Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

Kosmik 1

Některé filmy se opravdu musejí vidět vícekrát. Mé původní hodnocení po prvním shlédnutí bylo průměrné, ale po znovushlédnutí mě film úplně dostal. Ani ne tak kvůli konečné pointě a vzájemné pomoci chlapce a psychologa, ale kvůli celkové atmosféře a pocitu, který jsem při ní měl. Avšak i ten konec je bravurní i na podruhé, ikdyž jsem věděl, jak to dopadne. Prostě krása. ()

Dreadd

Kvalitní thriller, film si s divákem celou dobu pohrává, většinu času plyne v pomalém tempu, občas je proložen nějakou mrazivou scénou, ale konečné rozuzlení by čekal málokdo. Jenže touhle genialní pointou si zároveň pod sebou podřezává větev, protože při znovuzhlédnutí cítíte, že už to prostě není ono. ()

Miki8888 odpad!

Cca po 60 minutách vypnuto. Proč? Protože to byla nuda jak svatba z Lovce jelenů... ať to má na konci sebelepší rozzuzlení, tak tomu hnedka přece nenapálim 5*, když by mne to po celý zbytek filmu nudilo. Asi sem sám. ()

vyfuk

Překrásné vylíčení úžasného příběhu se skvělým scénářem. Shyamalan je důkaz toho, že úžasné nápad ypadají v každé části a koutu světa. Willis a Collete spolu tvořili úžasnou souhru, která dělala úžasný dojem a celý film nás nechala hezky v klidu do části s mrtvými. Něco co může vypadat jako cvokárna se v rukách úžasného Inda změnila v mistrovské dílo. Takže perfektně a úžasně propracováno, i zfilmováno a film vás hold drží. Palec nahoru! ()

Autogram

Najprekvapujúcejší záver filmu, aký som kedy videl a asi aj uvidím. Hororová atmosféra vrie od začiatku až do záverečného výbuchu napätia. Dokonale spracovaný scenár a výborné výkony nielen Willisa, ale aj jeho detského kolegu. ()

TheRoller

"It doesn't hurt anymore." Aby so mnou cuklo tak, že mi žila na čele pulzovala ešte minútu a trištvrte len pri prechode postavy cez záber, to chce niečo viac než štandardnú chuťovku v danom žánri. Šiesty zmysel je obrovskou chuťovkou a jeho záver je to, čo ho stavia vysoko nad štandard. Aký som bol len naivný, keď som si myslel, že Tí druhí majú ten najprekvapujúcejší záver v okolí. Pri tomto filme je to o to väčší šok, keď ste to mali celý čas pod nosom a vôbec vás to nenapadlo. Úprimne ľutujem ľudí, ktorí si tento skvost nemohli pozrieť s nevedomosťou pointy. Bruce Willis jedinečný. 100% /EDIT/24.3.2014/: Druhé pozretie prinieslo druhý pohľad na vec. Predsa je to iné, keď už "to" viete, všímate si iné veci. Na moje prekvapenie to však z filmu neubralo ani o jednotku filmovej kvality. Aj keď si uvedomíte, že až na perfektne nastrihané a usmiestnené scény - teda všetko to, čo sa odohráva mimo toho, čo vidíme - je veľmi nelogické, to, čo vidíme je natoľko odzbrojujúce, že mojich 100% zostáva. Koniec ma znovu dostal ako po prvýkrat. Definitívne jeden z najlepších filmov vôbec. ()

Ravi

Rozuzlení je pečlivě zabalené a jen zkušený vyznavač žánru může hádat, ale film je natočen mistrně tak, že Vás nezajímá rozuzlení, protože se stále něco zajímavého děje. Doporučuji všem, kteří mají rádi, když jim na konci filmu spadne pusa až na zem. 85% = 4/5 ()

Ichabod

Legendární záležitost, kterou se Night uvedl mezi nejlepší scénáristy a režiséry. Tento komornější příběh při opakovaném shlédnutí není tou nejlepší látkou, co kdy natočil, ale finále filmu je jedno z nejslavnějších a nejlépe vypointovaných a řadí se mezi velikány. Night je typický "Jack of all trades", jeho fantasticky napsané postavy, scény, kdy se zrychluje divákovi tep, nebo dojímá k slzám - to vše je u něho naprosto standardní a to vše je doplněné zajímavými záběry, nápady, výtečným castingem, hudbou... Nedovedu si stále vysvětlit co se stalo po roce 2007 s člověkem, s nesmazatelným zápisem do historie filmu. ()

Mr.KarlAdler

Nápaditě zrežírováno. Shyamalan je machr přes tíživou atmosféru a všechny věci na pokraji mezi tímhle a oním světem. Plus stejně jako ve Vesnici neděsí přehnaně agresivními obrazy, které ve výsledku úmyslně nejsou tak děsivé jako sama podstata Šestého smyslu. Pořád jsem ale čekal víc především od scénáře (i přes ten twist, jakkoliv je zpětně odhadnutelný, ale skvělá atmosféra ho pečlivě skryje). Ten ani zdaleka není na úrovni režie ani výkonu Haleyho Joela Osmenta. Zajímalo by mě, čím vším toho kluka děsili, aby to zahrál takhle přesvědčivě. ()

Dagoussek

Můj první viděný horor. Fenomenální thriller k zamyšlení netřeba žádných zbytečných efektů, zkrátka film s úžasným dějem s duchy a skvělým hercem Brucem Willisem. ()

dragon94

No po místních reakcích jsem čekal mnohem mnohem víc. Vlastně je to strašně jednoduchý a přímočarý film, který mohl být klidně o půl hodinku kratší, protože nemá, krom závěrečného twistu, moc co nabídnout. Atmosféra je sice fajn, ale jinak je to docela nuda, ve které se nic moc nestane. Na samotný závěrečný zvrat jsem přišel už po 20. minutách a pořád jsem přemýšlel, zdali tam náhodou není něco víc, protože mi to přišlo, až moc jednoduché a do očí bijící... No a ono to bylo opravdu tak jednoduché. Možná to bude tím, že jsem na film koukal až teď po tolika letech, kdy už jsem pár šokujících závěrů, které změní pohled na zbytek filmu viděl, ale tady mi to přišlo fakt hodně očividné. Slabší 3* 55% ()

Death

Brilantni film. Opet se jedna o snimek s velice tajemnou atmosferou, ktera je pro Shyamalana typicka. Nejdulezitejsi na celem filmu je ovsem scenar, ktery je velice dobre vymysleny(podobne jako u jeho pozdejsich snimku)-Shyamalan ma opravdu talent. No a kdo jeste nezna zaver, tak at si urcite nenecha tento film ujit, prtoze stoji opravdu za to. ()

P1tr

Pro mě přeceňovaný film. Závěrešná "šokující" pointa je jasná po celou dobu a průběh příběhu mi nepříšel nijak zajímavý a už vůbec ne napínavý. Herci se nijak zvlášť nepředvádí a Shyamalan si mě absolutně nezískal. Jeho Znamení se mi líbilo mnohem více. 50% ()

U.Tarare

Vydařený film, hlavně kvůli tomu konci, který tady v komentářích bohužel pár pitomců prozrazuje. Takže upozornění pro všechny, co film ještě neviděli: NEČTĚTE KOMENTÁŘE, JSOU ÚPLNĚ NA H*VNO! ()

Almásy

patrim uz k tej skupine ludi ktora pozerala ten film s tym, ze mi zaver zospoilovali moji drahy kamarati, napriek tomu, film ma absolutne strhol. nepamatam si, ktory z novodobych thrillerov/hororov by ma dokazal natolko vtiahnut do deja ako to spravil prave siesty zmysel. v kontexte tvorby shymalana jeho vrchol, ktory do konca kariery neprekona. dovolim si tvrdit ze posledny originalny film svojho zanru- uz to bolo len ,,pred a po siestom zmysle" ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku