Píše se rok 1991 a veterán CIA, agent Nathan Muir (Robert Redford) je poslední den ve službě. Zbývá jen zabalit, rozloučit se a odejít do penze. Jenže telefonát z Hong Kongu, který ho probudí, zásadně změní chod nejbližších 24 hodin. Nathan se z něj doví, že jeho někdejší chráněnec, žák a spolupracovník Tom Bishop (Brad Pitt) se dostal do vážných problémů. Ocitl se v čínském vězení, je obviněn ze špionáže a hrozí mu smrt. V obavách z mezinárodního incidentu od něj dává CIA ruce pryč. Tomova záchrana představuje pro USA příliš velké riziko. Vše tedy závisí na Muirovi, který od začátku tuší, jak k incidentu došlo a navíc si je vědom, že nové vedení CIA odsunulo "lidi ze staré školy" na vedlejší kolej. Dostat se k potřeným informacím a přelstít organizaci, pro níž tak dlouho a obětavě pracoval je úkol nad jiné těžký... (Magic Box)

prome

Povedené a mistrovsky natočené drama, kterému nechybi vynikajicí herecké výkony. Film má svižné tempo a vůbec mu nevadí ta trocha předvídatelnosti. ()

Sawy

Díky Scottově režii je Spy Game překvapivě svižný špionážní thriller,který ale nemá čím překvapit.Akce mohlo být víc,dialogů míň,ale to bych nebral jako výtku,když ty kecy pronáší skvělý Robert Redford a zdatně mu při tom sekunduje Brad Pitt.Trochu mě zklamalo,že ve filmu bylo absolutní minimum záběrů z čínského vězení,ve kterém byl Pitt,právě z toho se daly vytřískat ty emoce,které jinak filmu zoufale chybějí.Řemeslně tedy vpodstatě bezchybný snímek,který mě zabavil,nenaštval,ale na druhou stranu ani ničím výrazně nezaujal.Tony Scott natočil lepší filmy. 65 % ()

ScarPoul

Pestré, dynamické s uveriteľnými charaktermi a peknou pointou. Spy Game pre mňa vždy bude najlepším filmom Tonyho Scotta. ()

Lacike

Pred rokmi ma tento film vôbec nebavil, lebo som očakával poriadnu dávku akcie, ktorej som sa nedočkal. Po rokoch už aspoň chápem, čo ostatných na tom baví, ale mne sa ten film stále nepáči. Strašne mi vadí ten koncept. Oveľa radšej by som bol, keby sa film venoval hlavne aktuálnemu dianiu a flashbacky, v ktorých by sme sa oboznámili so situáciou, by trvali len pár minút. Síce som to nemeral, ale mám pocit, že flashbacky zaberajú tak 2/3 filmu. V prvej polovici to skoro pôsobí jak nejaký životopisný film, v ktorom sa máme zoznámiť s Pittovým charakterom, aby sme pochopili, či je náchylný k zrade. Popritom vidíme aj jak vznikol ten kamarátsko mentorský vzťah medzi ním a Redfordom. V druhej polovici zase zdĺhavo zisťujeme o čo Pittovi v tej jeho akcii išlo. No a nakoniec sa ukáže, že všetko toto extrémne zdĺhavé a nie príliš pútavé obkecávanie slúžilo len ako zástierka, kým Redford zo svojho s použitím CIA zdrojov nedá dokopy akciu na oslobodenie Pitta. Áno, chápem ten koncept a papierovo to je dobre napísané, ale mňa všetky tie flashbacky fakt totálne nebavili. Možno keby sa na konci po čase stretli a Pitt by sa Redfordovi poďakoval, tak by ma to obmäkčilo a dal by som tretiu hviezdičku. Ale ten ich vzťah v aktuálnom dianí funguje až do konca len na diaľku. A že Pitt vďaka jednému slovu pochopí, kto ho zachránil, mi nestačilo. Tento film mi proste nesedí. 5/10. ()

BoPo

Priemerný film. No dostane poctivý kus filmárskej roboti, takže nesťažujte sa. Buďme radi že to hraje, je to farebné, má to zvuk. Čo by za to naši prarodičia dali. ()

Terva

Hudba : Harry Gregson-Williams a Marq G. Roswell. Nahrálo : The London Session Orchestra and Metro Voices. Ocenění - 2002 - Satellite Awards, ale pouze nominace. Ve filmu také zazní song : My Name Is Tom http://www.youtube.com/watch?v=USCnU5xvBZY Pomeranče jsou i zde předzvěstí neštěstí. Film je věnován Elizabeth Jean Scottové, matce Tonyho Scotta, která zemřela během natáčení filmu. ()

corpsy

Profesionálne natočené a akurátne zahrané, ale pomalé a z minimom napätia. Aj tak môžu dopadnúť na prvý pohľad prestížne projekty. ()

ConanVJ

Zajímavý triller o zajatém agentovi CIA Tomu Bishopovi a jeho nadřízeném Nathanu Muirovi, který se ho snaží za jakoukoliv cenu zachránit, i když chce Toma vedení CIA obětovat pro vyšší zájmy USA. Filmek se mi líbil a za mě 70% :) ()

Marsik

Tonyho Scotta mám ve svých TOP režisérech, viděl jsem většinu jeho filmů, ale tenhle akční snímek se mi do dneška vyhýbal. Nyní si už mohu také u Spy Game udělat fajfku :) Viděl jsem spousty akčních thrillerů a tenhle řadím mezi ty hodně povedené. Zejména rychlé střihy udržují divákovu pozornost (připomínalo mi to styl Paula Greengrasse ve druhém a třetím dílu o agentu Bourneovi). Dále kladně hodnotím promakaný scénář, kvalitní herecké výkony (samozřejmě zejména hlavní dvojice) a v neposlední řadě i hudební doprovod. Napadá mě asi jedna větší výtka - někdy se mi to zdálo příliš překombinované a vyřešení některých situací až moc snadné. Ale hlavní přece je, aby se divák na 2 hodiny přikoval k sedadlu a návštěvu toalety či stisknutí tlačítka "pause" si také pořádně rozmyslel. Což byl přesně můj případ - moje pozornost byla po celou dobu stejná. Tentokrát mi CZ dabing přišel vhod, protože si myslím, že v rychlém tempu, které Spy Game má, bych se mohl občas kvůli čtení titulků ztrácet. Navíc pánové Oliva a Dlouhý si to dávali a nemám k jejich hlasovým projevům ani ťuk. Můj verdikt zní: 80% (with J.) ()

nervoznideda

Perfektní pohled na práci agentů CIA , nikdo nevěří nikomu jen pár starých přátel si může pomoci . tento film už vidím po xté a stále mne zaujme, už tím že byl točen v 2001 a nyní jsme o 13 let dál a skutečnost je daleko horší. :-) tak si raději pustím Žít po svém :-) ()

Greg

"See that building across the way? - Yeah. - Do you know anyone there? - No. - In five minutes I want to see you on the balcony. - What do... - Five minutes. - Can't we discuss it over coffee? - You just lost ten seconds." Poctivý britsko-americký thriller se zajímavou zápletkou, výbornou kamerou a hlavně jak jinak než skvěle hrajícím Robertem Redfordem. Na mě celý scénář a v podstatě i celý film působil podobně jako film Odvlečen, ale Spy Game je rozhodně méně komorní, s více výbuchy, akcí, ale i méně emocemi. Děj rozhodně oživuje střídání časových linií. Dvojice hlavních představitelů se slušně doplňuje, jen příště možná méně amerického vlastenectví. Ale jo, Tony Scott ani tentokrát rozhodně nezklamal a budu se těšit i na jeho další filmy. ()

MartinezZ

Tony si celých 126 minut udržel moji pozornost. Přesto, že je tu pomálu akce, tak promyšlenost ji celkem obstojně nahrazovala. Jediným neduhem tak byla nevhodně zvolená hudba. ()

Lamiczka

Překombinovaný scénář, charaktery hlavních postav zhruba vykreslené - to jsou hlavní nedostatky jinak zajímavého špionážního drama. Chlapci se snaží, pár akčních scén je opravdu skvělých a velké plus patří i hudebnímu doprovodu! ()

GodComplex

Poctiva spionazni hra Tonyho Scotta s kvalitnim spionem veteranem Redfordem a spionem juniorem Pittem. Pokracuje to v podobnem smeru, ktery Scott nastolil predchozim Enemy of the State, ale tempo je minimalne o uroven niz, navic je to prevazne bud v kanclu, nebo na spinavem vychode, takze to neni zas takove terno. Tony ale vedel spoustu veci a co vic - tocil o tech vecech filmy, cimz provokoval vladu, mafii, iluminaty atd. Ti se potom postarali o jeho smrt, kterou zamaskovali pod zaminkou sebevrazdy v podobe skoku z mostu a typickym dopisem na rozloucenou, ale s tim na me nechodte, tomu muzou verit jen nejvetsi noobs, Tony Scott byl zavrazden a je nutne analyzovat konspiracni teorie. 6/10 ()

Freemind

Další stravitelný devadesátkový akčňák, i když tentokrát to byl mnohem těžší oříšek. "Spy Game" většinou šlape téměř bezchybně (potlesk hlavně pro scénáristy a Redforda), celkový dojem ovšem kazí doslova nepříčetná režie - zběsilý střih a pohyb kamery, zbytečné zvukové efekty, rušivé hudební přechody, barevné filtry... Pokud je to Scottův režisérský rukopis, tak si musím dvakrát rozmyslet, než se podívám na další film z jeho tvorby, páč u tohohle jsem měl někdy sto chutí to vypnout. Ke konci rejžovi naštěstí došlo kafe (nebo si ho přestal sladit kokainem), takže jsem bez větších problémů vydržel až do závěrečných titulků. Silná trojka, ale stejně - chvíli teď budu hledat akční filmy v jiném desetiletí. ()

BloodyVamp

Velmi sympatický thriller se zajímavými herci a skvělým spádem. Tento film mám tak rád převážně díky hudbě Harryho Gregsona- Williamse, který odvedl vynikající práci a právem tento soundtrack bývá řazen k jeho nejlepším dosavadním výkonům. ()

SarumanKo

Špionážny thriller, ktorý nemožno úplne jasne zaradiť do žánra, pretože má úplne odlišne vystavaný dej ako bežné žánrovky. Spy Game je v podstate inteligentná konverzačka po väčšinu stopáže sledujúca úžasného Redforda, ktorý sa prakticky nepohne z kancelárií CIA. Celý príbeh stojí na jeho rozprávaní o misiách, ktoré s Pittom zažili na rozličných exotických miestach. A hoci sú tieto flashbacky zaujímavé, najmä vďaka Scottovej dynamickej réžii a realistickej akcii, bral som ich len ako premostenie intrigánskych "kancelárskych" scén stojacich na dialógoch, ktoré sálajú podstatne väčším. Jediná vec, ktorú tomuto filmu môžem vyčítať, je nedostatok emócií, ale tie asi do špiónskych hier netreba miešať. (7/10) ()

IllIlIlIIl

V tomto filmu docházelo k obrovskému míšení mých pocitů. Některé úseky výborné, jiné zase chladné až nudné. Nutno říci, že více převládaly spíše ty špatné pocity, ale ve výsledku mohu říci, že se jedná o zajímavý thriller, jehož kvalita je diskutabilní a pro mě nejednoznačná. Z mého pohledu jsem viděl film s nepříliš záživným tématem, ale taktéž film s vynikající hudbou Harryho Gregsona Williamse... ()

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012