Autorský film Petra Schulhoffa navazuje postavou majora Kalaše na film Vrah skrývá tvář. V naší kinematografii tyto snímky představují zásadní počin v detektivním a kriminálním žánru a to nejen let šedesátých. Všechny detektivky se opírají o skutečné případy a vyznačují se skvěle vybudovanou tíživou atmosférou, umně vykonstruovanou zápletkou i výbornými hereckými výkony, kterým vévodí Rudolf Hrušínský v postavě majora Kalaše. Po stopách krve vypráví o nesnadném pátrání kriminalistů po sexuálně úchylném vrahovi dětí. Film splňuje všechny požadavky detektivního žánru: napínavost, pátrání po vrahovi probíhá po řadě linií a vede k několika podezřelým, zatímco vlastní pachatel zůstává až do samotného závěru skryt a v jeho odhalení nechybí potřebný moment překvapení. Pro většinu postav si Petr Schulhoff cílevědomě vybral méně známé herce, jejichž velmi dobré typy dodaly jeho filmu rys autentičnosti. (Česká televize)

senecek

Skvělý Hrušínský,je vidět,že i za ,,komunardů" se točily výborné filmy,detektivky. Vše je,dle mého názoru, v kvalitě lidí,v kvalitě výkonu,být prostě vždy profesionál! Když něco dělám,tak pořádně. Herci hráli vždy,za 1.republiky,v době okupace,v padesátých letech,v tzv. normalizaci i po sametové ,,revoluci"... ()

Simako

Tento film opravdu stojí za zhlédnutí. Všem, kteří mají rádi krimi vřele doporučuii. Rudolf Hrušinský v postavě majora Kalaše - to je herecký koncert. Myslím si, že toto je žánr, který Petr Schulhoff zvládal, v našich končinách, zcela nejlépe!!! ()

Mrxyz

V žánru detektivního filmu patří rozhodně k české špičce, vše podřízeno pravidlům žánru, kamera výtečně vykresluje atmosféru, herci pochopitelně skvělí - k jejich výkonům není co dodat. Jediná drobná výtka se týká celkového vyznění děje - trošku mi tam chybí moment překvapení, některé okamžiky se dají předvídat. Nicméně jde o profesionální filmařinu, které nelze jinak nic moc vytknout - kdo je u nás dnes schopen natočit detektivku tohoto stylu? ()

Nerajohn

Tak tenhle film je nejlepší českou detektivkou. Má všechno, co má mít včetně naprosto vynikajícího Rudolfa Hrušínského. Jeho Kalaš je někdy klidný, někdy v koncích ( " Já nevím vůbec nic " ), někdy dostatečně drsný ( výslech Vavrocha: " Přiznej se.......... " ). Kromě drsných záběrů na zemřelé nechybí i náznak hlášek, jako třeba: " Ten turista u tý chaty vám neměl utéct. To dělá to pivo, v mládí jsem běhal stovku za rovnejch dvanáct. " Navíc potěší i výkony méně známých anebo dokonce neznámých herců ve vedlejších rolí. To dodává snímku větší autenticitu a věrohodnost. Rád bych rozebral i jednotlivé postavy. Major Kalaš R. Hrušínského je postava živá, osobitá a uvěřitelná. Holí se, poslouchá rádio a má jednu dobrou vlastnost. Většinu svých protivníků utře rychlou a jadrnou odpovědí. Jeho pomocník, místní poručík Vlach V. Ptáčka zase představuje lokálního ne tak dobrého, ale snaživého příslušníka, který je zvyklý vyšetřovat spíše hospodské rvačky než vraždy. Na druhé straně barikády pak stojí celá řada podezřelýh. Cikánský otec žijící v rozpadlé barabizně ani neumí pořádně česky, frajírek Burda (V. Postránecký) postupně jihne a ze suveréna se stává maličkým. To Fojt starší (M. Kožuch) je vykreslen už více, což nelze říci o jeho synovi nebo snaše. A pak tu máme Vavrocha. Kluka z polepšovny, co se o něj rodiče nestarali a kluk strávil dětství po pasťácích. Každá figurka má svoje místo. K tomu místní moudrý lékař (V. Huber) anebo babka Šindlerka (M. Ježková) a iluze ponurého českého venkova je dokonalá. ()

Ruadek

Ne až tak temná věc, jak jsem čekal že bude ale přesto naprosto nadprůměrná detektivka s Hrušínským v hlavní roli. Jeho styl hraní, kdy ani nemusí zbytečně přehrávat, kdy on prostě " je " mi dokonale sedí - nikdy nevíte co se v jeho hlavě děje a očekáváte jaký bude jeho další krok. Všudypřítomné napětí, spousta svědků, vraždy přibývají a odhalení vraha nejde s jistotou předpovědět dříve než kousek před samotným odhalením. A tak by to i mělo být. Naprostro výborný film, kde je vše přesně soustředěno na děj, atmosféru a promyšlené situace - nic okolo toho - i díky tomu se na diváka nesype kupa socialitstických nesmyslů okolo a film si lze dokonale užít. ()

brasek

Rudolf Hrušínský ako major Kalaš. To proste nemá chybu! Jedna z najlepších krimi z čs kinematografie. Po stopách krve považujem za najlepšiu krimi zo série prípadov majora Kalaša. ()

gezper

Výtečná dusivá tíživá atmosféra, přísný a neúprosný Hrušínský jako známá postava majora Kalaše a patřičně zamotaný příběh doplněný mrazivou hudbou - dohromady to dává kvalitní divácký zážitek. Jo zkrátka tenkrát se detektivky dělat uměly. 'Nejlepší kalašovka' a horký aspirant na titul nej česká (klasická, čistokrevná) detektivka v mém pomyslném žebříčku, z kteréhož ale radu Vacátka dávám do své vlastní kategorie. [90%] ()

zigy

Aneb když Kalaš jede na dovolenou...vtipný začátek filmu je vystřídán těžce tísnivou atmosférou. Strach je všudypřítomný a Kalaš těžce tápe, nepomůže mu ani paní Jechová, ani místní cigoši....a vyvrcholení za pomoci skryté kamery je výborné, takže kdo má rád napínavé detektivky, tak tohle je jasná volba! P.S. Postránecký zamlada byl hubený fešák. ()

Winster

Černobíle vraždy, jsou vždycky napínavé a tady jsou obětmi malé děti, takže atmosféra je ještě více stísněná. Jinak...krevní stopy nezjištěny. ()

PeteBuck

Tak toto už bola sila. Sadistický pedofil, ktorý zabíja malých chlapcov. Viem si predstaviť, že za komanča toto dávali s hviezdičkou, ktorá bola cez pol obrazovky a keby sa vtedy vysielalo po polnoci, tak to dajú o dvanástej. Na tú dobu odvážna téma pre kiná aj televíziu. Skvelá detektívka. Ale kam sa nam podel pán Brzobohatý? ()

Kontryhelka

Ráda dám nejvyšší počet hvěz. Obsazení skvělé,děj skvělý co více si od dobré detektivky ze starší doby přát. Pěkná scéna z nemocnice,jak policisté nalíčili na vraha past. Jo blbec se chytne na udičku vždycky a je po zásluze potrestán.Chytne se na svojí slabost a sklapne pastička. Dobře mu tak,parchantovi. ()

FilmFaktor

Tu som sa ako divák takmer dosral.. technicky a herecky úplná špička -- našpanované do poslednej minúty. Vynikajúca detektívka. ()

david141474

No tak tohle je ještě lepší než předchozí 2 díly. Nahánění homosexuálního pedofilního sadisty bylo solidní a finální video je solidní K.O. Co se týče postav, tak jsou opět solidní. Major Kalaš který byl ztvárněn Hrušínským je opět skvělý a zatím nejlepší ze všech 3 dílů. Tentokrát se zde bohužel neobjeví Brzobohatý, který byl taky velice solidní v předchozích dílech. Atmosféra byla velice solidní. Vyšetřování bylo taky velice solidní a zajímavý. No a finální odhalení na videu je jak už jsem říkal předtím solidní K.O. Já jsem jen žasl jak to ten Hrušínský skvěle zahrál. 8,5/10 Velice solidní detektivka se skvělým Hrušínským! ()