Želvy Ninja

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles (více)
USA, (1987–1996), 73 h 57 min (Minutáž: 21–47 min)

Tvůrci:

David Wise

Předloha:

Kevin Eastman (komiks), Peter Laird (komiks)

Série(10) / Epizody(192)

Želvy Ninja – kdo by je neznal? ovládají bojová umění a zachraňují celý svět! Leonardo, Donatello, Michelangelo a Rafael jsou nejsenzačnější želvy na světě, které statečně bojují se svým úhlavním nepřítelem Krangem a jeho pravou rukou Trhačem. Mají jen jednu slabost – pizzu. (oficiální text distributora)

Prochy38

Srdeční záležitost a kult, který nezmizí ani v mých dnešních (3/2010) 23 letech. Dokonce i ty hrané filmy se mi líbily a moc. Nesmrtelná klasika. Dnes mám doma dvě vodní želvičky a jmenují se Mike a Leo. ()

vander19

Po prvej časti som mal chuť vybehnúť do ulíc a pobiť v NINJA štýle všetku skazu :-)) ale inak výborný seriál a naj bol pre mna Leonardo, ešte teraz si pamätám ako ich Majster Splinter predstavoval každého zvlášť ()

Movie Gourmet

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů dětství. Rafaelo, Leonardo, Donatello a Michelangelo - 4 zmutovaní želváci pojmenovaný po světoznámých umělcích, kteří milují pizzu... a April O'Neal(ovou). Jejich mentorem je taktéž zmutovaný krysák mistr Tříska a jejich protivníky jsou různé podvratné a kriminální živly v čele s Krangem a jeho pravou rukou Trhačem a jeho sluhy nosorožcem Roxteady a prasetem Bebopem. Chytlavá úvodní melodie. Verdikt: 4* a 80 %. ()

mira007

Legenda, dnes možná vysmívaná, ale neznám jiný kreslený seriál, který by zvedl ze židle tolik dětí , aby se zajímali o sport - bojová umění. Některým to vydrželo i déle než týden.... ()

Pajčus

Musíte mě omluvit, ale já prostě nemohu jinak - stačí vidět pouze úvodní znělku a tenhle animovaný seriál si mě vždy znovu získá - hlavně Rocksteady a Bebob - to byli kouzelní krťáci. :) ()

JK-Stinger

Z nostalgie musím dát za plno, tenhle seriál ovlivnil moje dětství asi nejvíc ze všech animáků, už jen těch obrázků a věciček s želvím tématem, co jsem našel na půdě o tom vypovídá dost. I když už mi to dnes po pár shlédnutých dílech přijde hrozně směšná a stereotypní ptákovina, pořád to bude moje dětská srdcovka. ()

RomeroIsGod

Ve školce můj nejoblíbenější seriál a naprostej dětskej kult. Tohle mělo pořádný koule - asi díky vosumdesátejm létům. Kdo neměl minimálně všechny želví postavičky a nekupoval časák byl looser. 100% ()

Honza dAve

Kultovní dětský seriál mého prvního stupně základní školy. Tímhle žila celá třída a oficiální i neoficiální možný i nemožný merchandising hýbal dětskými přáními. Jinak je to veselý a barevný, ne moc skvěle animovaný comics s chytlavou klávesovou (skoro MIDI :o)) ) "muzikou". Jo, a ty žvejkačky, děsně hnusný žvejkačky, ale ten byznys s těma kupónkama .... hotovej Wall Street v mý třetí třídě :o). ()

Heui

S těmahle zelenýma klukama jsem vyrústal a obdivoval je. Takže nostalgiských 5*. Ale doufám, že už je neuvidím, aby kouzlo nebylo fuč. ()

TomasKotlant

Staří dobří želváci. Autoři novějších variant by od nich měli dostat dual combo. *** Ve zkratce: Seriál pro malé intelektuály :) ()

Tomihiro

Jeden ze seriálů mého dětství. Mám to štěstí, že to můžu vidět znovu, teď už i se synátorem. I když dáváme přednost novější verzi, tohle je klasika. Cowabunga! ()

Želví ninjové se dočkají rebootu

Želví ninjové se dočkají rebootu

02.07.2020

Želvy Ninja už se za ty roky dočkaly tolika rebootů, že by další verze klidně mohla vyprávět o čtveřici stárnoucích želv, co místo karate cvičí jógu a prochází si krizí středního věku. Naštěstí to… (více)