Autorský film Petra Schulhoffa navazuje postavou majora Kalaše na film Vrah skrývá tvář. V naší kinematografii tyto snímky představují zásadní počin v detektivním a kriminálním žánru a to nejen let šedesátých. Všechny detektivky se opírají o skutečné případy a vyznačují se skvěle vybudovanou tíživou atmosférou, umně vykonstruovanou zápletkou i výbornými hereckými výkony, kterým vévodí Rudolf Hrušínský v postavě majora Kalaše. Po stopách krve vypráví o nesnadném pátrání kriminalistů po sexuálně úchylném vrahovi dětí. Film splňuje všechny požadavky detektivního žánru: napínavost, pátrání po vrahovi probíhá po řadě linií a vede k několika podezřelým, zatímco vlastní pachatel zůstává až do samotného závěru skryt a v jeho odhalení nechybí potřebný moment překvapení. Pro většinu postav si Petr Schulhoff cílevědomě vybral méně známé herce, jejichž velmi dobré typy dodaly jeho filmu rys autentičnosti. (Česká televize)

hypnos11

Zase skvělá krimi s hutnou atmosférou, napínavým dějem a skvělým Hrušínským. Chyběl mi tu Brzobohatý (ale zase tu je Hana Brejchová), případ sám o sobě není vyloženě z nejzajímavějších (ačkoliv je znovu zajímavě podaný), a divák, který viděl předchozí díly, ví, že pachatel bude někdo, kdo v případu nějakou roli hraje, ale zároveň dlouhou dobu není mezi podezřelými. Ani to ale nemůže zkazit kvalitní zážitek ()

Dstar

Ano, Hrušínský a Brzobohatý patří ke špičce. Velmi propracovany nápad rejži.K tomu neni co dodat. 95% za vyborné herecké výkony a nápad.Bravo ()

milos.bradik

Velmi vydařená detektivka s výborný Hrušínským v hlavní roli vyšetřovatele majora Kalaše. Mimo perfektní detektivky také dobře ukazuje život za toho "zlatého" socíku. Pěkná byla Kalašova hláška "Cikáni obvykle nevraždí děti vlastního kmene. Na to nejsou dost civilizovaní". ()