokud nezískám Vaši výpověď, nepotvrdím si svůj lup. Napínavé návaly běsnění a brnkající psychická zátěž nepolevují. Vytrvalostní běžec utíká. Výhrou je cíl, v cíli život. Spusťte poplašný systém konfrontace. Maratónec rozviklá a otřese vaším tělem i nitrem, jistě, dokud már tóny nenaberou konce. ()

kocik1

Fakt nevím, jestli je to bezpečné nechat si vrtat zub, když mě nebolí, ale celý thriller mi přijde tak nesmyslný jako rozdávat koblihy na cukrářským učilišti. Uznávám sice, že nejsem správná cílová skupina, ale smysl filmu mi unikl jak svítiplyn z výroby a tak vlastně to jediné, co mě zaujalo, je to že Dustin Hoffman býval za mlada celkem fešák. ()

panMartin

Velice dobrý sedmdesátkový thriller. Vynikají film, klasická stará škola s důrazem na herecký výkon a pomalé budovaní atmosféry. Dustin Hoffman sice není mým oblíbencem, avšak jeho filmy často opravdu stojí za to! Jako tento. A s démonickým Laurencem Olivierem. Příběh obyčejného studenta, který se bez vlastního zapřičinění zaplete do špíny kolem uprchlých nacistů a diamantů, zaujme od samého začátku. Mimochodem zde se povedl i dabing. ()

Deyw

uz to neni takova slupka jako drive..ale furt dobry..toho zubare si pamatuju teda horsiho..tohle bylo nic :-( mengele a hofman super..roy taky ale malo maloo :( ()

Klenotka

Dustin Hoffman v poměrně neobvyklé roli. Nemůžu dát plný počet hlavně proto, že se mi zdál trochu roztahaný začátek a hudba se mi vůbec nelíbila. Na druhou stranu je tu výborně natočený příběh člověka, který se dostane do maléru ne vlastní vinou. Skvělá ukázka toho, že obyčejný člověk dokáže v zoufalství a hnán pomstou zvládnout to, co by možná nedokázal ani trénovaný zabiják. Působivé scény, např. zubařská či jak se Szell potlouká ulicí plnou Židů, mají velkou sílu. Příběh je ale natočený výborně - hlavně proto, že polovinu filmu vlastně nevíme, co se děje. U mě za silné čtyři hvězdy. ()

Triple H

Brrrr. Pri tých zubárskych scénach som sa krútil ako dážďovka. Jeden z filmov, ktoré zub času ohlodáva veľmi pozvoľna. Zaujímavé postavy, dobrý scenár a výborní herci. Dustin Hoffman tu bol zrejme v životnej forme (možno aj fyzickej ;-)), lebo celý film nesie na svojom chrbte úplne suverénnym spôsobom. V takejto polohe som ho ešte nevidel - žral som mu to. Oliviera som videl iba tu, ale bol to ukážkový slizák - na konci som si s hrdinom tú konzumáciu diamantov vychutnával. Kvalitka a film, po ktorom mám chuť si ísť zabehať a už nikdy neísť k zubárovi. Rád pozriem znova - pravdaž len ak je to bezpečné... ;-) ()

chelseaman22

Nechápu, jak je možné, že Dustin Hoffman je tak dokonalý herec. Ten z každého filmu udělá koncert, jen těžko se lze od obrazovky odtrhnout. Motiv filmu neobvyklý a právě proto okouzlující. 88% ()

LeoH

Slibný šmodrchanec, rozpletený bohužel do šestákové banality, stojí na stylové sedmdesátkové atmosféře, výborných hercích a několika opravdu silných scénách, k nimž spíš než tu zubařskou počítám třeba Oliviera prchajícího z židovské čtvrti. ()

valdstein0

Slušnej thriller, ale žádná pecka to není. Typ filmu, který potřebuje obsadit největší hvězdu své doby, protože jinak nemá čím zaujmout. ()

Jizni Tlapa

Thrillerová zívajda, ověnčená charismatickým výkonem Hoffmana a hlavně Marthe Keller. Vše ostatní zůstává/zadrhává na filmovém průměru. Scénář bez špetky nápadu. Laciný příběh bez momentu překvapení a sympaťák Scheider, zabitý nesmyslně brzy,než aby dokázal od začátku nemožné a sice, posunout snímek na výjimečný zážitek!!! ()

Mirokukii

Ještěže padouši vždycky chtějí vědět co dotyčný ví, a nevypořádají se s ním ihned. Byly bychom pak totiž ochuzeni o pěknou řádku strhujících a napínavých příběhů, obzvláště je-li hrdina do příběhu vpraven tak něják nevinně. Bezchybné ústřední herecké trio ve velmi kvalitně rozehrané diamantové hře, odkrývající kousek po kousku každou ze svých mrazivých částí. Slavná zubařská scéna je, v nadneseném slova smyslu, brutální. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams