Autorský film Petra Schulhoffa navazuje postavou majora Kalaše na film Vrah skrývá tvář. V naší kinematografii tyto snímky představují zásadní počin v detektivním a kriminálním žánru a to nejen let šedesátých. Všechny detektivky se opírají o skutečné případy a vyznačují se skvěle vybudovanou tíživou atmosférou, umně vykonstruovanou zápletkou i výbornými hereckými výkony, kterým vévodí Rudolf Hrušínský v postavě majora Kalaše. Po stopách krve vypráví o nesnadném pátrání kriminalistů po sexuálně úchylném vrahovi dětí. Film splňuje všechny požadavky detektivního žánru: napínavost, pátrání po vrahovi probíhá po řadě linií a vede k několika podezřelým, zatímco vlastní pachatel zůstává až do samotného závěru skryt a v jeho odhalení nechybí potřebný moment překvapení. Pro většinu postav si Petr Schulhoff cílevědomě vybral méně známé herce, jejichž velmi dobré typy dodaly jeho filmu rys autentičnosti. (Česká televize)

eba

Závěr filmu se zakrvaveným obvazem je dokonale děsivý. A čekat na tento konec je zase neskutečně napínavá a strašidelná podívaná. A jelikož se bojím ráda nemůžu jinak...100% ()

Kosir

Na svou dobu dobře udělaný film, v němž sice vyšetřovatel jezdí v luxusní šestsettrojce, jinak vyhrazené papalášům, ale není vůbec zatížen politickým balastem. Viděl jsem po roce 90 více méně náhodou jednu kancelář kriminalistů v Praze a hned bych tehdy plakal. Celkem šajby, nicméně měli otlučenou 105ku jeden psací stroj (oboje si půjčovaly), takže před dvaceti lety to nemohlo být lepší. Světové vybavení trochu dost zrazovaly otlučené baráky a chudičké interiéry. Na rozdíl od vraha skrývajícího tvář je však tenhle psychologicky zaměřený snímek uvěřitelnější, resp. vyvrcholení není tak strojené. ()

Pitbull16

Po stopách krve je tou detektivkou, kterou jste viděli nejmíň stokrát, víte kdo je vrah a přesto nedokážete spustit oči z obrazovky a se zatajeným dechem sledujete každou stopu, každý krok majora Kalaše. Charismatický Rudolf Hrušínský ve své vrcholné formě. Za mě jeden z nejlepších krimifilmů u nás i ve světe, kterému černobílá jenom sluší a s léty neztrácí na kvalitě. Přikovat diváka do sedadla při Chytání vraha jde i bez střílení, honiček a explicitních krvavých scén a 3D efektů, a ne že ne (jak si možná někteří současní režiséři myslí). ()

smutnySermir

nevybavuju si, ze bych nekdy videl lepsi detektivku - tim myslim nejenom ceskou nebo ceskoslovenskou - tady je vsechno na svym miste - hrusinsky nepotrebuje brzobohatyho, vsechno bravurne utahne sam a statecne se potyka s cistym zlem - a ted bacha, spousta skvelejch filmaru pracuje se zlem jako s necim mysterioznim, schulhoff tady voli pro me daleko autentictejsi metodu - zlo je bezna soucast sveta kolem nas. vsechno do sebe presne zapada, dej je vlastne dost osekanej a primocarej, kulisy asi nejdrsnejsi co muzou v socialistickym filmu bejt - a zaverecna scena s odhalenim vraha je skutecnej vyron zla, dal uz to neslo zavest. bravo ()

Sadova302b50

Výtečná, napínavá detektivka, studená jako psí čumák. Na R. Hrušínského netřeba psát chválu, vynikající výkon jako vždycky. 85% a 4,5 * ()

honza.g

Kvalitní detektivka, díky ioproštění od ideologických odboček téměř světové úrovně. Vadilo mi, že některé kroky vyšetřovatelé utajili nejen před podezřelým, ale i před divákem. A vzhledem k průběžnému tápání přišlo rozuzlení podivně rychle. ()

RozaF

Výborná režie, výborná kamera, výborný scénář, výborné herecké výkony. Zřejmě nejpovedenější filmová kriminálka v historii českého filmu. Napětí, syrová atmosféra, šokující rozuzlení... Pro mě prostě top. ()

frantisekly

V československej kriminálke sú tri výsluchy, ktoré jednoznačne tvoria špičku. A vyšetrovatelia k tomu nepotrebujú ošarpanú tehlovú miestnosť, waterboarding, ani falošné zrkadlo. Na treťom mieste je výslúch Šípa Zemanom a Stejskalom v KVADRATURE ŽENY. Na druhom mieste je výsluch Antoša (Lackovič) kapitáom Tůmom (Hoger) v 105% ALIBI. Ale výsluch Vavrocha z PO STOPÁCH KRVE je genialita! Mjr. Kalaš ( Rudolf Hrušínsky) sediac obkročmo na stoličke pripomínal kobru, ktorá hypnotizuje svoju obeť. A tá obeť vie, že je stratená. Vavroch sa zosypal, aj keď nebol vrahom. Päť hviezd, len tak bičom práskne!!! ()

lenoch

Váhal jsem mezi 3 a 4, ale musím dát víc, už kvůli té atmosférické scéně příjezdu autem během titulků. To by dneska už nikdo takhle nenatočil! A vůbec, ty drobné herecké chuťovčičky a přesvědčivě působící charaktery. A ta černobílá nostalgie, ta stará auta, cigarety, telefony a pláště do deště, hmm... ()

d-nao

ČB retro z obdobia, kedy by som ani nepovedal, že čosi také tu mohlo vzniknúť. A hláška:,,To neboli cigáni, tí nie sú tak civilizovaní, aby mohli zavraždiť niekoho zo svojho kmeňa.´´ Dokonalosť! ()

LittleGiant

Jedna z mých nejoblíbenějších krimi. Český Maigret Rudolf Hrušínský je se svým minimalistickým podáním téměř dokonalý. Pět hvězd bez váhání. ()

KalimeroI

Minimalismus pana Hrušínského seniora - to je to, co mne baví. Divák věří každou minutu, že toto je život (což muselo v té době být něco nového). Atmosféra skvělá, kamera na jedničku, dílo Tě vede kousek po kousku k tomu, aby se objevil ne zcela očekávaný pachatel. Splnili to, co měli: celou dobu nevíte, kdo je vrah; jste součástí případu; nikomu nefandíte; vše je na Vaší fantazii a dedukci. Bonus navíc, skoro vůbec není vidět komunistická agitka. Československý Čikatilo - to je něco, co jsem za 40 let komunismu nezaznamenal - vždy byly vraždy buď pro prachy, pro ženskou nebo Západní imperialistické rozvědky. Vraha stopařek beru s rezervou, to nebyl maniak. Najednou tu máme bestiálního maniaka, pedofilního sadistu. Zkrátka něco nevídaného, znalci mne možná opraví, ale já to tak mám. Plus za odvahu toto v té době zfilmovat. Za mne plných pět, toto zfilmovat na severu, jde si Nesbo hledat novou práci. Kalaš je zde prostě ve své vrcholné formě. A, zbytečné, všichni ví, jediný Kalaš je Hrušínský Senior. Tentokrát si odpustím i ten mínus za neherce (jako bába, co Kalaše ubytuje - asi jí to vysvětlili). Bonus navíc: mladý Postránecký, why not...dobrá práce. I si odpustím mínus za poslední dialog, kde se ukáže, že vrah byl celou dobu veden v evidenci SNB jako sexuální deviant, což je, hmmmm soudruzi, minimálně vodítko. Spis tam byl na očích. Ale ok, beru to jako výtku tehdejšímu establishmentu, co vše je možné přehlédnout, resp. mít a nevidět. Čili bůr jasný. ()

Robur888

Skvěle zahraný major Kalaš, kterému Hrušínský vtiskl výrazné charisma. Zkušeně při výsleších psychicky rozebírá podezřelé, ví kdy je seznámit s fakty, kdy je konejšit a kdy udeřit. Myslím, že bych mu při konfrontaci prozradil všechny své hříchy i to, že jsem byl v páté třídě za školou. No a ještě k tomu ta temná atmosféra, která mi nedovolila od obrazu odvrátit zrak. ()

gggggg

Absencia Vargu nebola taká citeľná hlavne vďaka Kalašovi, pretože jeho predstaviteľ hral brilantne. Prípad to bol znovu zapeklitý, s prekvapivým koncom a nečakaným vrahom, ktorého som už tesne pred koncom tipoval aj ja. Atmosféra filmu bola znovu mrazivá až desivá a takýchto snímkov sa v ČSSR toľko nenatočilo. ()