Clint Eastwood jako nemilosrdný polda na stopě zločinu, jehož nejlepším parťákem je ráže 44 Magnum. Neznámý střelec ohrožuje San Francisco. Žádá výkupné, jinak bude dál zabíjet. Policie nemá zpočátku proti šílenci žádnou šanci. Vyšetřování přebírá Harry Callahan, který je schopen použít jakékoli metody, jen když protivníka zneškodní. Jde po vrahovi brutálně a naprosto nekompromisně. Mimořádný divácký úspěch filmu veterána americké žánrové kinematografie, Dona Siegela (Invaze lupičů těl, Zářivá hvězda, Cooganův styl), podnítil výrobu hned čtyř pokračování s detektivem Harrym Callahanem, jehož nezapomenutelným způsobem ztvárnil Clint Eastwood. Kriminalista vyzbrojený suchými hláškami a revolverem Smith & Wesson 29 .44 Magnum proslavil typ antihrdinského policisty, který ačkoliv stojí na straně zákona, nikdy neváhá při honbě za spravedlností mantinely zákona překročit. Scénář inspirovaný dobovým případem sériového vraha zvaného Zodiac se sice odehrává v New Yorku, avšak půdorys thrillerového vyprávění nezapře vyostřenější parafrázi na klasické westerny i noirové detektivky 40.–50. let. (Česká televize)

Sir Ludvig

Do I feel lucky today? ......nielen ze sa jedna o bezchybne natoceny thriller s perfektnym castingom, ale zaroven je to prave Harry, kto ovplivnil buducnost nielen svojho zanru.......... So do you, punk? ()

gidzitka

"Vím, na co teď myslíš. "Vypálil šestkrát, nebo jenom pětkrát?" No, abych pravdu řekl, bylo to takový vzrůšo, že jsem sám zapomněl počítat..." ... Inu, Harry by si měl pro jistotu přepočítat svý kulky, my zas ikonický postavy stříbrného plátna. A cynický umanutý polda mezi ně rozhodně patří. Chlápek, který posílá zločince častěji do márnice než za mříže a při přestřelce dojídá svůj hot dog, udělal právem z Clinta Eastwooda megahvězdu. A spustil tsunami napodobitelů. Ale kýho výra na origoš macha herecky laciným řízkem ( sorry, Arnie ) nevystačíš. I když je na něm víc masa, flaksa je podstatně méně stravitelná a obsahuje méně esenciálních aminokyselin než menší, ale o to libovější skopové. A krom toho detektivní zápletka, vyšinutý Scorpio a záplava ikonických hlášek, které na tuty Clintovi zajistily spoustu ušetřených bodů i peněz za rychlou jízdu, jsou i tak- sami o sobě- vynikající a nenapodobitelné. ()

Pharlap

Jasnej záporák a podivnej "klaďák" - Harry Callahan. Skvělá přímočará, srozumitelná kriminálka, kterou může jako oddechovku shlédnout klidně 10x a neztratí ze svého puncu, ze své "drsnosti", s jakou se C.Eastwood nemaže s "parchanty" ze San Franciska. Jednoznačně řadím mezi nadčasovou klasiku. ()

Dinsberg

Ve své době převratný film. Nekompromisní Harry je na stopě brutálního ostřelovače. Chemie mezi ním a Harry mi prosakovala skrz monitor až pod kůži, pravděpodobně jako každému, komu je takový "hajzl" trnem v oku. Akční scény sice na dnešní dobu působí příliš staticky, ale ta hvězda dolů je jen a pouze za na můj vkus předčasné odhalení padoucha. Jeho identifikace mohla být mnohem pozvolnější a napínavější. ()

jprmusic

No co k tomu říct no ...... Harry je předobraz pro klasicky hláškující tvrďáky. ať už se jmenují Willis nebo Gibson. Jsou dobří, ale Clint je jenom jeden .... ()

Davis I

Z mého pohledu nejlepší díl Harryho Callahana. Noční nahánečka po městě s taškou určitě inspirovala scénáristy Smrtonosné Pasti 3. Hlášky, napětí, akce... co víc by jsme mohli chtít ? ()

morris22

"Vím, co si říkáš. Vystřelil 5x nebo 6x? Abych ti řekl pravdu, seběhlo se to tak rychle, že ani sám nevím, ale tohle je Magnum Force, bouchačka, která ti odstřelí hlavu, takže by ses spíš měl ptát, budu mít štěstí?" Styl Harryho Callahana je prostě skvělej! ()

Patches1984

Clintu Eastwoodovi role drsňáka se svérázným smyslem pro spravedlnost seděla vždy, v Drsném Harrym ji jen přenesl z Divokého Západu do soudobého San Francisca. Kriminální zápletka je sice omezena jen na první polovinu filmu, ale zato dostává víc prostoru akce, napětí a v neposlední řadě také Eastwoodovy hlášky. Osobně jsem potom taky ocenil Robinsonova záporáka, který je ukázkově odporný a šílený bez toho, aby si hrál na nějakou hlubší motivaci - prostě se jen rozhodl podojit městskou kasu, tak začal střílet lidi a je mu úplně jedno, kdo to odnese. Celkově hodnotím Drsněho Harryho vysoko i přes těch pár hluchých míst, bez kterých bych se obešel. 8/10 ()

PAVLIS

Slabá kriminální zápletka, rozvleklost a Eastwood, který na mě svým hláskem nikdy moc drsně nepůsobil, z toho pro mě dělají průměrnou záležitost. Ve své době bych ale asi za tu syrovost, tehdy asi ne až tak běžnou, čtyři hvězdy dal. Dnes se mi vyloženě líbily jen kamerové nadhledy nad San Franciskem. ()

carter...

80% Snímek jako celek není dokonalý a má své znatelné slabiny. Co na tom. Je zde inspektor Harry Callahan, který je zde kultovním zjevením obdobně jako Arnie v Terminátorovi. A i kdyby šlo ve filmu o odcizení sady čípků proti hemeroidům (jako, že nejde), Harry bude svým šestiraňákem úřadovat tak k*revsky dobře, že si budete myslet, že tím zachráňuje i vaši prdel. Proč vidět: 1) Harry Callahan: tvrdší než žulový kámen, drsnější než brusný papír a ostřejší než chirurgický skalpel 2) Dabing - Ladislav Županič: Clint Eastwood (Harry Callahan) ()

murkl

Neustále nasraný a všechny nenávidějící Clint Eastwood proti maniakovi, který terorizuje město. Klasický souboj dobra proti zlu plný hlášek. Velice povedená reklama na Magnum 44. ()

johnsnow

Eastwood ze vším všudy ako hovoria naši susedia. Veru, tak poctivá 70-siatková kriminálka s občasnou ale slušnou akciou je naozaj skvelá a teším sa na ďalšie diely. A Clintovi toho drsňáka zožeriete aj s navijakom. ()

MyrnaAlec

To byly doby, kdy byl padouch jenom padouch, žádné psychologizování a vysvětlování traumat z dětství. K tomu drsný Clint. Tenhle kus určitě šel do TV i za komunismu, tepal nepravosti americké policie. ()

PlayEasy

Výborná klasická 70's kriminálka srovnatelná i s Bullittem a Čínskou čtvrtí s originálním a ikonickým scénářem, který pravděpodobně posloužil jako námět do Tarantinovek. Harry Callahan je prostě legendární sanfranciský fízl všemu lhostejný a při zabíjení absolutně chladnokrevný. Také výborný psychopatický padouch, spousta vypjatých, ale i zábavných scén a vynikající casting - Siegel si opravdu nemohl vybrat lépe... 80% ()

JosefTomas

Eastwood se pro tuhle roli zrodil. Jeho Harry je díky němu ten správný drsňák, který se nebojí prakticky ničeho. Navíc mu scénář nedává moc šancí vydechnout, tudíž má film dost dobré tempo. Zamrzí možná jen trochu nedomyšlenost některých pasáží (viz kdo ví, kde je, a proč tam je atd.), ale jsou to jen drobnosti, které mi nebrání dát plný počet. ()

PlysovyMacko

Clint ako drsný polis, ktorý najprv strieľa a až potom sa pýta. Niektoré situácie vyžadujú takýto prístup. Celý film stojí na Clintovi, je neustupny a veľmi sexy. Páčila sa mi scéna na štadióne ako sa vrah dožadoval svojich práv a on ho mučil. ()

hrumsrt

Herecká ikona Clint Eastwood v nejlepší formě a navíc v roli, jenž mu tak perfektně sedí. Bez debat a jakéhokoli zaujetí je jeho Harry jedna z nejlepších policejních postav, jaké jsem za ty roky ve filmech viděl. Nekonvenční policista ozbrojen Magnumem (tu zbraň prostě nelze nemilovat) versus padouch z jednoho z mých nejoblíbenějších filmů vůbec - Scorpion - ale, kdo vidí malinko za roh pozná, že má jít o Zodiaca. Tím, že vrah Zodiac je skutečný, tedy s jistotou aspoň jeho případ, tak mám malinko problém, když se ho tvůrci pokoušejí ukázat v malinko jiném světle, a tak není věrný svému reálnému předobrazu. Nutno podotknout, že celý příběh stojí na onom lišákovi ze San Francisca. Perfektní charakterový archetyp, který pravidelně sklízí divácký úspěch, jen tady navíc podpořen ještě větší neotesaností a vzpurností. Geniální scény, jak nahání kohosi s tím obrovským kvérem a ještě k tomu stihne něco zahláškovat! Jo, Harry je skvělá postava! Jenže hážou ho do příběhu, který není originální, nemá překvapivé momenty a k mému zklamanému překvapení postrádá i opravdové detektivní napětí. 60% ()

Důchodci vracejí úder

Důchodci vracejí úder

26.03.2008

Varování na úvod: tahle zpráva je už tak trochu rozcvičkou na 1. apríl. To ale neznamená, že bychom si z vás otevřeně dělali srandu. Jen je potřeba zvěsti o těchto dvou projektech brát s jistou… (více)