Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

CabelNM

Maximálne súhlasím s B!shopom, dejovo slabší, režijne a herecky famózny film o drsnom dvoj mesačnom výcviku plný osobných nezhôd a hádok, spojenie Schumachera a Farrella podobne ako v Telefónnej búdke je zárukou kvality, obaja patria medzi mojich top hercov a režisérov, veľká škoda toho scenára !! ()

jopal

Vyborny snimok, ktory sa dnesnym "nevojakom" nemusi zdat az taky super... Po druhom vzhliadnuti (2023) ma uz tak neoslovil. Zo4* idem na 3* ()

MrLinhy

Colin Farrell ( Bozz) nám ukázal, že válka není o zabíjení, ale o tom jak tam přežít. Celkem pěkný příběh o tvrdé přípravě na Vietnamu. Jak byli v Luisianě bylo to takový drama, však hned jak se dostali do TygerLandu se to tam začalo rozjíždět. Coline ty si hvězda* ()

collinduff

Colin Farrell vo svojej prvej vážnejšej úlohe vyložene exceluje. Skvelý námet, herci, dobre zrežírované. Jediné, čo mi vadilo, ale možno to bol zámer, tá všaderoztrasená kamera. Inak filmová kvalitka. ()

superzurda

Olověná vesta light, ovšem jako bonus zde existuje švejkující polobůh, který před Vietnamem zachrání všechny a taky mimořádná atrakce vojenského výcviku. ()

kolly13

Zkraťme to na polovinu a máme skvělý úvod do válečného filmu. Takto je to jen dobrá "příprava" a konec dělá tři hvězdy kvalitnějšími. Colin - velmi dobrý až chvalitebný výkon. ()

PatrikP4

Tvrdá příprava na Vietnam. Brutální velitelé, kteří si nevědí (vážně?) rady s jedním vojákem. Díky své chytrosti dostane pár lidí domů kteří se při výcviku zaleknou skutečné akce. Colin podal dobrej výkon, ale boužel jako jedinej. ()

brasek

Vojnový snímok kde sa nebojuje a Tigerland uvidíme až na konci filmu v takom ošumelom podaní a ani to nie je rozhodujúci faktor príbehu zahŕňajúci pointu. Takže o čom je tento snímok? O výcviku vojakov pechoty pred nasadením do Vietnamu, o vojakovi Buzzovi ktorý robí "zle" všetkým a každému, pozná zákony ako sa dostať z armády, ale sám chce dezertovať (nelogické), pomôže dvom vojakom sa dostať do civilu, pritom toho druhého predtým celý čas deptá a až keď ho menujú za veliteľa družstva tak "vojnu" žere, nakoniec dezertuje, ale vráti sa aby kamarátovi vystrelil oko, pretože nechce aby šiel do Vietnamu. Film si pozriete bez väčších problémoch, ale nemá žiadnu pridanú hodnotu. ()

PTuranyi

Výborná vojnová dráma z obdobia vietnamskej vojny. Hoci žiadneho Vietnamca neuvidíte, život regrúta vo výcvikovom tábore nie je med lízať. Bozz je ten typ hrdinu, ktorý robí problémy, ale je fér a rád každému pomôže. Prirodzená charizma vodcu a odpor k autoritám mu však nezabezpečí len priateľov. Niektorí ho majú plné zuby. Colinovi Farrellovi tento typ role sedí. Veľmi dobré herecké výkony, perfektná produkcia a žiadny šťastný koniec. ()

aronofsky

Je to válečný film, ve kterém je válka jenom pozadí. Vlastně ani to ne. Oni se do války teprve chystají. Schumacher se vyhnul patosu a vlastenectví a vytvořil jeden z nejlepších válečných filmů, ve kterém se vlastně neválčí. A Colin Farrell zde nádherně ztvárnil pacifistického „grázlíka”. ()

enyvan

Výborná kamera a charismatický Colin Farrell (už jen kvůli němu to za to stojí!) dělají z tohodle filmu něco víc, než jen průměrný "válečný" film! ()

drpepe

Blbý, blbý a ještě blbější. Při nejlepší vůli jsem nenašel sílu to dokoukat, jaká to byla nuda. S touhou dostat se za každou cenu z armády, bych se dokázal ztotožnit, proto alespoň ta jedna hvězda. Ale jinak úplně placatej příběh, mizerně napsaný postavy, infantilní dialogy... Dle mého soudu silně přehodnocený film, který se k Olověné vestě nedá vůbec přirovnávat. ()

d4

Skvelý film o príprave vojakov na vojnu nie ani tak z pohľadu fyzického ako psychického. Jednotlivé charaktery sú vykresľované jasnými a ostrými linkami, obzvlášť postava Pvt. Wilsona (Shea Whigham). Nad všetky plusmi však vyčnieva neuveriteľný herecký výkon Colina Farrella, ktorému takéto role drzých zmrdov proste seknú ako asi nič iné. ()

krijka

Bazz v podání Colina Farrella je rebel z rodu Frajera Luka nebo Murphyho z Přeletu nad kukaččím hnízdem. Na rozdíl od nich ale nemá jejich odvahu vzbouřit se a jít za svou pravdou až k vlastnímu zničení. Bazz sice prudí, reje do nadřízených i do některých svých spolubojovníků, ale k rozhodujícímu kroku nemá odvahu. Řeší to aspoň tím, že pomáhá z vojny jiným, někdy i proti jejich vůli, jako v případě Paxtona. Zároveň to sice postavě dodává věrohodnost, ale ubírá sympatie, vždyť tím se z rebela stává tak trochu otravný prudil. Děj také trochu kazí postava Wilsona, ne že by byla špatně zahraná, ale její přerod v úhlavního Bazzova nepřítele, schopného i zabít, je trochu nevěrohodná. Takže tento film, podobný slavnému filmu Full Metal Jachet, za svým slavným vzorem trochu pokulhává. Pořád se ale jedná o kvalitní a řemeslně poctivě natočený film. ()

davebono

Vcelku povedený film o válce bez války a taky o moci jednotlivce, která může být nezlomná. Z tohoto filmu si budu pamatovat hlavně Colina, zbytek už tady byl, ať už v Kubrickově Full Metal Jacket či Pahorku. Něco z toho lepšího od Schumachera, co mě bavilo sledovat od začátku do konce , ale i tak tomu něco chybělo. ()

Mort09

Zajímavý „válečný“ snímek bez války. Jenž pokračuje cestou Olověné vesty nebo Čety, jen s tím rozdílem, že se celý odehrává za výcviku a bez jakékoliv větší akce. A překvapivě to vůbec nevadí, hlavně díky charismatickému a skvěle hrajícímu Farrellovi. Ten jednoznačně táhne celý film a pozvedává ho až k velmi slušným 80%. ()