• Historik
  *****

  Podívejme, co ten Soukup dovede. Výborný film, u kterého je navíc s podivem, že vůbec vznikl. Je to výrazně jinotajný příběh odkazující přes 50. léta 19. století na období normalizace, v době vzniku filmu tedy neradostnou současnost. Moc se mi to líbilo. 90%(22.10.2012)

 • Pethack
  ****

  To lepší, co bylo v č.l. a h. natočeno. Režijně i herecky zvládnuto ne snad výborně, ale taky ne vyloženě špatně. Vpodstatě "jednoduché" drama o tom, jak zahnat člověka do kouta a že to neskončí příliš vesele je asi nabíledni...(16.5.2010)

 • cheyene
  ****

  Jak tu již zaznělo. Perfektně vystižena atmosféra policejního státu, vlastenecké pnutí jím potlačované, nejistota a bezvýchodnost situace, když se státu znelíbíte. Parádně se tvůrcům povedlo oživit také kouzlo staré Prahy. Hvězdné herecké obsazení dodává tomuto příběhu na poutavosti.(4.11.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Film je mj. inspirován skutečným příběhem českého spisovatele Karla Sabiny. Jeho životní osud je prakticky stejný jako osud hlavní postavy tohoto filmu, Františka Vinického (Radoslav Brzobohatý). (ricky4)

 • - Spoiler: Hláška z konce filmu, pronesená vrahem Antošem (Štefan Kvietik), "zrádče", naráží na skutečnou přezdívku Karla Sabiny, podle kterého je film inspirován, která zněla "zrádce národa". (ricky4)

 • - Režisér Jaroslav Soukup se inspiroval osudy osobností 19. století Karla Sabiny, Josefa Václava Friče a Emanuela Arnoldse. (nezavisla)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace