Will Smith hraje s Genem Hackmanem ve strhujícím a napínavém thrilleru, kde se neustálá akce snoubí s nejvyspělejší technologií. Robert Clayton Dean je úspěšný washingtonský právník, u něhož - bez jeho vědomí – skončí video, které spojuje vysokého úředníka všemocné National Security Agency s politickou vraždou. Smrtonosná skupina dokonale vycvičených agentů NSA proti němu vede neúprosné tažení za použití té nejmodernější techniky, jehož cílem je Deana zdiskreditovat a získat zpět usvědčující důkazy. Členkou impozantního hvězdného obsazení je i Regina Kingová. Připravte se na ještě větší příval akce, zatímco Dean zoufale závodí s časem, aby získal zpět svůj kdysi normální život. (Cinemax)

PlayEasy

Podle očekávání se jedná o naprosto strhující akční naháněčku Tonyho Scotta, kde se Will Smith stal nedopatřením lovnou zvěří a spíše otravný Jon Voight se svými kumpány se stal lovcem. Ovšem pak neočekávaně nabídne Willu Smithovi pomoc "Brill" (Gene Hackman), který to s ním dotáhne až do konce a všemu samozřejmě vévodí happy end. Každopádně se jedná o výjimečný akční Thriller, protože příběh je skvěle vystavěný a napětí se perfektně střídá se zběsilou akcí, která filmu dodává veškerou razantnost. Prostě opravdu MASTERPEICE, které se objeví bohužel pouze jednou za čas! 90% ()

murkl

Tom Cruise by byl perfektní pro tenhle film. Hodně běhání, řvaní a super konspirace. Bylo by to odpověď na otázku co by dělal Ethan Hunt, kdyby rozhodl odmítnout všechny nabízené mise a dal se na práci za velkým stolem. Will Smith je na tohle moc cool. Mám ho rád, ale pokaždé, když se pokusil vtipkovat, tak jsem očekával laughtrack, protože to byly příšerný věci, hodné sitcomu. Naštěstí se Gene Hackman objevil na scéně a zachránil film. ()

JosefTomas

Scott upevnil svojí pozici akčního režiséra s osobitým stylem. Akčně pojatá kriminálka, která baví neutuchajícím tempem a přesnými herci. Přestože Smith nehraje celou dobu špatně, jakmile se objeví ve scéně Hackman, strhá na sebe (právem) veškerou pozornost. Skvěle zvládnutá žánrovka. ()

Blazkowicz

Neskutečně napínavé, aspoň víc jak polovina filmu teda. Po setkání s Brillem je to takové moc rychlé, do té doby se to (v dobrém slova smyslu) vleče, ale potom to úplně zrychlí a trochu to ten film rozbije. Dokonce jsem se v tom i přestával orientovat. Zajímavou věcí by mohla být ústřední myšlenka sledování občanů, aktuální v minulosti i dnes. Dneska jsme ale podstatně dál ve směru, kam to podle filmu nemělo dojít. 4+* ()

marek29

This shit is fucking worth it! Přesah to má a sice ten, že jen doufám, abychom pod takovým dohledem nikdy nebyli :( bo by mi z toho bylo asi pěkně smutno. Hodně dobrá a napínavá sledovačka o NSA. Škoda, že kvůli ní budu zítra ospalej ☹️ rozhodně doporučení! Je to klenot! ()

Pitryx

Skvělý snímek ve kterém může člověk vidět, jak pracuje ta nejmodernější technika sledování. Míním tím samozřejmě tehdejší dobu. Dnes je to již samozřejmě zase o kus dále. Je to vlastně pořád akce, mimo začátku. Bohužel se mi nepodařilo se ztotožnit s hlavním hrdinou, takže musím z plného počtu procent dost ubrat. ()

helrohir

Veľmi dobrý film s vynikajúcim scenárom, ktorý nie je až tak predvídateľný a divák rozmýšľa, ktorým smerom sa dianie vo filme vydá, pričom občas sa objaví zopár nečakaných prekvapení. Tempo filmu je skvelé a v podstate nepripúšťa priestor pre nejakú vatu. Tony Scott proste vie podobný film zrežírovať tak, aby sa divák nenudil ani sekundu a počas filmu si od napätia obhrýzal nechty. Niektoré scény sú dokonca nasiaknuté jemným humorom, pričom to vôbec nie je na škodu. S tým hightechom sa to vo filme občas preháňa a vznikajú z toho aj trochu absurdné situácie. Vynikajúce je obsadenie filmu, pričom najviac asi strhne rola Gena Hackmana. Určite jeden z najlepších filmov tohto režiséra. 80%. ()

Efreeti

Celé se to rozjíždí opravdu skvěle (pěkně zběsilý triller) ...škoda, že ke konci už filmu nějak dochází dech. ()

mr.bredok

Do poslední chvíle jsem netušil jakou kličkou z toho Will a Gene vybruslí. Bylo to chytře napsáno. Líbila se mi kamera, lítala často do ptačí perspektivy i výš a rychlým klesáním dodávala filmu spád. Hackman charismatičtější než zamlada. Skvělé kinečko. ()

CrazymanM

Kupodivu jsem tento film viděl až nyní a musím říct,že byl opravdu kvalitní.Svižný,vtipný,akční snímeček,který opět nastoluje téma zneužívání technických vymožeností pro mocenské zájmy úzkých okruhů lidí.Rozhodně neprohloupíte shlédnutím tohoto filmu! ()

Mr.Lojza

Asi nejlepší film Willa Smithe, který mě vždy potěší. Navíc se tu po hodině ukazuje, geniální Gene Hackman, který tomuto filmu přidá další rozměr. Rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších akčních filmů vůbec. ()

George.Camel

Jako thriller dobrý. Má to tempo, přímo vražedné. Strašně rychlé. Zajímalo by mně, jestli takhle špionážní služby opravdu fungují. Bleskové přepínání záběrů z kamerových systémů všech možných obchodů a na ulicích. To přeci ve skutečnosti nemůže být vše napojeno na NSA, nebo ano? Ale ve snaze šokovat diváka si mohli autoři odpustit podobné nesmysly, jako byl záběr v obchodě s prádlem, kde je do tašky vhozeno něco, mimochodem záběr ne moc kvalitní a jeden agent říká, "přibliž mi to", za pár vteřin říká "ted mi to otoč o 90 stupňů" .. no a to už jsem se musel smát ... "a šlo by to ještě přiblížit?" ... zkrátka nesmysl. Ale asi to považovali tvůrci za důležité. A takovýchto tam bylo několik. Záběry z družice, kdy dovedou on-line sledovat kudy prchající utíká, sledování, v kterém patře hotelu se nachází, jestli jede výtahem ... no prostě záběry pro efekt, jenž mě ovšem neoslní. Čili za mně ... průměr. ()

VanBradley89

S radostí musím konstatovat, že 16 let od natočení a nějakých 7 let, od našeho posledního shledání, film neztratil nic ze své působivosti. Naopak si myslím, že vzhledem k současnému trendu, kdy jsme rádi sledováni ( facebook, twitter) je hodně aktuální. Abych to zkrátil. Pokud to takhle, jako tady, funguje, alespoň z poloviny je to hnus. ()

Reiner

No skvělé, to se musí nechat, Hlavně se mi líbí ta myšlenka, která v době vzniku možná tak drsná nebyla, ale v dnešní době. Nedělejme si iluze :( Rozhodně patří mezi povinné filmy fanouška filmového plátna ;) ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012