Gangsterská romance režiséra Tonyho Scotta o zamilované dvojici Clarencovi a Alabamě vznikla podle scénáře Quentina Tarantina. Když nesmělý Clarence pozná v kině blonďatou krásku, kterou očividně zajímá, je z toho víc než zmatený. Romance nezačíná zase tak romanticky, jak by se zdálo. Alabama je totiž tak trochu "call girl" a plní jistý úkol. Když se ale naplno zamiluje do upřímného a bezelstného mladíka, její láska nezná hranic. I Clarence je ochoten pro svou vyvolenou udělat cokoliv. Když ji jde vykoupit k jejímu pasákovi, odnese si od něj nečekané věno. V zápětí však má zamilovaný pár v patách celé drogové podsvětí, které se neštítí ničeho, aby získalo zpátky své miliony v podobě bílého prášku. (oficiální text distributora)

anais

Nelze si nepředstavovat jaké by to bylo, kdyby film natočil Tarantino. Dal by si záležet na každém slovu, na každé scéně. Každý pohyb před kamerou by měl nějaký význam. Tony Scott to tak nějak odtočil - v ten moment měl ještě daleko do vizuálně vypravěčského mistrovství z Unstoppable, a jeho 80s estetika byla mimojiné i díky lidem jako Tarantino, už tak trochu přežitá. Z filmu vyniká hlavně vymazlená scénka Walkena s Hopperem. ()

Pítrs85

Parádní film, se skvěle vybroušenými (a výbušnými) dialogy, drsné scény, kde krev nahrazuje Primalex, správně zvrácený a takový "nevermind" děj, dobře zvolený soundtrack, herci, kteří tu podávají do jednoho skvělé výkony a replikám, které pronášejí, očividně věří (že to není žádnej kentus), zkrátka je to fakt síla... resp. mohla by být, kdyby to doprdele natočil sám Tarantino a ne Tony Scott, kterej z toho udělal o něco špinavější Top Gun... Ten západ slunce na konci filmu mluví sám za sebe aneb žili šťastně až do smrti. Po Natural Born Killers druhý znásilněný Tarantinův scénář. ()

eraserhead666

Příběhem klasický Tarantino - hodně malých, ale zapamatovatelných postav, rozebírání různých témat (od Elvise až po lízání piček) a syrový odér raných devadesátek. Kdysi v kině se mi to líbilo hodně, teď už mi to, jako celý Tarantino, nepřijde tak dobré, navíc mě tam hrozně iritovala ta hudba. ()

Ilicka

Láska na první pohled, nejlepší Tarantinovka, bohužel/dík bez Tarantina na pozici režiséra. A současně můj nejmilovanější Tony Scott. ()

Necrotongue

Ani to, že se režisér s předloženou látkou nepopasoval nejlépe, mi nedovolilo dát Tarantinovu scénáři méně než čtyři hvězdičky, i když si dovedu představit, že by scéna s Vincenzem Cocottim pod Tarantinovým vedením byla zřejmě jedním z vrcholů celého snímku. Jinak je jasné, že je jistě snem mnoha mužů (případně i žen), mít roztomilého, blonďatého, nerozbitného bodyguarda, který se neustále šťastně směje a rád se přitulí. Film mě každopádně bavil a stačilo by, aby režisér sdílel scénáristův smysl pro humor a bavil by mě za 5*. ()

veru_needy

Tolik akce a romance v jednom, to se jen tak nevidí. Jednak to vetšinou na plátnech nedopadá dobře, když to někdo zkoní a nebo je to jedno klišé za druhým. Tento film je ale světlou vyjímkou. Příběh o prodavači comicsů, který z lásky ke své milé zabije jejího pasáka a poté se snaží v L.A. prodat omylem uloupený kokain, je vyprávěný svižně, velmi poutavě a zábavně. Nuda tady rozhodně nehrozí. Herecké obsazení je skvostné a stejně tak i výkony všech zúčastněných, kteří třeba ani nedostali zrovna moc prostoru, přesto jsou ale jejich postavy nezapomenutelné a pro děj dost důležité (např. správně ujetý gangster Garry Oldman, uhlazený mafián Christopher Walken a jeho sadistická gorila v podání Jamese Gandolfiniho, kurážný taťka Dennis Hopper, nebo zhulený Floyd v podání Brada Pitta). Nezklamala ani ústřední dvojice Christian Slater (u něhož se mi vždy líbil způsob kterým mluví, tón jeho hlasu) a Patricia Arquette (u níž musím dodat, že svou roli ztvarnila s nepopsatelnou něžností, kdy se jeji rozkošné vystupovaní musí dotknout každého, kdo má smysl pro krásu). Dále pak také nesmím zapomenout na hudbu. Hans Zimmer je úžasný. Díky jeho hravým tónům a melodiím neupadnou žádné scény do sentimentálního klišé. Právě naopak, Zimmer dokáže vytáhnout jejich přednosti a to jsou právě ty momenty, které mi v tomto snímku berou dech. Po dlouhé době jsem konečně zažila kvalitní filmovou hudbu, která byla nejen specifická pro děj, ale i ho pěkně podbarvovala. Tento snímek má skvělou atmosféru a je tady plno úžasných scén a momentů, kvůli kterým stojí za to podívat se i víckrát. Já třeba dokázala držet hodně pozornosti hlavně teda i při těch méně akčních scénách, kdy jsem prostě nemohla jinak, než hltat každou sekundu každého dialogu, monologu, gest a pohybu vůbec. Shrnuto podtrženo; černý humor, hlášky, přestřelky, akce a to všechno zakomponováno do akcí nabytého příběhu, který táhne hustá herecká sestava. Při tomto propojení nemohlo vzniknout prostě nic jiného, než skvělá akční romance. Podle mě jeden z nejlepších filmů svého žánru vůbec. - "Amid the chaos of that day, when all I could hear was the thunder of gunshots, and all I could smell was the violence in the air, I look back and am amazed that my thoughts were so clear and true, that three words went through my mind endlessly, repeating themselves like a broken record: you're so cool, you're so cool, you're so cool." ()

becki_tu

Neskutečně zabávná vícežánrová lahůdka - gangsterka, kde se to jen hemží známými hereckými tvářemi. Klidně by se k žánrům, které popisují Pravdivou romanci, dalo napsat i komedie, protože vtipných momentů tam bylo víc, než v leckteré "rodilé a rádoby" komedii. Výborný Tarantinův scénář dostal skvělou formu, nad kterou držel pevnou režisérskou ruku Tony Scott a mě tím nedal absolutně žádnou šanci, abych se, byť jen na chvíli, nudil. A ještě k tomu všemu navíc skládal hudbu Hans Zimmer. Co dodat? 90% ()

JASON_X

Naprostá senzace. Tohle mi stoprocentně sedlo hned napoprvé. Od té doby mám rád Christiana Slatera a žeru Patricii Arquette. Tarantinův velkolepý, ba geniální scénář je alfou i omegou filmu. Skvělá hudba. Naprosto skvělí herci, všichni do jednoho. Tenhle film mám ještě radši, než pozdější Tarantinovy "vlastní" filmy. Ta úžasná scénáristická hravost, jednoduchost a lehkost vyprávění, hladkost, s jakou na sebe navazují jednotlivé scény... Zkrátka pohádka (pro dospělé), brak povýšený na velezáživnou a zároveň i velezábavnou záležitost. A všichni Siciliáni jsou negři, to dá rozum... ()

luka4615

Scenáristický rukopis slovutného Quentina Tarantina je zde vážně citelný, jelikož právě díky němu se snímek True Romance řadí do ranku těch nejlepších od režiséra Tonyho Scotta. Celý tento počin je tedy prodchnut precizními a hravými dialogy, vyjma autentické ústřední dvojice i plejádou známých hereckých tváří (Gary Oldman!) a ikonickým soundtrackem, který celou tuto filmovou symfonii zastřešuje. Přičtěte si k tomuto všemu i geniálně nasnímané přepálené akční scény, z nichž poměrně markantně vyčnívá ta v hotelu a dostanete filmový kult, k němuž se vždy velmi rád vracím. I když, občas mě ale napadne, že kdyby byl tehdy na režisérské sesli sám Tarantino, z tohoto zářezu by už pak byla bezesporu kovaná legenda. Výborná práce! „...and all I could think was-you're so cool!“ ()

Sawy

Srdeční záležitost.Tarantina považuju za talentovaného,ale moc arogantního tvůrce,Tonyho Scotta za zajímavého,ale po Dominu za tak trochu epileptického režiséra.Za génia nemám ani jednoho.Ale tady se mě po celou stopáž urputně snažili přesvědčit o opaku.Scott je naprosto klidný,režíruje střídmě a cílevědomě.A Tarantino právě tady napsal snad své nejlepší dialogy,viz. scéna Christophera Walkena,která je poprávu zapsaná do dějin kinematografie.Herecké obsazení je vůbec naprosto luxusní,cameo Brada Pitta parádní a nejvíc mě mrzí,že skvostný Tom Sizemore nedostal víc prostoru.Jako celek ovšem špičková a tak trochu netypická gangsterka s tunami popkulturních odkazů.Když jí dáte šanci,máte zaděláno na svou budoucí kultovku. 90 % ()

Fleur6

Niekoľko vecí, pre ktoré odporúčam pozrieť si tento film: nice true romance; dredy Garyho Oldmana; zhúlený Brad Pitt; trochu krvi spojenej so špičkovou obranou života in Tarantino style a vskutku geniálna ústredná skladba Hansa Zimmera "You're so cool". ()

ScarPoul

Film, ktorý sa nesie v typickom scottovskom štýle rokov 90-tých. Novodobá snaha o vytvorenie filmu, ktorý experimentuje na poli hovoreného slova a čo všetko môže hrdina alebo záporák spraviť, alebo povedať. Nejedná sa o ďalšieho posledného skauta ani o Tarantinové vychytávky, pretože ak má tento film jednu chybu, tak tú, že každou minutou sa film vzďaluje od svojej pôvodnej predstavy. Usudzujem tak s toho, že niektoré veci, boli jednoducho strašne nedotiahnuté a to nie je T. štýl. Samotná zápletka, koniec. Slater ako obvykle prudko nesympatický. Neveril som mu skoro nič. Naopak ostatný si podmanivo ukradli svojích pár minút slávy a vďaka tomu z tohoto filmu cítiť určitú pohodovosť. Zimmer veľmi hravý a postava Hoppera a Pinchota skvelo napísaná a zahraná. Film, ktorý si vždy rád pozriem. ()

Lacike

Dalsia velka pecka z rannej Tarantinovej tvorby. Skoda, ze v tom obdobi nenapisal viac scenarov. Pretoze este nebol do seba tak zahladeny a prim hral pribeh pred mnozstvom odkazov na rôzne filmy a postupy. Vôbec nie je na skodu, ze to nereziroval. Vdaka tomu sme sa dockali najromantickejsej Tarantinovky s nadhernym happyendom. Pôvodny Tarantinov zaver, v ktorom by Clarence zomrel, by sa mi fakt strasne nepacil. Vysledny film pôsobi ako taka komercnejsia verzia jeho filmov obrusena o hrany a tie najsialenejsie napady. Vdaka tomu som videl v niektorych scenach nevyuzity potencial, kedze nepôsobili tak silne ako by mohly, ale kvôli tomu happyendu som nakoniec velmi spokojny s tym ako to cele dopadlo. Pribeh je jednoduchy ale perfektne funguje. Predsalen sa tu najde dost odkazov na ine filmy ale film nimi nie je zahlteny. Pôsobia len ako prijemne spestrenie. Herecke obsadenie je grandiozne. Hra tu snad cely Hollywood a tí, ktori sa tu neobjavia skoncili vo vystrihnutych scenach. :) Okrem fantastickeho ustredneho paru medzi ktorym dokonale funguje chemia spomeniem aspon par dalsich, ktori ma najviac zaujali. Christopher Walken ako drsny mafian Coccotti, ktory je vlastne neger, Brad Pitt ako totalny zhulenec, James Gandolfini ako zabijak, ktory tu ma fantasticku scenu v ktorej muci hlavnu hrdinku a jej zachrana je vyriesena velmi originalne, pasak Gary Oldman, ktory tu vlastne imituje postavu jedneho herca z Leona, dvojica policajtov Tom Sizemore a Chris Penn, ale uplne najviac ma z ostatnych postav bavi Saul Rubinek ako frajersky producent Lee Donowitz. Podal tu jednoznacne najlepsi vykon svojej kariery. No a Samuel L. Jackson, ktory vylize vsetko tu este nemal poriadny priestor zaziarit a v cenzurovanej verzii, ktoru vysielala napriklad CT jeho postavu uplne vystrihli. Asi najviac to pri upravovani scenara odniesli nekonecne dialogy, ktore su na prvy pohlad o nicom. Nie je ich tu tolko ako je u Tarantina zvykom a to ma mrzelo najviac. Ale ked uz k nejakemu filozofovaniu dôjde, tak to stoji za to. Rezijne to na mna pôsobi ako taky dobry standard. Tony Scott nejak extra neexhibuje a pôsobi umiernene. Najskôr to je lepsie ako keby uplne zabil Tarantinov styl ako to spravil Stone v Natural Born Killers. Nakoniec spomeniem skvely soundtrack s nadhernou ustrednou temou. Z troch CZ dabingov je najlepsi pôvodny VHS s kvalitnym nekompromisnym prekladom a fantastickymi vykonmi. Slaterov daber je lepsi ako samotny Slater. Dabing CT ma tiez kvalitny preklad ale bohuzial vznikol na extremne zostrihanu verziu a dabing Novy ma katastrofalny preklad, ktory zabil väcsinu vtipov. 9/10. ()

Gary

Ohromně dobře obsazená gangsterka, která se převážně díky Tarantinově scénáři a jeho barvitým postavám dostala mezi filmovou klasiku tohohle žánru. Nejvíc se mi asi líbili Gandolfini, Walken a Oldman, jejichž postavy se mi zkrátka zaryly do mozku. I Tom Sizemore, dřív než hrál jeho private TOMxxx, stál jako policajt! za to. Zkrátka, i když opakuju to, co už bylo řečeno, skvělé dialogy,hudba, Scénář a hlavně Ti Herci. Co se mě týče, rád si pravdivou jízdu romance znovu zopakuju. PS:Čeští distributoři by se měli zamyslet, proč vydávají nějaké kolekce Pierra Richarda a ne tyhle perličky devadesátých let (viz. i Gauneři!!!!!!) DVD stále čeká..... ()

5150

Těžko říct jak by vypadala PRAVDIVÁ ROMANCE, kdyby ji režíroval Tarantino sám. Tím neříkám, že se jedná o špatný film, to vůbec ne. Jenže takoví GAUNEŘI nebo snad dokonce PULP FICTION jsou ještě o třídu lepší. ()

Caszidy

Přiznám se, že jsem ve chvílích, kdy byla na scéně postava Brada Pitta Floyd, stále čekal, že se "něco" stane a radikálně se zapojí do děje příběhu. Nestalo se a to je také jedno ze zvlášních kouzel Pravdivé romance. Postavy se chovají tak jak se mají podle určité šablony chovat, ač čekáte, že se tak chovat nebudou. Paradoxně to vůbec nevadí a naopak je to jedním z největších kladů snímku. "Ujetost" a zároveň "coolovitost" ústředního páru, všech vedlejších postav a vlastně celého filmu pak vytváří tu správnou chemii, díky níž se po celou dobu budete skvěle bavit. ()

BoPo

Príbeh lásky na prvý pohľad. Iné je to v tom, že ústredná dvojica sú dvaja netradične zmýšľajúci ľudia. A majú to "šťastie" že pri ceste za spoločným šťastím, narážajú na nemenej zaujímavých týpkov. Toho Tarantina je tam jednoznačne cítiť, to sa nedá zaprieť. Navyše tento film má luxusne obsadené vedľajšie postavy. Gary Oldman, Brad Pitt, Samuel L. Jackson, Dennis Hopper, Christopher Walken. Takúto partičku veľa filmov do kopy nedalo. A aby som nezabudol, Elvis ... ()

MoiJe

Hm, plejáda dobrých hercov s prepadnutými očami a horších s peknými črtami, trocha romatiky, násilia i absurdnosti... do toho trojka Zimmer, Scott a Tarantino, kt. mám všetkých rada (v tom poradí)...a vycházajú mi z toho max 3 hviezdičky. Sakra, ako to?!?:-( ()

Terva

....kdybych musel, vojel bych Elvise...byl hezčí, než vetšina ženskejch....Sicilané jsou potomci negrů...záchodová scéna jak se Slater baví z Elvisem je morbidní....Tarantinův scénář každou chvilku vystupuje na povrch. Závěrečné pasáže už jsou bohužel Scottovou prací. Hybrid mezi Natural born killers a Reservoir dogs. Původní scénář měl strukturu " nejdříve odpovědi a potom budou otázky, ale Tony Scott příběh chronologicky seřadil. Dost možná velká chyba, která filmu velice ubrala....Elvis : pokud tě nechytěj přímo na místě, když máš v ruce bouchačku, ze který se ještě kouří, tak ti to prošlo. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera