Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

David.Darco

Toto je presne ten typ filmu aké milujem. Presne ako som mal dojmy z Shutter Island (videl som ho skôr ako 6th sense) tak mám dojmy z tohoto filmu. Celý film kvalitne vystavaná atmosféra, výkon postáv, kamera, hudba, všetko na profesionálnej úrovni. No v momente kedy sa všetko otočí, kedy posledné minúty zmenia váš pohľad na celý film a všetko krásne do seba zapadne, máte chuť tomuto skvostu udeliť 6*. Pre mňa jednoznačne jeden z top5 hororových (alebo teda psycho) filmov, dokonca možno aj najlepší. ()

baruss

Za čo tento horor chválim je atmosféra. Je úchvatne prepracovaná. Sú iné horory prepchaté príšerkami a duchmi v každom druhom zábere - a človek sa nebojí. Mykacie scény sú tu pomenej, ale aj tak ma pár krát riadne trhlo. Myslím si, že takto sa majú točiť horory. V podaní Shyamalana už rutina, že jeho filmy končia zapadnutím takmer všetkých koliesok do jednej sústavy - možno v tomto filme si pýtalo viac otvorený záver.. Pozor Spoiler: Ale napríklad ma zaujíma, čo chcel povedať tým svetielkom ktoré bolo na každej Coleovej fotke z detsvta. Nechcem kritizovať asi by som sám nikdy nič lepšie nevymyslel. Možno by ma film viac bavil keby som tú šokujúcu pointu neobjavil po hláške: "Nasledujúca jeseň." ("Příští podzim.") čiže v zhruba 5.minúte filmu. Celkové hodnotenie: aj keď som vedel pointu, atmosféra stála za to. ()

Sfinkter

Nepřekonaný a možná i nepřekonatelný Shyamalanův snímek, který asi viděla naprostá většina lidí. Malého Osmenta vždycky lituji a svou bezmoc ukázal s velkou bravurou. Willis spadne do kruté pointy, která musela poprvé překvapit úplně každého. ()

DivX

Napínavý mysteriózní thriller kde Bruce Willis podal špičkový výkon. Haley Joel Osment a jeho vyděšená dětská tvářička tomu ještě přidává. 80% ()

LiborGondek

Super film, drama, thriller navíc vtipný. Skvělí herci, božský Bruce k tomu Lilu Dallasová se svým multipassem. Je asi málo lidí, co Šestý smysl ještě neznají, jestli vůbec je někdo takový, napravte to. Ten film stojí za to vidět víc než jednou. Hodnotím 90% ()

Dado

Opisovať vynikajúce herecké výkony (neexcelujú len dospelí herci, ale dokonca aj Haley Joel Osment), vynikajúci nápad, mrazivú atmosféru a jeden z najšokujúcejších záverov v dejinách filmografie, ktoré vynášajú Šiesty zmysel v rebríčku najlepších snímkov tam, kde sa 99% ostatných filmov môže len s túžbou pozerať, nie je už asi veľmi potrebné. Čo by som však chcel vyzdvihnúť, je dĺžka samotného filmu. 107 minút je totiž oproti iným filmom zo spomínanej top skupiny až neobvykle málo, v tomto prípade je však neobvykle krátka stopáž obrovskou výhodou a to predovšetkým v tom, že film vďaka tomu neobsahuje jedinú scénu, ktorá by ho zbytočne naťahovala a ktorá by nehrala v dejovej línií dôležitú rolu. (90%) ()

karlik4801

Já idiot se tomuhle filmu takovou dobu vyhýbal. Ne jen že je nesmírně poutavý, zajímavý a prostě vynikající. On ukazuje zajímavost světa až do posledního okamžiku. Malcolm Crowe působí opravdově. Opravdově působí i vidění Colea Seary, které v podání dramatické hudby fascinovalo. Haley Joel Osment je tady ode mě označený jako dobrý herec a Bruce je prostě kapitola sama o sobě. ()

flawi.f

Závěrečné rozuzlení Šestého smyslu považuji za opravdu geniální a nemůžu se rozpomenout na film, u kterého by mi v závěru tak spadla brada, jako v tomto případě. I kdyby Shyamalan už do konce života točil jen samé braky (jakože je točí), tak za tento film mu bude patřit můj respekt. Ale jsem toho názoru, že ten největší efekt udělá Šestý smysl pouze napoprvé. Při dalším sledování si lze užívat hustou, hororovou atmosféru, perfektní režii, bezchybného Osmenta a skvělého Willise, tentokrát v naprosto jiné herecké poloze, ale už se to nedá srovnat s tím prvotním dojmem. Ovšem i přesto je rozhodně Šestý smysl jedním z nejlepších hororových thrillerů, které lze shlédnout. ()

Faramir

Pánové, nepřipadáte si někdy vedle svých partnerek jako hlavní hrdina šestého smyslu Malcolm Crowe (Bruce Willis)? Nemyslím, že byste byli tak namakaní borci, ale že vás přehlíží... :-) Zkuste si s nimi promluvit, když spí! ()

Mrkvič

Dokoukat a okamžitě si pustit podruhý. Tohle se mi stalo snad jen u filmů jako Avatar nebo Hvězdný prach. Rozhodující byl prostě konec, který přímo vybízel k tomu dát si to ještě jednou se všema znalostma. Ale i bez konce to byl moc moc silný zážitek. Silné hlášky, silné záběry i silná vyústění minipříběhů. To byl Shyamalan ještě pan režisér. ()

Ryuuhei

Filmová klasika, která může některými scénkami hrdě konkurovat kvalitním hororům. Několikáté zhlédnutí už samozřejmě nezahrnuje ten prvotní neskutečně překvapivý efekt, se kterým se setká každý úplně nový divák. Ale i přesto, film je pro mě osobně tím, co mě dokáže jak vyděsit, tak nadchnout svým nápadem a pojetím. Jen nevím, zda zvolení jedné věty jakožto ultimátní záchrany veškerých nelogičností je tou úplně nejsprávnější cestou. Hlavní je, že to funguje. 90% ()

BROKEN_

Shyamalanův nejlepší film! Naprosto dokonalý film, který velmi příjemně překvapí. Shyamalan je zkrátka mistr napětí, který umí i velmi dobře zmást nečekaným koncem, který určitě každého diváka dostane. Kdo neviděl, okamžitě napravit! ()

Lachtaan

Pořádná dávka mystifikačního hororu v rukou člověka, co to ve svých začátcích uměl lépe než nyní, po více jak 20 letech kariéry. Špičku už tak silného ledovce kvality dotváří jen bezchybný Bruce Willis, hudba Jamese Newtona Howarda a finální “myslšuk”, který hezky vysvětlí celé předešlé dění. [viděno na Disney+ 5.7.2022] ()

Tomasso001

Na první shlédnutí výborný film s geniálním zakončením, na druhé ještě lepší, neboť jsem do hloubky odkrýval genialitu snímku. Od Bruce Willise jsem čekal kvalitní výkon, ale Toni Collette mě neuvěřitelně mile překvapil Haley Joel Osment. Tady a v umělé inteligenci předvedl jeden z nejlepších dětských hereckých výkonů. Shyamalanův zenit. ()

BS

Tajemný a děsuplný film s mrtvolným Brucem Willisem na jehož výkonu to celé stojí a padá (tady stojí). Osobně mám ale raději Unbreakable. ()

Nihlathak

Naprosto strhující záležitost. Našláplé tempo, kdy nic není jasné a v žádném případě předvídatelné, vydrží od začátku do konce, který tak pěkně vyvrcholí ... Vysokou úroveň jistě podtrhují výkony herců. Kdo snad ještě neviděl, nežije. "Pojď za mnou, ukážu ti, kde má fotr schovanou pušku" :-) ()

Redswif

Bruce Willis je vážně dobrej a i když ten kluk je mi nepřijemnej jak šmirgl místo toaleťáku, tak aspon hrál správně připodělanýho. Takže drama jak bič. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku