Will Smith hraje s Genem Hackmanem ve strhujícím a napínavém thrilleru, kde se neustálá akce snoubí s nejvyspělejší technologií. Robert Clayton Dean je úspěšný washingtonský právník, u něhož - bez jeho vědomí – skončí video, které spojuje vysokého úředníka všemocné National Security Agency s politickou vraždou. Smrtonosná skupina dokonale vycvičených agentů NSA proti němu vede neúprosné tažení za použití té nejmodernější techniky, jehož cílem je Deana zdiskreditovat a získat zpět usvědčující důkazy. Členkou impozantního hvězdného obsazení je i Regina Kingová. Připravte se na ještě větší příval akce, zatímco Dean zoufale závodí s časem, aby získal zpět svůj kdysi normální život. (Cinemax)

lukas_flek

zpočátku jsem se tetelil radostí, že zas dobrej biják. kolem poloviny to ale pro mě spadlo to nepříjemných zkratek, nesmyslů a patosu. škoda. ()

mistr97

Nepřítel státu je opravdu povedený akční film. Nepřináší sice nic moc nového, ale vše je přesně tak, jak má být. Nechybí hutný děj, plno akce, zajímavá zápletka a nečekané a promyšlené vyvrcholení. Will Smith v hlavní roli opět dokazuje, že tenhle typ filmů mu sedí a já jsem za to jedině rád. ()

Bizap123

Naprosto brilantní, celý film jsem byl napnutý jako špagát. Film krásně zachycuje scénáře, které mohou nastat při zneužít moci. Ač to vše jaksi dobře dopadne, tak je stále smutné že pravda jako taková v podobě nahrávky nikdy nevyšla najevo, tak už to prostě bývá. Za mne poctivých a zasloužených pět hvězd, tento film můžu doporučit. Většinou si poslední hvězdu zaslouží jen filmy, po kterých ve mně něco zůstane, které jen tak nezapomenu a s čistým srdcem mohu říct, že to tenhle film je. ()

Marvinko

Krátka SPOJLEROVÁ recenzia: Tomuto ja hovorím dobrý film zo starej školy, mafia, polícia, policajná mafia, vydieranie, streľba, trocha erotiky a hlavne poriadna zápletka všetko čo má dobrý film mať, film sa vyvaroval prekliatu starších akčných filmov kde jeden hrdina porazí sám všetkých nepriateľov na druhú stranu to nieje plnokrvný akčný film ale skôr špiónska dráma. Samozrejme aj tu by sa našli chybičky niekedy treba privrieť oči nad možnosťami techniky ako je vo filme prezentované, predpokladám že rozpoznávanie tváre s fotky by v roku 1998 neprebiehalo ako vo filme ale aj tak film pôsobí veľmi realisticky, a je príjemné vidieť film v ktorom nemusia byť žiadne holografické displeje alebo v ktorom sa nedá do všetkého nahekovať rýchlim ťukaním do klávesnice. Ak sa niekomu tento žáner zapáčil a mal by chuť pozrieť si ďalší starší snímok zo špiónskeho prostredia určite by som odporučil film, Najhoršie obavy. ()

Zavin

Jak nadčasový snímek. Kdysi dávno jsem jej viděl v kině a již tenkrát jsem si říkal, že na tom něco bude a nutno přiznat, že z toho šel mráz po zádech. No a posuneme-li se ke dnešku to jest 22 let do budoucnosti už ani nejsou potřeba žádné serepetičky k tomu, aby nás někdo sledoval. Dobrovolně se zbavujeme soukromí prostřednictvím sociálních sítí a k našemu vysledování stačí mobil, na kterém oznamujeme polohu dobrovolně. V současnosti je ten film ještě mrazivější. No a u obsahu samotného filmu bych asi nejvíce vypíchl finále, které je opravdu, ale opravdu vydařené. Poctivé 4,5 hvězdy. ()

sniper97

Nesympatičtí herci, kromě Smithe, hejkání stylu hej tamhle hej je ve výtahu hej je na střeše, už ho máte, až příchodem Hackmana to začne za něco stát, ale stejně je to blbost. ()

drkaldj

Další známý film který se mi dlouho vyhýbal. Spousta známých herců potěší. Je neuvěřitelné jak se dá někomu zničit život a vláčet bahnem i když vlastně za nic nemůže a nemá o ničem tušení. Prvních 30 minut je takové klasické seznámení s postavami a až tak moc to pro mě zajímavé nebylo, ale potom se rozjela spirála neustálého útěku a následného vyřizování účtů které bavili až do úplného konce. Bezchybný scénář spolu s bezchybnou režií a hlavními herci podávající skvělé výkony. ()

Sejkorka

Hodně ceněný film s výborným Genem Hackmanem. Je však hodně naivní si myslet, že na každou svini (v tomto případě politika) se vaří voda. Takže je to v podstatě tak trochu pohádka. Ale právník Will Smith to vymyslel geniálně. To se musí nechat. ()

Updated_Cake

Dobrý film s dobrým konceptem a i provedením, ale ten konec... ah, moc mě to nenadchlo, ten konec byl takový nedotažený a podle mě až moc laciný? Trochu to ten film zkazilo. ()

milos.bradik

Perfektní Smith, Hackman i Voight, napínavé od začátku až do konce. Mám rád takové akční filmy, ve kterých je promyšlený děj a kde se nepředvádí pouze svaly nebo bojová umění. ()

leafroller

Pokud do filmu ze současnosti pronikne nějaká technologie, můžu vzít jed na to, že opravdu existuje. V tomto případě je to dávno známé a po 119, kdy si tajné služby několikanásobně zvedly pravomoci, se to samé, co prožíval pan Smith, může stát i vám. Docela hustá představa. Jinak se jedná o slušný thriller ve slušném obsazení, bez prázdných míst, kterému není vcelku co vytknout. Zkrátka oddychovka na nedělní večer. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012