Holé lebky

Higher Learning

USA, 1995, 127 min

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $38,290,723(30.4.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $38,290,723Tržby Celosvetovo $-(6.7.2009)

• Radiq

Šlo to celou dobu dost průměrně. V Americe maj černochy, u nás je to zas s cigánama, akorát horší. Skinheadi byli úplní magoři. Příběhově se film dost vleče a drželo mě u něj jenom to, že tam hrálo tolik známejch lidí. Nejlepší byl Busta Rhymes a jeho páčo.(15.12.2008)

• kapsomut

Mám rád tuhle tématiku, ale tohle byla srajda! Nudná srajda!(18.9.2012)

Neznámý a poměrně nezáživný film o rasových problémech na význačné střední škole kde jinde než v USA. Výkony herců nejsou zlé (Epps, Cube), nicméně děj je leckdy dost nezáživný a táhne se jako smrad z kravína. Závěr má grády, avšak o nějaké významné promlouvání do duše, či kritiku společnosti se nejedná. Film osciluje mezi klasickým teen story a rasovou selekcí. Od každého něco, anebo průměrný mišmaš.(3.6.2008)

• - Laurence Fishburne svoje scény natáčal po víkendoch, pretože v tom istom čase sa podieľal aj na natáčaní filmu Bad Company (1995). (beso74)

• - Laurence Fishburne získal za svou roli cenu Image v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. (Terva)

• - Rolu Malika mal hrať Tupac Shakur. (ChArLeNe)