Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

janeczek

Farrell, Collins Jr. i Whigham všichni vzahráli svůj part tak osobitě a neuvěřitelně přesvědčivě, že posunují tuhle v leccečms nedomyšlenou válečnou podívanou na hranici geniality a pětihvězdu. Výborná podívaná a vizitka toho, že válka není hezký místo pro lidi! ()

montel

Vojín Roland Bozz (Colin Farrell) se dostal nedobrovolně do armády a jediné co jej zajímá je, jak se dostat co nejrychleji pryč. Proto bojkotuje jakýkoli systém a neustále provokuje jak nadřízené tak své kolegy. Nic to nemění na faktu, že za mořem tisíce mil od domovů mladých vojínů, zuří nelítostná vietnamská válka v neprostupné džungli. Na tu se musí všichni vojáci připravit a tak míří Bozz i jeho kamarádi do nejdrsnějšího výcvikového tábora - do Tigerlandu...Od začátku až do konce jsem se bavil výkonem Colina Farrella. I když má film dosti jednoduchý příběh, který se vlastně celý odehrává ve výcvikovém táboře, stejně vás hned zpočátku pořádně chytí za pačesy a pustí vás až v závěrečných titulcích. Divák si zde oblíbí spoustu postav a spoustu jich také nenávidí, což je jenom dobře. Schumacher opravdu válí, jeho filmy fakt můžu. 75% ()

Georginek

To zase byla patlanina. Opět a celkem brzo opakovaně během poslední doby jsem se nechal nalákat vysokým hodnocením na shlédnutí. Bohužel jsem zase velmi zklamán. Jak už tu zaznělo, film je jakýmsi nástrojem odpory k válce, Colin hraje parádně, ale stačí to tak maximálně na 2*, jinak je to totální nuda. A bylo to tak příšerně nudný, že jsem kolikrát musel překlikávat čas, protože se to prostě nedalo vydržet, asi jako když běžíte na záchod ráno po probuzení s tím, že jste sežrali večer chilli con carne očastovaný o Habaneros chilli papričky.....a někdo na něm sedí. Pojem výlečný film v tomto případě vůbec nesouhlasí a v každé normální jednotce by pacholka už dávno zavřeli do vězení......... Naprosto zbytečný film, asi tak jako 80% snímků v režii Joela Schumachera kromě Volného pádu, Nebezpečného klienta, Telefonní budky a 8mm jsou to všechno docela solidní výkaly..... Jinak nic proti jízdě, asi v tomto ohledu jdu proti davu. ()

Werrona

Začíná to dost podivně, ale když člověk vytrvá, tak je to zábava. Ferrel je šikulka, tahle role mu sluší asi nejvíc. ()

SantaCruz

Celkem nuda a šeď, kamera to ještě umocňuje. Poselství filmu je jasné, ale to je prostě málo, válečné scény jsou Béčkové a velitelské pokřiky nepřesvědčivé a hlavně nedostačující k navození válečné atmosféry. Prostě bububu nestačí, i když by to řekli ještě 100x že Tigerland je nejdrsnější po Vietnamu tak to stejně nikdy nebude stačit, když na to ty scény nemají :( bída. Colin je týpek, mužou mu poděkovat za 2 hvězdy. ()

Sashmen13

Shitty war. kde na jedné straně bojovali za svojí svobody (vždyť kdo by chtěl zpátky pod salty Francouze co prohráli WW2 a mají pořádnej mindrák) a na druhé straně USA testovali zbraně a celkově utvářeli podobu moderního modelu armády. Chudáci odvedení, chudáci co opravdu chtěli sloužit a dostali se do tohohle shittu, chudáci co bránili své pole, chudaci všichni. Svůj účel ale splnila, vždyť moderní USA army dominuje světu již nespočetně let. Film dobrej, i když trochu taková idylka trochu. ()

Dusty56

Začalo to dobře, ale postupně to tempo opadalo až do závěru. Snímek totiž stojí a padá s Rolandem Bozzem (Colin Farrell) a ze začátku, kdy dělal hovadiny, to byla i docela sranda a zajímalo mě, jak to bude pokračovat, ale bohužel se začal chovat stále více zodpovědně a už to nebylo ono. Linka s Wilsonem byla o ničem. Colin Farrell naštěstí dokázal vytáhnout film alespoň na průměr. 60% ()

BONOBON

Nejlepší film o Vietnamu, jaký znám! Ano, viděl jsem Četu, Olověnou vestu i Apokalypsu, ale Tábor tygrů mi přijde mnohem uvěřitelnější, syrovější, působivější a lidštější, než všechny tři zmíněné (a mnohem slavnější) snímky.. Schumacher potvrzuje, že je vynikající režisér (až na občasné výkyvy typu Batmanů) a Colin Farrell potvrzuje, že je vynikající herec (bez výkyvů::) Je to prostě skvělé! Po všech stránkách.. ()

gulas

Jeden z nejlepších filmů týkajících se války ve Vietnamu. A Farrell je vážně dobrej! A co teprve v telefoní budce! ()

Arakkis

Vinikající snímek Joela Schumachera odehrávající se ve výcvikovém táboře americké armády. Colin Farrell v roli vojína Bozze exceluje a naplno využívá svůj talent, který se zdá být film od filmu lepší a lepší. I výkony ostatních herců jsou velice nadprůměrné. Film výborně zachycuje psychyku vojáků ve výcvikovém táboře, kde jsou připravovány na transport do Vietnamu a téměř jistou smrt ve válce. Všem doporučuji zkouknout. ()

vitez.7

Velmi kvalitně natočený film s výborným hlavním hrdinou. Bohužel příběh je trochu jednoduchý a prostě tam něco chybí, hlavně ke konci. Mám furt pocit, že to skončilo v půlce, ale možná je to jen tím, že to přirovnávám k Full Metal Jacket. Přesto skvělé 4* ()

JARDAHONDA

Zajímavost : Colin Farell - za svůj "hvězdný výkon" získal Cenu pro nejlepšího herce od Bostonské společnosti filmových kritiků. ()

mato.jones

Už v Tábore tigrov preukazoval Colin Farrell svoj talent (napriek tomu, že on sám vyhlásil, že ho prepil). V každom filme, v ktorom hral a ja som mal tú česť ho vidieť, som mu jednotlivé postavy uveril, ba čo viac, vždy som mu fandil :) Tábor tigrov je film veľmi zaujímavý, precízne zrežírovaný (Joel Schumacher je starý harcovník), Farrell je super rebel a vyzerá skvele, myslím, že ženy ho musia milovať :) No, ale na 5 hviezdičiek to nebude :) ()

danny79

Skvele napsany pribeh, pro Colina Farrella jak na miru usity. Protivalecny film o vojinu Bozzim, ktery valku odmita a bojuje proti ni po svem, celou svou rebelujici, drzou, nezlomitelnou povahou. ()