Will Smith hraje s Genem Hackmanem ve strhujícím a napínavém thrilleru, kde se neustálá akce snoubí s nejvyspělejší technologií. Robert Clayton Dean je úspěšný washingtonský právník, u něhož - bez jeho vědomí – skončí video, které spojuje vysokého úředníka všemocné National Security Agency s politickou vraždou. Smrtonosná skupina dokonale vycvičených agentů NSA proti němu vede neúprosné tažení za použití té nejmodernější techniky, jehož cílem je Deana zdiskreditovat a získat zpět usvědčující důkazy. Členkou impozantního hvězdného obsazení je i Regina Kingová. Připravte se na ještě větší příval akce, zatímco Dean zoufale závodí s časem, aby získal zpět svůj kdysi normální život. (Cinemax)

Eldrick

ENEMY OF THE STATE je Tonyho nepřiznaným pokračováním Coppolova THE CONVERSATION (viz. Hackmanova postava), akorát v akčním stylu sobě vlastním. Když si odpustíme diskety a jiný zastaralý vychytávky, dodnes se jedná o nadčasovou technokratickou podívanou. ()

easaque

docela velké překvapení, které jsem nečekal od politického thrilleru s Willem Smithem. Předvádí nám svět, kde téměř nemáme žádné soukromí a hrozbu zobrazuje v hodně reálné podobě. Díky dobrému zpracování nenudí a drží v napětí až do konce a nezklouzává k typickým klišé narozdíl od ostatních amerických komerčních snímků. [ PŘÍBĚH: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

ilemas

I po 15 letech mě film neskutečně bere jak svou technickou stránkou tak nadupanou akcí. Už ve své době technika ukazovaná ve filmu byla daleko překonaná a kde je dnes? Rád bych se podíval na něco podobného z dnešní doby. ()

raffspIn

Slušný akčňák, celkově docela povedený, až na ten infantilní závěr. To bylo opravdu trapné. A řekl bych že poslední záběr je natočený s logickou chybou, protože Smith je vidět v televizi jak se dívá na televizi, ve skutečnosti by ale měla být kamera v hlásiči požáru, takže když by se díval do kamery, měl by být v TV vidět z ze zvrchu, a také mu v jednu chvíli uhnou oči jako by na tu stropní kameru, což je taky divné. ()

Martin741

Opat scenarovo genialny spionazny filmecek, tak ako ja milujem spionazne filmy. Scenar k filmu nema ani jedneho hlucheho miesta, k tomu vyborny Gene Hackman, ktoremu uspesne sekunduje Will Smith a na reziserskej stolicke pritom sedi Tony Scott. K tomu vyborna atmosfera pocas celej dlzky filmu nedovoli divakovi vydychnut ani na chvilu. Dialogy su na urovni a bez samoucelnosti, k tomu aj par akcnych scen potesi srdce divaka. Dejova linia takisto bez chyby, postupne graduje az do samotneho zaveru filmu. Nadhera, poprosim viac takychto filmov : 100 % ()

Lischai

Už jsem si zvykl na to, že ve filmech je možné zvětšit a zaostřit videozáznam tak, že poznáte vraha v odrazu z výlohy, ale v Enemy of State hrají úplně jinou ligu. Dovedou na záznamu z videokamery změnit úhel, z jakého byl záznam natočen. Prostě když nevidí, co se na záznamu děje, protože někdo stíní tělem, prostě si to otočí na druhou stranu. What the... ()

rakovnik

Velmi slušný thriller, který jsem viděl několikrát, ale až dnes jsem se dostal k jeho zhodnocení. Děj jsem si již pořádně nepamatoval, proto mě překvapilo, že ještě v roce 2015 se mi velice líbila akce, napětí, skvělé herecké výkony a vychytávky špionážního thrilleru, který je již z roku 1998. ()

Figu

Když si uvědomím, jak skvěle je Enemy of the state natočenej, obsazenej, v jakým brutálním tempu a napětí to všechno kvaltuje dopředu a jak bombasticky jatkově je zakončenej, je mi paradoxně trochu do breku! A to né z toho, že v roce 98 vznikl dvouhodinovej kult plnej kvality jako prase, ale z toho, že mě opravdu filmy a v podstatě sám celej Tony Scott hrozně moc chybí! Když se ohlídnu za tím, co tady za sebou nechal... (Poslední skaut, Muž v ohni, Spy game, Krvavý příliv, Únos vlaku 123 a můžu pokračovat dál a dál!) Jeden z největších velikánů za kamerou všech dob a zde mu k tomu dopomohl i tým super herců v čele s Willem! 85% ()

shyster

Tak tohle na mě neplatí. To, jak někdo (alias Tony Scott) očividně kopíruje 5 hvězdičkovou Skálu od Michaela Bay, mě fakt naštvalo. Jízda je to slušná, ale když jsem si tak v půlce uvědomil, co by s tim dokázal již zmiňovaný Bay, tak mě zamrzelo, že další akční spektákl zůstal nevyužitý. Muž v ohni či Deja Vu jsou rozhodně lepší filmy než tento. ()

O´Neill

Bratři Scottové prostě umí. Ať už právě Tony, nebo starší bratr Riedley, oba točí pecka filmy. Tenhle snímek budiž toho důkazem. Perfektní akce od začátku do konce, geniální scénář, super soundtrack. Nenudil jsem se ani jednou jedinkrát. A zatímco u jiných filmů si člověk říká, kdy už to skončí, taky si člověk říká přesný opak - hlavně ať to nekončí. Will i Gene hrají "nečekaně" perfektně, Jon Voight co by záporák rovněž. Co se mě týče - absolutní spokojenost s tímhle snímkem! ()

Abes

Před pár lety se u.s. armáda vychloubala možností, rozeznat ze satelitních snímků frčky vojáka na bojišti. Dnes kolují zvěsti o možnosti rozeznání materiálu, ze kterého je vyrobena jeho košile. Upřímně, zda je to pravda či ne je celkem jedno. Imo mnohem nebezpečnější je možnost manipulace celým GPS systémem, záměrná změna souřadnic, vypnutí systému atd. Dále je třeba si ale uvědomit že to co používali ve filmu, není GPS. Myšlenka že lze v reálném čase zmapovat 99% procent zemského povrchu může v určitých pohledech vzbuzovat obavy. Profesor říkal, že při představě jak obrovské množství dat by bylo nutné přenášet a uchovávat, máme být klidní. Stačí vzpomenout na září 2011, kdy se hovory teroristů prý objevily, ale systém byl natolik zahlcen, že jim nakonec nikdo nevěnoval pozornost. Na druhou stranu, pokud by šlo o připravený útok ze strany u.s. někde na blízkém východě asi by to dopadlo a taky dopadá jinak. Jako odrazový můstek k představě co asi dnes dokáží to satčí. Postsc. Ve filmu se notně čachrovalo s naháněním cíle pomocí satelitu. Zajímalo by mě jak by si třeba dneska poradili se smogovou situací tady v Ostravě. ()

bourec

Vynikající film s bídákem Smithem, kterej bůhví jestli něco natočí. Ale tady výbornej, i s výbornou režií Tonyho. Pecka. 80%. ()

starbrejkr

Nevidím důvod nedat pět. V dnešní době plné konspiračních teorií o 11. září a spojení amerických tajných služeb s ním je to neskutečně aktuální snímek a neskutečně varující snímek. Willa Smithe jsem (jako jeho "parťáky Martina Lawrence, Wesley Snipese a Eddie Murphyho) nikdy neměl rád, ale tady odhodil svůj blbečkovské výrazy alba Men in Black a zahrál opravdu dobře. No a duo veteránů Gene Hackman a Jon Voight je bez komentáře, ti jsou špičkoví, především Hackman, ktérého jsem po delší době viděl v kladné roli. Hodně mě taky zaujala postava hlavního zabiáka v podání Barryho Peppera, kterého jsem měl doposud jen za toho sympatickýho dobráka ze Zelený míle. Celkově řadím Nepřítele státu mezi nejlepší thrillery, které jsem měl možnost vidět, šlape to bez vydechnutí a tématika je opravdu varující. ()

C0r0ner

Divím se, že tenhle film není v žebříčku, protože je to podle mě spolu s Bourny nejlepší špionážní akční thriller vůbec. To, že je Tony Scott schopen udržet diváka v plné pozornosti na ploše větší než dvě hodiny, je zázrak. Samozřejmě podpořený nepochybným talentem režiséra, ke kterému se přidává i ústřední trojice Smith-Hackman-Voight. 100% ()

Phos4rus

Film, ktery radoby ukazuje na jake urovni je technika. Nedari se mu to, protoze technika se ubira jinym smerem. Ale vyborna kamera a velmi dobre hvezdne obsazeni delaji z filmu dobrou volbu. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012