Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

JohnCZ

Vcelku zajímavé nahlédnutí do výcviku skupiny vojáku s parádně přirozeným Colinem Farrellem v hlavní roli. Příběhově úplně jednoduchý film, ale zapůsobit umí: krásně ukazuje, jak udělat z party kluků nemyslící zelené mozky a fakt, že ne každý tenhle tvrdý drill snese a buď se psychicky zhroutí a nebo mu rupne v palici. Celé je to točené ruční kamerou, s čímž nemám problém, ba naopak. Ovšem vadila mi mizerná kvalita obrazu. I při 1080p rozlišení je obraz rozmazaný a místy až kostičkovaný, což mi víc sedí k found footage hororu, než-li k válečnému dramatu. ()

Marek1991

Je to naozaj veľmi autentický film, má silu ducha a danej doby. Je uveriteľný so zaujímavým dejom a ako príbeh z vietnamskej vojny je dosť dobrý a má aj posolstvo. Colin Farrell nepatrí medzi mojich obľúbencov, tu však hraje podľa mňa jednu zo svojich životných rolí, na toto sa veľmi dobre hodí, dokonca viac ako na policajta mu podľa mňa sedí úloha vojaka. Tábor tygrov je pre mňa taký polodrsný film, splnil očakávania, ale na mimoriadne dobré hodnotenie to nespĺňa výnimočnosť a nejaké extra dejové body. ()

Cubinho

Jeden z nejpovedenějších filmů z prostředí vojenského výcvikového tábora. Nutno zdůraznit, že velký podíl na tom má skvělý C. Farrell. První polovina filmu, kde je Bozz tím nezkrotným rebelem, je určitě vtipnější a dá se říct celkově zábavnější. Naopak druhá část, kde Bozz získává zodpovědnost, už sice tak zábavná není, ale je o poznání temnější a tak nějak z ní jde vycítit, že brzký odjezd do Vietnamu začínají samotní vojáci vnímat. Nesmyslnost války zde nekritizuje jen chování Bozze, ale onu stupiditu zelených mozků reprezentuje osoba vojína Wilsona... Hodně působivá byla místy trhaná a zajímavě barevná kamera, nejpůsobivější potom výkon C. Farrella. Tu jeho přirozenost a perfektní mimiku miluju. Je jedním z nejlepších herců té mladší generace, o tom není pochyb. 9/10 ()

Haluzz

Válečný film bez války. Vietnam bez Vietnamců. Joel si mezi Batmanem a Budkou našel čas na povedený, skoro až komorní drama. Colin Farrel, kterému byl tenhle film dobrým startem do kariéry hraje vojína Rolanda Bozze, hajzlíka, nasírače velitelů i vojáků, který nepotřebuje válku a nechce zabíjet, ale je tu. Potom tu máme i další, povedené postavičky. Hlavní nepřítel, kamarád, sympatický černý seržant atd... Akce není mnoho, příběh a charaktery jsou vystavěny hlavně na dobrých dialozích, nasnímaných, někdy až příliš dokumentárně a syrově . A Colin je kus. Čtyři hvězdy ... ()

Kubick

Být v armádě a mít pod sebou takového sr.., tak bych se asi taky choval jako oni. Na druhou stranu být v armádě, kde bych musel absolvovat náročné výcviky k tomu, že se třeba jednou nemusím vrátit domů. To už se dá pochopit jeho chování. Mít na výběr, všema deseti bych sáhnul po roli Colina, protože na rozdíl od jeho kapitánů, seržantů, desátníků a bůhvíčeho všeho může vcelku snadno „dezertovat“. Originální film a taky návod k tomu, jak dá ve slavné US Army utéci ze skoro horké půdy ()

JJ.Gibson

Tábor tygrů je opravdu skvělý snímek, který je pro mě mnohem mnohem lepší než třeba Olověná vesta, ta se věnoval jak výcviku, tak potom i pohybu na bitevní poli, ale to nebylo ono. Kdežto Tábor tygrů se věnuje pouze výcviku a zato pořádně, Joel Schumacher si dal hodně záležet a bylo to vidět. Herecké obsazení bylo taktéž skvělé a Colin Farrell to zvládl na výbornou! ()

UncleG

Frajer Luke si oblíknul Olověnou vestu a nechal se natočit na film s pořádným zrnem. Vzniklo tak něco poměrně dobře koukatelného, naturalistického a tak jako "chlapácky" svěžího. Ehm. U mátohy zvané Joel Schumacher velmi překvapivý počin! I když na totální filmovou pecku tomu přece jen ještě něco málo chybělo. Možná charisma Paula Newmana, nebo mentální dno, na který jsme si tehdá hrábli s vojínem Pylem. Možná. ()

Laxik

Taková trochu slabší Četa. Ale když se povznesete nad to, že to prostě Stoneův superfilm není, můžete se užívat tu hutnou atmosféru, kde je jeden závislý na druhém a je vám jedno, že tady si ti kluci na válku jen hrají, a že nejde o reál. Colin Farrell je velmi kvalitní herec, pomalu, ale jistě se blíží k mé TOP 10 a imbecilita a byrokracie US Army tomu všemu dodává nádech autentična. Ještě musim vyzdvihnout kameru, která je uprostřed toho všeho pekla místo toho, aby se kochala vší tou nuzností někde z povzdálí. ()

Vyrida

Hodně silný vojenský příběh o vojínu Rolandu Bozzym, kterého perfektně zahrál Colin Ferrell. Škoda jen, že film čerpá pouze z před válečnického výcviku a záběrů přímo z Vietnamu se nedočkáme. On to vlastně není až tak válečný film, jako spíše drama z této doby a prostředí. I přesto, že neobsahuje jedinou přestřelku, zaujme především lehkým humorem a hereckými výkony. Nevím, jak na vás, ale na mě film zanechal hodně kladný dojem a určitě si jej zase někdy rád pustím znovu. ()

aluna

Kleopatra má v tý šablonovitosti Bozze naprostou pravdu, ale přesto je mi ta šablona sakra sympatická. Já se ale jen divím, jak se mohlo lampasákům povýst, aby se normální (a tím myslím jak obyčejný, tak psychicky nenarušený) kluci chechtali při instruktáži mučení. Věřila bych, že nováčci, když přijde na boj, střílí nejdřív do vzduchu, jelikož nechtějí nikoho zabít...ale jen do okamžiku, než to koupí kámoš vedle. Mám ráda válečný filmy a paradoxně čím míň v nich je skutečný války, tím je mám radši. On už výcvikovej tábor o ní a o psychice postav totiž pěkně vypoví. ()

Alementina

Colin Farrell snad ani nehraje, on proste musi byt tenhle typ chlapa, co jde proti proudu, neovlivnitelny, svuj a jeste je pritom tak sexy... auuuu :) Vybornej protivalecnej film. Četu to z mého pohledu nepřekonalo, ale každému mohu jen doporučit. ()

MATADOR

Drsný výcvik v Tigerlandu s drsnými seržanty, pořádnou kupou drsných výrazů a neméně drsným, ale za to skvělým Colinem Farrellem. Pokud nedychtíte po akcích, ale spíše po tvrdých výcvikových praktikách na přípravu do Vietnamu, asi nenajdete lepší volbu. ()

Thomassi

Tigerland, výcvikové středisko armády Spojených států, kde se několika týdenním výcvikem snaží vtlouci vojákům, jak by to mohlo vypadat ve skutečnosti ve Vietnamu. Takový výcvikový simulátor skutečné války. Co se mi velice líbilo, byla kamera. Místami až dokumentaristicky natočené. Celé je to silně protiválečné a opravdu syrové. Postavy jsou vykresleny se vším všudy, klady i zápory. Excelentní Colin Farrell jako Bozz, kterému na armádě vůbec nezáleží a do své první velké role se vžil naplno. A udělal dobře, protože jsem mu věřil naprosto vše. Takže jsem byl hodně mile překvapen, protože jsem si myslel, že film bude kopírovat výcvik s jiných filmů a nebude ničím výjmečný. Ale on výjmečný je. ()

FilmFan24

Syrové drama, které se hodnotou výpovědi velice podobá Kubrickově Olověné vestě. Hlavní devizou filmu je přirozeně hrající Colin Farrell. ()

Skip

Velmi dobré drama, které se dá nazvat válečným, ale jde zatím pouze o výcvik, takže ostré nasazení se teprve chystá. Nevím, co na tyto filmy říkají ti, kteří takovým výcvikem a poté i válkou prošli, ale pro mě jako diváka to bylo velmi působivé, i když si říkám, že ve skutečnosti to musí být mnohem horší a tvrdší. Film je to velmi realisticky působící a herci to celé svými výkony jen podtrhují. ()

Dont

Vynikající film se Colinem Farrellem v nejlepší formě. Milovníci válečných filmů se ale mohou cítit oklamáni, neboť ve filmu se neválčí, pouze se na boj připravuje. Colin Farrell v roli problémového vojáka, který jde z průšvihu do průšvihu, neuznává žádnou autoritu, své záležitosti řeší zásadně po svém, ale dokáže se také když je to potřeba postavit za ostatní a bojovat proti „lidské blbosti“ a nesmyslnému systému. Jeho vzdor a suverénní chování se ale protiví nejen nadřízeným, nepřátele brzy najde i mezi svými „spolubojovníky“. ()

wipeout

Neviem prečo aj napriek tomu ,že Colin Farrel patrí k mojim obľúbencom a v tomto filme ukázal naplno svoj potenciál, nevidím dôvod dať viac ako 3*. Omnoho viac zaujme Full metal jacket z podobného prostredia. Vojny sú a vždy aj zostanú mocenským nástrojom, ktorý vytvára predpoklady pre tie ostatné možno pre mysle ľudí atraktívnejšie. Len najhoršie je to, že v tých vojnách musí aj niekto bojovať a hlavne zomierať :(. Ale keď by Tigerland pojednával o skutočnom Boozovi a bol by myslený ako pocta jeho osobe tak by bol ochotný viac sa zžiť s charaktermi a pridať na hodnotení. Možno chcem veľa aby film oplýval nejakou tou originalitou a aby diváka strhol či už ideami, ktoré obsahuje alebo schopnosťou režiséra nás poaviť. No v tomto prípade mi aspoň o trochu hlbšia krištalizácia idei chýbala. ()

maverick10

Zase jeden povedeny film o jedne "lidskosti v zelenem gumovem svete". Tuto lidskost dokonale stvarnil Colin Farrell. Neni to sice primo z valky, ale o to vic vycniva na povrch jeji absurdita, kterou tu krasne zachytil J.Schumacher. 80%. ()