Francouzský vědec Claude se svým tlumočníkem, kartografem Davidem, objeví letku vojenských letounů, která zmizela před třemi desetiletími. Letadla nejsou poškozená, fungují, ale po pilotech není ani stopy. Starý muž, který byl jediným svědkem, tvrdí, že v noci vyšlo slunce a zpívalo mu. Brzy poté se v poušti Gobi objeví pohřešovaná řecká loď Cotopaxi. V Indianapolis se zase krátce poté na řídící věži podaří zachytit hovor dvou pilotů civilních letadel o zjevení UFO. Stát Indiana je postižen masivními výpadky proudu, a tak je do práce povolán i technik Roy. Právě on na opuštěné silnici zažije setkání s UFO. Začne ho ve vozidle pronásledovat a spolu s ním tak činí i policie, ale kosmická loď mizí na noční obloze. Roy je UFO fascinován a stává se stále více posedlým obrazy, které se mu v mysli stále objevují. Vidí horu a neznámá síla ho nutí ji neustále z něčeho modelovat. (Nova Cinema)

L_O_U_S

Typicky spielbergovské. Scény s paranormálními jevy na mě už dnes nepůsobí jako tehdy, kdy jsem jako malý kluk párkrát přiběhl k obrazovce, ovšem závěr filmu vše vynahrazuje - to je dvacet minut filmového kouzlení. A na Royově místě bych asi udělal totéž. (583.) ()

CageDepp

První hodina byla hrozná nuda a druhou hodinu už jsem nechtěl ani vidět. Vidim, že někteří tvrdí to samý, ale našli sílu vidět film až do konce, který byl prý dobrý, ale to mě už nějak nezajímá. U mě když filmu nezapůsobí v první půlhodině tak už si to těžko vyžehlý a tady první hodina totální opruz. ()

salalala

Tak jsem si doplnil vzdělání a konečně zkoukl tenhle klenot a musím říct, že mě to hodně překvapilo. Jelikož je to Spielberg, očekával jsem šílený rodinný doják, ale hodně jsem se divil. Atmosféra hodně hutná a ve chvílích, kdy ti lidé nevědí, co se děje, je film hodně silný. Výborný Dreyfuss tady naprosto exceluje, a to zejména ve scénách naprostého šílenství, kdy z něj jde opravdu trochu strach. Výborná je též Williamsova hudba. Prostě hodně parádní film, který po technické a trikové stránce vlastně vůbec nezestárnul a závěrečná scéna setkání pořád suverénně vládne a bere dech. Jedinou hvězdu strhávám za trošku pomalejší tempo, malinko delší stopáž a pár momentů, které mi ne tak úplně sedly (zmiňované vyluzování tónů a útěk před práškovacím letadlem) a nejspíš i za to, že jsem to viděl až v dospělém věku, tudíž tam není takové to dětské nadšení, ale to už je jen můj osobní problém. Jinak ale opravdový skvost a další pořádný zářez Spielberga v dějinách kinematografie. 85% ()

Hamaradža

Spielberg znovu ukazuje že je majster réžie, avšak Blízke stretnutia tretieho druhu na mňa až príliš pôsobia, že s neujasnenou cieľovkou (vážny námet kontra mentalita 10 ročného dieťaťa) až príliš balansujú na hrane Klasiky žánru a Gýču, pričom žiaľ musím poznamenať že pre mňa skôr do tej druhej skupiny. Akokoľvek kúzelný ten záver bol (čo určite bol), nad priemerné hodnotenie proste nemôžem ísť. Po 25 minútach filmu už sú mimozemšťania prenasledovaní políciou, pričom dodržiavajú cestné predpisy - takto sa tajomná atmosféra proste nerobí. Pre mňa podobné sklamanie ako dobyvatelia stratenej archy - Spielberg proste nie je mojou srdcovkou, možno keby mám 8 by bol. ()

Brennos

První plovina snímku působí trochu těžkopádně, ovšem pak přichází dokonalá audiovizuální podívaná, která mi svou poetikou připomněla Kubrickovu Vesmírnou odyseu, vemi kouzelné ztvárnění prvního kontaktu s mimozemskou civilizací. Díky ČT za širokoúhlou verzi :o) ()

Trevor

Napriek veľkému očakávaniu ospevovaného scifi filmu z dielne Stevena Spielberga ma film sklamal. Možno aj to bolo jedným z dôvodov prečo som ho dlho odkladal. Čakal som, že si vychutnám niečo epické, avšak dej sklamal na celej čiare a záver, v ktorom mimozemšťania obklopia človeka, ktorého berú na loď a dotýkajú sa ho ako niečoho nového potom, čo sa z ich lode vrátila stovka ľudí bolo trochu cez čiaru. Možno v inej dobe by boli dojmy podstatne lepšie, tentokrát sa však musím prikloniť k nízkemu hodnoteniu. Niekedy netreba mať veľké očakávania. ()

Eldrick

Ke vší blbosti jsem to viděl až nedávno v televizi. A byl jsem ohromen. Škoda, že jsem neměl možnost vidět to v dětském věku. Zážitek by byl o poznání větší. ()

Anglie

Jeden z lepších Spielbergových filmů. Dreyfuss hraje velmi dobře a symbol kopce/hory ve Wyomingu, je invenční a i tvarově originální. Zajímavý film, který rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Petroff

Chtěl jsem dát 5 hvězdiček - opravdu chtěl, až skoro do konce. A i tak nějak z povinnosti, očekával jsem bombu... Jednu strhávám za scénu s rozprašováním uspávacího prášku, podáváním ruky a úspěšným útěkem před oním uspávadlem - opravdový děs, běs. Druhá hvězdička jde dolů za příšerný ztvárnění možného prvního kontaktu s mimozemskou civilizací. Pokud se v 70.letech s námi zkontaktovali a my jsme jim hráli pět tónů, tak se nedivim, že to nedošlo dál, mají nás za vesmírný dementy. Lidi před 40 lety byli opravdu tak debilní? Třetí hvězda dolů za moje naštvání se, protože jsem věřil, že to bude pecka. Většina lidí opěvuje posledních 30 minut. Mě se film docela hodně líbil právě do té poslední půlhodiny. Já při ní trpěl. Ty ubohý hlášení na ploše, kde došlo k tontaktu, těch snad 1000 lidí pobíhajícíh bezúčelně po scéně (proč, proboha?).. V průběhu filmu byly ale perfektně podané hororové scény!! To oceňuju, ale létající talíře tvaru zmrzlinového kornoutu, kličkující dva metry nad silnicí, překousnout zkrátka nedovedu. Čím víc se film blíží "velkolepýmu" konci, tím je to horší... Nekritičtí "pětkaři" by si to měli dát znova. ()

Parlay

Hračička Spielberg nám nabídl opravdový mezigalaktický koncert. A to doslova :-) Po většinu stopáže „nevážně o vážném“, v závěru fascinující. Pro milovníky sci-fi povinnost. ()

Kosmik

V době svého vzniku nebyly kritiky k tomuto filmu tak jednoznačné, ale dnes už je naštěstí a po právu zařazen do síně slávy sci-fi snímků. Přál bych všem později narozeným jej vidět na 70 mm formátu v tehdejším kině Alfa na Václaváku. ()

ilemas

Když jsem odcházel z kina, nemohl jsem ani mluvit, jak mě to dojalo. Vůbec první film,který mě tak vzal. Asi nejlepší sci-fi co jsem viděl,byl jsem na něj několikrát. V kině se mi tehdy líbil dokonalý zvuk, když přistávala obří mateřská loď a v celém sále to dunělo. I dnes po tolika letech se rád na to znovu podívám.Tenhle film mě dostal hlavně svou jakoby realitou. Takové sci-fi se má točit, téměř reálné. Už se těším na Interstellar,mohlo by to být něco v podobném duchu,ne nějaká přehnaná fantasy.Viděno dnes po letech je hodně znát stáří filmu a jakási naivita, ale dosud na podobné téma nic lepšího nebylo natočeno a film ještě dlouho zůstane v žebříčku mých nej. ()

balba

Jedna z nejslavnějších a nejlepších sci - fi.Fantastická velkopodívaná na přípravy k přistání mimozemského korábu.Výtečné speciální efekty. ()

lekr

Mistrovské dílo!! Spielberg pospojoval snad veškeré doposud známé projevy setkání s mimozemšťany dohromady, přidal spostu zajímavých nápadů a vynikající efekty a vytvořil něco neopakovatelného! Tenhle film mě vždycky fascinoval. Steven je jednoduše génius!! ()

kaposlav

Velkolepá sračka! Zaujmavé bolo, keď vypadla elektrika a on telefonoval ďalej:) a kopec ďalších nezmyslov. Jedna hviezdička za efekty je adekvátna, lebo ostatok bol hrozný. Herecke výkony polovičky hercov boli mizerné, logika nedomyslena, zvukové efekty pri takzvanej komunikácii s ufonmi zneli ako záznam zo skúšky amatérskeho orchestru a ako tu už v iných komentároch bolo písane tak aj ja som sa miestami celkom nudil. Miestami mi to prišlo, že sa pokúšali o humorne scénky, ale ani to im nevyšlo ()

Martin741

Blizka Setkani Tretiho Druhu je vyborny Spielbergov film o stretnuti sa s mimozemskou civilizaciou. Triky a efekty su na urovni, ale tento film nie je taky ako 2001 Space Odyssey Stanleyho Kubricka, ktory predsa len povazujem o stupen lepsi. V kazdom pripade vyborny film ci uz scenaristicky, hereckymi vykonmi, strih ...... 84 % ()

rakovnik

Film z mého oblíbeného žánru, navíc dnes již od velice renomovaného režiséra, jsem si dnes při pohledu do programu nemohl nechat ujít. Téma je zvoleno a zfilmováno odvážně, na sedmedesátá léta jsou ve filmu použity i slušné triky. Co mi ale vadilo, bylo někdy neúměrné natahování děje, dlouhé čekání, ze začátku poněkud roztříštěný děj. Pravdou ale je, že je Spielberg mistrem v napínání diváka a pohledy postav i pohledy kamery jsou mnohdy nervy drásající. Nakonec přichází uspokojivé finále, i když jsem si už říkal, jestli vůbec nějaké po dlouhých "fanfárách" bude. ()

Abes

Vskutku solidní lejzr-šou. Na tomhle jsem vyrůstal. Jak Spielberga nemusím tak si mě setkáním pro jednou získal. ()

Jino

Steven Spielberg to rozehrál skvěle. Výborné sci-fi, skvělá atmosféra. Richard Dreyfuss se do své role dobře vcítil. Vadilo mi tam pár věcí - neustálé Richardovo myšlení na tu horu - nejvíc už mě to štvalo při tom jídle kdy si udělal horu z bramborové kaše, ale zase naopak ta scénka "Vezmu vše co zahrada dá" byla bezchybná. Konec mě trošičku zklamal, na mě to bylo moc světýlek :-). 80% ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

08.02.2022

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (více)

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi