poster

Blaník (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 95 min

Scénář:

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)
 • Satan
  ****

  Nejakčnější Cimrman. [Přesná stopáž: 84 min](9.3.2008)

 • Oskar
  ****

  No, jindy býval Cimrman v lepší formě, ale i tak je to vysoký nadprůměr. Nejvíc se mi líbí zívání "Ktož sú boží bojovníci" a driblování s dítětem.(2.8.2003)

 • boshke
  *****

  Nu, co říci. Další stoprocentní zářez. Nezapamatovatelná data, defenestrace, Václavák, václavky, konstituční polka a zlověstné dunění. A neodolatelný Smoljak jako Veverka z Bitýšky vězeň... 100%(27.2.2013)

 • Phobia
  *****

  "No co já jim mám o tom vašem Blaníku říct?" "Řekni jim: Děti, je to noclehárna!" Tak, tak - národ český, moravský i slezský trpí... a co dělají Blaničtí rytíři? Hrají kuželky a šukají s Jeskyňkama! Ono to bude asi tím, že jsme nebyli napadeni ze čtyř stran, ale zevnitř, a ještě není tak špatně, aby nemohlo být hůř. Úvodní přednáška o defenestracích byla rovněž velmi poučná, zvláště ta úvaha o defenestrování v zemljankách mne zaujala. Hru jsem viděla včera naživo, z poslední řady balkónu, přes tu obří nakulmovanou hlavu přede mnou byl nahovnovatý rozhled a té oplácané, hýkající slečně či mladé paní vedle mě úděsně táhlo z držky, tak bych uvítala, kdyby se tolik nesmála, ale stejně jsem si "Blaník" výborně užila. 95%(5.4.2011)

 • Ištván87
  *****

  Jedna z nejlepších her Divadla Járy Cimrmana. Naprosto dokonalá scéna šermířského souboje.(2.12.2008)

 • - Červen 1989 - Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák čtou členům souboru text nové hry Blaník, kolegové nevěří, že to schvalovací komise „pustí“, tuto otázku nakonec nemusí díky sametové revoluci řešit. (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace