Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

stiewe

Příjemný protiválečný film jenž si vás něčím dostane. Jestli svou absurditou nebo láskou k životu to je už na každym. Bozz se z odpůrce autority dostal k "miláčkovi" všech a zachránci mnoha životů před peklem Vietnamu. Kamera z ruky mi v bojových scéná připadala někdy až moc zmatená a ztrácel jsem se v ději. Jinak zajímavý výkon Colina Farrella jenž si zaslouží jen chválu:) ()

MRPitivier

Pěkný snímek, až mě překvapilo, jak dobře zpracovaný a podaný režisérem Joelem Schumacherem! Každému je jasné, jak to skončí (Tigerland-->Vietnam), dokonce se dá trochu z děje odvodit, kdo nevydrží výcvik nebo koho hlavní postava Bozz dostane z armády, ale děj jako takový se těžko odhaduje, nevíte, co se stane s rotou, kdo se jak zachová a podobně, což je celkem výkon! Přirozenost hereckého výkonu zmíněné hlavní postavy v podání Colina Farrella vyzdvihují film mezi ty lepší snímky o vietnamské válce a celkově o vojenské tématice! Ostatní herci zdatně sekundují, ale na co určitě nesmíme zapomenout je kamera, která spolu s Farrellem dělá z toho snímku kvalitní film a podívanou! Doporučuji! ()

aa12

Bylo zajímavé sledovat jak člověk najednou začal všem hlavním hrdinům fandit aniž by šlo o život nýbrž jen o výcvik, asi to bylo tím že stejně všichni skončí ve válečné vřavě a tak s nimi člověk jakoby soucítil. Viděl jsem hromadu špatných filmů o Vietnamu, ale tento patří mezi ty lepší a je paradox že se vlastně ani ve Vietnamu neodehrává. Ve filmech z tohoto nesmyslného konfliktu většinou američani se jen ze sebe snaží udělat hrdiny a já si osobně myslím že v nesmyslné válce nejsou žádní hrdinové, ale zde to bylo vše podáno, tak jak to bylo a to se mi líbí a s celkem zajímavou zápletkou, vznikl slušný film a ještě bych měl zmínit Colina Farrella, kterému prostě role menších rabijátů fakt sedí. ()

JeanMarthan

Skvělý film, a ještě skvělejší Colin Farrell! Trochu Švejk, trochu Berger (Vlasy). Sice se "nedočkáme" bojového nasazení, ale válka neznamená jen svištění kulek a střepin granátu, válka začíná dřív a jinde než na bitevním poli... ()

Maniik88

Tento film šiel len tak nepovšimnutý nejakou výraznejšou reklamou v tv, no som veľmi rád, že som si ho pozrel. Podľa mňa najlepšia Colinova rola, skvelo zahraté, vtipné, svižne natočené, fajn banda hercov. Fakt veľmi pohodový film a s čistým svedomím ho môžem odporúčať každému. ()

navabaca

Vynikající Colin Farrell v roli Člověka bojujícího proti válce a za zachování lidské tváře i v drsném Táboře tygrů. A to nikoliv běžným fňukáním a moralizováním, ale originálními provokacemi a obtěžováním celé armády. Jeden z nejlepších válečných filmů, jeden z nejlepších válečně-hereckých výkonů a jedna z nejlépe napsaných armádních rolí překvapující svojí komplikovaností a hloubkou. ()

Knor

Collina Farrella nelze než vychválit do nebes, on totiž celej tento film stojí na něm. Ne že by nebylo zajímavý koukat jak vojáci trpí při drsným tréninku, ale kdybych to neviděl asi se nic nestane. Žádná velká paráda se nekoná. ()

wege

Olověná vesta v novém kabátu, ne tak dobrá, ne tak vypovídající a snažící se ukázat spoustu věcí, s daleko menším přesahem, ale pořád to je dobrý film. Na to, jak to vypadá na první dojem, že to nemělo moc peněz, to působí realisticky. Jsou v tom super herecké výkony, po budce a Volném pádu nejlepší film od Schumachera. ()

celticek

Farrellovi jsem nevěřil a helemese - irský hezounek tu podal nejlepší výkon, jaký jsem od něho viděl. Chvílemi mi to připadlo jak Frajer Luke s Newmanem. Ovšem mnohem hlubší. Ideální stopáž. Nemá to vlastně hluché místo. Filmů s vietnamskou tématikou je dost, ale tohle se dá určitě doporučit. Nechápu, že mi to unikalo. Výborné. ()

Soubi

Velmi dobré. Collin válí jak nikdy a role věčného rebela mu sedne. Navíc výcvikový tábor byl zpracován se vším všudy. I když bych byl v té době spíše na straně dlouhovlasých mániček s jointem v hubě, tohle se mi líbilo :) ()

lobodlak odpad!

Opravdu bych chtěl sloužit v jednotce, kde může dát podřízený přes držku veliteli čety, případně se ho pokusit zabít a stále je všechno v pohodě.... Vážně debilita na kvadrát!!!! ()

Daxus

Dobrý Colin, ale film jen průměr. Až moc přímočaré, až moc černobílé, až moc předvídatelné. 60% ()

migele

Skvělý snímek. Zachycení buzerace a šikany při výcviku vojáků, kteří míří do vietnamu. Nebyl by film filmem , kdyby se jeden vojín nesnažil proti tomuto režimu bojovat klidným odporem. Colin Farrell hraje skvěle a čkověk mu fandí každým okamžikem jak v*jebává s armádou. ()

hackstolle

Ano, Jedna z nejlepsich Colinovych roli. Nejlepsi vsak nikoli. Myslim, ze v In Bruges byl nejlepsi. Ale zpet k Tigerland. Colin je duvod meho vyssiho hodnoceni, jelikoz zpusobem natoceni mne film nesedel uz od zacatku. Jestli se ma radit tento film k velikanum Olovena vesta, Ceta nebo Apokalypsa, ptam se. Kde udelal pak Schumacher chybu? ()

Pitryx odpad!

S postavami jsem se "nesčuchl". Něco jsem ve filmu nepochopil. Voják se ptá, proč to má dělat druhému člověku. Ve válce. Ach jo. Rozhodně jsem viděl drsnější filmy. Takže pokud se ve filmu nekecá, tak se vojsko rve mezi sebou. To je zhruba vše. 201205279158/9537 ()

Guran

Tak tohle je vojenská bomba! Válečná askce opravdu nebyla třeba. Herecké podání Colina Farrella vás hned od začátku upoutá a film sledujete s obrovským nadšením! Výcvikové tábory ke konci Vietnamské války samozřejmě byly hodně vyhrocené a většina vojáků toho měla dost, jako postava Farrella, který si dělá co chce a vyskakuje si i na výcvikové důstojníky, ale nic se mu nestane, to mě právě na snímku zaráželo. Kolik bordelu Bozz udělal, ale za něj to odnese někdo jiný, jiný voják z jeho čety a Bozz si stáke dělá co chce. Nevím, jaký by to bylo ve zkutečnosti, ale zde měla postava Colina hodně nahráváno. Ale zpracování kamery a uvěřitelnost postav a atmosféra vás nenechaj se vydechnout. Všem milovníkům válečných filmů rozhodně doporučuji! Rozhodně lepší, než podobná Olověná vesta! ()

RafaKrakal

Joel Schumacher se skutečně překonal a natočil pravděpodobně svůj nejlepší film. Colin Farrell exceluje, přičemž mu zdatně sekundují i méně známí herci. Film navíc působí neuvěřitelně autenticky a překvapuje neuvěřitelnou ryzostí. Na Full Metal Jacket sice nemá, ale velice se mu svou kvalitou blíží, 85% ()