Píše se rok 1991 a veterán CIA, agent Nathan Muir (Robert Redford) je poslední den ve službě. Zbývá jen zabalit, rozloučit se a odejít do penze. Jenže telefonát z Hong Kongu, který ho probudí, zásadně změní chod nejbližších 24 hodin. Nathan se z něj doví, že jeho někdejší chráněnec, žák a spolupracovník Tom Bishop (Brad Pitt) se dostal do vážných problémů. Ocitl se v čínském vězení, je obviněn ze špionáže a hrozí mu smrt. V obavách z mezinárodního incidentu od něj dává CIA ruce pryč. Tomova záchrana představuje pro USA příliš velké riziko. Vše tedy závisí na Muirovi, který od začátku tuší, jak k incidentu došlo a navíc si je vědom, že nové vedení CIA odsunulo "lidi ze staré školy" na vedlejší kolej. Dostat se k potřeným informacím a přelstít organizaci, pro níž tak dlouho a obětavě pracoval je úkol nad jiné těžký... (Magic Box)

Jordan

hehehe, producenti stavili na ženské obecenstvo a obsadili najväčších fešákov minulej a súčasnej generácie. No dobre, teda, budiš . . . okrem toho celkom napínavý a prepracovaný špiónsky mainstream, ktorý sa dá stráviť a rozhodne sa dá pozerať (a keď už nejakú riadnu komerčnú akčnú zábavu - tak jedine t. scotta, ten to fakt vie) ()

Anderton

Trochu prekombinovaný špionážny triler, ktorý stavia na oblúbenosti hlavných predstavitelov. Po dokonalom Nepriatelovi štátu je to trochu sklamanie, ale v televízii som mu odpustil všeličo. Ako je možné, že tak krásna žena ako Catherine McCormack hrá v tak málo mainstreamových filmoch? Po druhom vzhliadnutí oceňujem Scottovo zobrazenie občianskej vojny v Libanone a pár režisérskych vychytávok. Stále je to ale iba triler, ktorý sa snaží viac baviť ako upozorňovať na neduhy nášho sveta. ()

Frajer42 odpad!

Katastrofální film, kde tvůrci posrali, co se dalo. Nechápu, jak se zde někdo může ohánět inteligentním scénářem, když to byla naprosto předvídatelná fraška. Redforda i Pitta mám rád, ale bohužel byly obsazení do maximálně nezajímavých rolí. Snímek je neskutečně užvaněný, přitom se děj takřka nehne z místa. Absolutně mi neseděla forma retrospektivních vzpomínek. Druhou hodinu už jsem hleděl vyloženě jen do stropu. Obrovské zklamání. Tento film je velice špatný i na břídila Tony Scotta. Fuj! ()

Kothy

Další skvělý špionážní snímek od Tonyho Scotta. Obsazení je taky dost slušné. Děj je rozdělen do několika časový pásem. Něco je v současnosti, ale většina filmu se odehrává v minulosti. Zaměřuje se na Roberta Redforda s Bradem Pittem, kteří hrají CIA agenty. Pitt se dostane do problémů a Redford se ho z nich jako jeho bývalý mentor snaží vysekat. Vedení ale tuto snahu nepodporuje a hází mu klacky pod nohy. Sledujeme jeho začátky v Německu a v Libanonu v 70. letech. Časem začne Pittovo chování dávat větší smysl. Některé momenty jsou vážně dobré. "Zahajte operaci Hostina." ()

Fingon

70%. Nijak úžasný film, ve kterém se Tony Scott ještě neurval ze řetězu jako v jeho dalších projektech. Vcelku slušně natočeno, ale všichni jsme viděli lepší věci. ()

Campbell

No Scott mě celkem zklamal, čekal jsem dobrou akci tak jak to Scott dělá, ale dostal jsem prapodivnej mix akce a špionáže, Redford je sympaťák a hraje dobře, Pitt dost zaostává. A jediné co mě přimělo film dokoukat je hudba. Ale bohužel moc jsem se nebavil. ()

Slartibarkfast

Naprosto strhující thriller, u kterého všechno prožíváte s hlavními postavami. Vždycky se mi líbily filmy se špiony a tenhle je jedním z nejlepších. Skvělí herci, nádherná hudba, která ve vás místy vyvolá radost a jindy pomalu pláč, brilantní režie.. Hezké, chytré, zabalené do úhledného balíčku. 85% ()

nascendi

Kto by od filmu s lákavým názvom a sľubným hereckým obsadením očakával niečo viac, ako zručne nakrútenú ratovaciu operáciu zajtrajšieho penzistu, bude asi trochu sklamaný. Redford vďaka pomačkanej tvári pôsobí ako nastávajúci penzista dôveryhodne, Pitt ako úspešný agent už menej. Bejrútske reálie, zaujímavá kamera a vhodná hudba síce prispievajú k zlepšeniu celkového dojmu z filmu, ale scenáristický deficit neprekryjú. Počas celého filmu som sa nezbavil pocitu, že toto som už niekde, niekedy, v mierne modifikovanej podobe, videl. Ale pri opakovanom zhliadnutí som bol k existujúcim nedostatkom tolerantný a jednu hviezdičku som s prižmúrenými očami pridal. ()

Slarque

Docela slušně řemeslně zvládnutá špiónská historka, které s přehledem kraluje Robert Redford (Brad Pitt má znatelně menší prostor). Díky flashbackové kompozici skládačky není film ale ani na chvíli napínavý, což u thrilleru považuji za fatální chybu. ()

Bachy

Odposlouchávají ho, když tajně posílá skryté dokumenty své pravé ruce do země, kde není jasné, kdo špehuje koho, neboť jejich velitel je dlouho dobu v hledáčku organizace, která celou misi v téhle zemi započala, aby tak zametla pod koberec to, co všichni od začátku tušili, neboť to měli přímo na očích, jenže ten agent tam vlastně nebyl! BLA BLA BLA BLA. ()

FrodoF

Rozhodně nadprůměrné špionážní drama se skvělou dvojicí Pitt - Redford. Scénář sice není nijak zvlášť originální a přišlo mi že tak trochu vrcholil tím výbuchem. Sekvence z ústředí CIA (kde se celý film, kromě flashbacků odehrává), i ty z Bejrůtu (?) jsou vyrovnané a nestane se, že by vás jedny nudili a druhé jste se těšili. Tony Scott (který tak trochu stojí ve stínu svého bratra Ridleyho) je bezesporu skvělý režisér. ()

klerik

Kto nebude očakávať akčný film (ako ho propagujú) a nevadí mu pomalé rozprávanie a skladanie príbehu, bude sa baviť. Dodržiavanie všetkých pravidiel hry, dobrí herci, finále napínavé ako rázporok teenagera... ()

Chrustyn

Řemeslně velice povedený film s dvěma velkými hereckými hvězdami, které jakoby se předháněli, která z nich hraje lépe. Většinu prostoru zde však dostal Redford, jelikož Pitta si zde užijeme většinou jen ve flashbacích, ve kterých sledujeme jeho špionážní začátky. Je sice pravda, že filmu by prospělo více akce, ale na druhou stranu si Tony Scott skvěle vystačil i bez ní. ()

SeBig odpad!

Opět...nechápu jak tato nudná stupidita může mít tak vysoké hodnocení. Celý film se tam dřepí v kanceláři, vedou se nudné řeči a Brad Pitt? Po jeho herecky spracovaném výsledku v tomto filmu nezbily ani památky. Nudná krávovina podepsaná velkými jmény ale jediný co splnila bylo možná tak VELKÝ kulový.. ()

sharky

Idol minulosti redford se sešel s idolem současnosti pittem, aby spolu natočili psychologicko-špionážní film s pointou v režii akčního specialisty. výsledek je překvapivě obstojný, oba solidně hrají a závěr filmu je povedený. ()

honajz

Mankote, táhne se to jak nudle z nosu, napínavé je to jako pondělní porada s managementem o dalším směřování firmy, a ty občasné flashbacky moc zajímavé a napínavé akce neposkytují - spíš to vypadá, že na co kluci sáhli, to zpackali. Nenašel jsem tam jedinou povedenou a pořádně dokončenou operaci. Navíc ve flashbacích vypadají oba špioni stejně staří jako v době hlavního vyprávění příběhu, i když by tam měl být rozdíl tak cirka 15 let. A ta neustálá snaha, aby oba vypadali podobně, měli stejnou barvu vlasů, oblečení... Akční kamera, ale jinak je to celé o ničem, pořád jsem čekal ještě nějaký twist na závěr, že to celé není jenom o záchraně mladého, blbého agenta z čínského vězení do důchodu odcházejícím agentem, v němž se najednou po letech probudilo svědomí - ale je. O to víc je to blbé, protože chybí větší prokreslenost postav, aby bylo jejich chování věrohodné, navíc je v tom tolik logických děr, že by to ani pejsek s kočičkou nezalátali. Fuj, to byl blbý film a zbytečně strávený čas u něj. ()

Othello

Dlouho jsem si říkal ze které PC hry tu ústřední kytarovou vyhrávačku znám a ejhle: Command & Conquer: Generals -) ()

Ilicka

Hodně dlouhá noční hra Roberta Redforda proti systému FBI o záchranu Brada Pitta za použití všemožných oldschoolových triků a šílených střihů a úhlů kamery. Napodruhé ještě víc vynikne Redfordova enormní vychcanost. Kupodivu vůbec nenudí. ()

ARI50

Špionáž je slabší stránka která bud si najde ke mě cestu nebo ne, herecký se těšíte dějově taky ale o zbytku už radši nemluvit. ()

MáŠa

Pěkné, má to celkem drive, někdo někým náramně vyběhne, na to se kouká hezky, ale když tak nad tím přemýšlím, nevim, ono tam to vyprávění, co bylo kdysi je vlastně tak trošku vata na vyplnění filmu. Né, že by to nebylo o ničem, ale v tí historii se mohlo stát prakticky cokoli, a bylo by to úplně jedno. Z tohohle filmu mohly být v podstatě filmy 2, když by se to ještě dopucovalo. ()

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012