To lepší, co bylo v č.l. a h. natočeno. Režijně i herecky zvládnuto ne snad výborně, ale taky ne vyloženě špatně. Vpodstatě "jednoduché" drama o tom, jak zahnat člověka do kouta a že to neskončí příliš vesele je asi nabíledni...(16.5.2010)

Výborná atmosféra staré Prahy, chytrý příběh a dobří herci. Je poměrně jasné, že jde o nenápadnou paralelu s normalizací v Čechách.(18.12.2009)

Jak tu již zaznělo. Perfektně vystižena atmosféra policejního státu, vlastenecké pnutí jím potlačované, nejistota a bezvýchodnost situace, když se státu znelíbíte. Parádně se tvůrcům povedlo oživit také kouzlo staré Prahy. Hvězdné herecké obsazení dodává tomuto příběhu na poutavosti.(4.11.2014)

• dyfur

moja zaujímavosť: Film bol považovaný za protirežimový, doboví kritici ho ohodnotili negatívne. Bolo zakázané ho predávať resp. ponúkať do zahraničia, nemohol sa zúčastňovať festivalov ani byť uvedený v televízii a v domácej kinodistribúcii bol uvedený iba okrajovo. (dyfur(11.11.2014)

Je zde několik styčných bodů s dalším režisérovým snímkem Romaneto (v čele s úchvatným vystižením dobové atmosféry), tam mi ale přišel příběh ucelenější a vymakanější. 65%(2.2.2013)