poster

Blaník (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 95 min

Scénář:

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)
 • ajuska
  *****

  "Řekni, že je to noclehárna." Hra o tom, co se vlastně skrývá v Blanické hoře, je jak tu mnozí zdůrazňují poněkud statická, ale přesto jsem se opět výborně bavila. Celkovému hodnocení výrazně pomohl souboj na meče :)(22.12.2006)

 • NinadeL
  *****

  Pavel Vondruška už si bohužel žádné další zlato nevydělá :((7.2.2011)

 • Dan9K
  **

  Seminář snad suverénně nejhorší, tam nebylo takřka nic, hra je docela slušná, alespoň její průběh, nevadilo mi, že byla statická, působila docela přesvědčivě, vtipně ani tak ne a nějaká výraznější pointa chyběla taky.(3.7.2008)

 • depony
  *****

  Když já mám k těm pověstem takový vřelý vztah, že tohle nešlo jinak:)) a Blaník je prostě nadějí národa českého ... hlavně, když Blaničtí bojují s jezinkami, pasivitou svatého Václava a spánkovou nemocí :)) Jedno z těch nejlepších :))(25.1.2007)

 • Marigold
  ****

  Po stránce dramatické asi nejlepší "hra" DIvadla Járy Cimrmana, která je sice hodně konverzační a statická, ale o to více skvělých myšlenek a vtípků, které se v řeči schovají, obsahuje. Smoljakovi apokryfní žánr svědčí (viz. Malý říjen v Divadle Na Zábradlí), leč otázkou zůstává, zda tahle hra byla nevhodnější právě pro Cimrmany...(1.2.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace