mentos.

Nevím proč, asi proto, že znám Charlieho Sheena jen z komediálních rolí, jsme myslel, že je tohle komedie. Když jsem ho stahoval, tak mi došlo, že je to válečné akční drama. To mi nevadilo, tak jsem film shlédl. I přes mnoho silných momentů se mě to nedotklo natolik, abych dal plný počet. ()

Baik

Film který pojednává o valce kterou USA prohrají.Zde můžeme vidět taktéž začátky hercu kteri v te dobe jeste nebyly tak znamý Johnny Depp,Charlie Sheen apod. Oliver Stone je vyborny režiser který natáčí filmy ve kterých ukáže Ameriku ne zrovna v dobrem svetle jak by to americani chteli videt...napr. Četa-prohra ve valce JFK-zabiti a dosud neodtajnene archivy atd. Naprosto uzasny zazitek podtrhuje jeste uzasnejsi hudba. ()

salokin

Naprosto určitě jeden z nejlepších válečných filmů, který obsahuje kvanta nezapomenutelných scén, stejně jako silné herecké výkony a skvělý hudební doprovod. Stone věděl dobře co točí a jde to znát. ()

BlackVelvet

Tohle je neuveritelne silny pribeh, nektere sceny mam zarite v mozku navzdycky. Podle mne to vystihuje Vietnam neuveritelne (i kdyz jsem tam samozrejme nebyla, ze :) ) proste to peklo co se delo a osobni pribehy v nem. Skvele zahrane, skvele napsane, skvela rezie. Podle mne jeden z nejlepsich filmu vsech dob. Je na tom videt, ze Stone si tim fakt prosel a ze si nic nikdo nenucal z prstu. Pry je to nejvice realistky film o Vietnamu a ja tomu verim. ()

aheka

Válečným filmům příliš neholduji, pokud se ovšem netýkají "holocaustu". Nicméně Četa patří mezi mé nejoblíbenější filmy a to napříč všemi žánry. Možná si mne film získal svou "objektivností", a taky že neexistuje jen černá a bílá nebo žlutá a bílá a černá či asijská a americká. Hlavně ta americká... "You know what I mean?" Četa se dotkla mého srdce, mé lidskosti. Líbí se mi místy až filozofický spád. Zkrátka krom přehnaných záběrů umírajícího Eliase pod palbou "nepřátelských" kulek, filmu nemohu nic vytknout. Vnímám jej jako epickou báseň tragických osudů každého z nás, které jsou závislé na našich osobních volbách mezi dobrem a zlem. A to platí nejen ve válce... ()

abrat

Realisticky vojnovy film, pri ktoreho pozerani obcas pride spatne... Odvratena tvar americkej vojny vo Vietname. A asi najlepsia rola Sheena.. ()

kodwin

Poslední shlédnutí filmu mě nenadchlo tolik jako všechna ta předchozí. Pořád je to skvělý film za pět hvězd, ale vyřazuji ho z top ten. Třeba se tam někdy vrátí, kdoví. Rozhodně na to má. Je to biják, který nestárne, i po třiceti letech působí poměrně moderně, pořád má co říct. Válka je svině ... ()

leonskennedy

Nejlepší film o válce ve Vietnamu.Parádní brutální i bojové scény.Skvělý herecký obsazení plus v malejch rolích Depp,Dillon. ()

Harris777

Oliver Stone využil své zkušenosti z Vietnamu opravdu bravurně. A mladý Charlie Sheen exceluje ve své snad životní roli. Za mě 9/10. ()

PatrikU

Dokonalý příběh o válce, kde se neválčilo pouze proti Vietnamcům, ale vojáci válčili i sami se sebou. Jeden z nejemotivnějších příběhů z prostředí Vietnamské války... Myslím si, že zde syn (Charlie Sheen) pokořil svého otce (Martin Sheen). ()

Filatov

Četa dokáže velmi dobře charakterizovat absurditu války, její nesmyslnost a každodenní hnůj. Na tomhle poli nemá konkurenci. Pokud jde o spor mezi dvěma seržanty, vždycky budu na straně Eliase, protože je to tvrdej veterán, ale zároveň je spravedlivej. S Charliem Sheenem se pořád nemůžu srovnat, i když po několikátém sledování už je můj dojem z něj lepší, ale můj oblíbenej herec to opravdu nikdy nebude. ()

zanvalzans

Krásne prevedená vietnamska vojna,ktorá v skutku urobí na diváka dojem,že i na zemi môže byť peklo.Skvelo prepracované scény i kulisy.Je to príbeh,v ktorom vojáci nebojujú len s nepriatelom,ale i s tými,ktorých majú vedľa seba...a preto je to príbeh príbehov. ()

Allopex

Vím, že je hodně těch, kterým vadí mé neustálé připomínání téhle depresivní projezevecké doby, ale jak bych se mohl zlobit na film, který nám všem může velice hezky ukázat, jak to vypadalo, když se paraskandinávští rádobyislandští marxističtí jezevčí homosexuálové migrující z Venezuely dostali v USA k moci a získali potřebu vměšovat se do války ve Vietnamu. A proto je pro mě ještě větším překvapením, že tenhle hezoučký snímek režírovala ta největší socanská katolická jezevcofilská a nad topografickou mapou Islandu masturbující buzna, která kdy kráčela po americkém kontinentu. Samozřejmě se jedná o Olivera Stonea. A je zajímavé, že právě tenhle paračlověk stojí za takhle dokonalým vyobrazením hrůz války. ()

Vodomilec

Pro mě nejlepší válečný film. Boj dvou seržantů o duši hlavního hrdiny. Adagio for Strings Samuela Barbera mi stále zní v uších. ()

Tezuka

U Čety se mi především líbilo, jak Oliver Stone vykresloval Vietnamskou válku z neutrální pozice, např. nechutné praktiky armády USA při zacházení s obyčejnými venkovany, které automaticky považovali za zvědy, a proto popravovali a vypalovali celé vesnice, což se mi vyloženě příčilo. Na druhé straně zde zase vykresloval morálku a atmosféru mezi vojáky, zabíjení na vlastní straně kvůli sporům o vůdcovství apod. Byly zde pasáže, které mě silně zaujaly jako třeba ta akce ve vietnamské vesnici a některé, které mě zase tolik nevzrušovaly. Nicméně přesto všechno to ve mně zanechalo nějakou stopu, motivovalo mě to si o této válce něco víc nastudovat, abych si udělal lepší představu, co všechno se tam ještě neudálo. Dávám prozatím 5*, i když v budoucnu budu ještě srovnávat např. s Apokalypsou, na kterou se určitě vrhnu. ()

Baroque

Neťahá sa to ako Coppolov sopel Apokalypsa, nemá to blbý scénar ako Full Metal Jacket, ide to plynule, a hlavne, nie je to zbytočne dlhé. Hoci sú tu typické americké kecy o boji za nejakú vec, čo mi vyznie ako absurdná patetičnosť a Taylor mi príde tiež ako nejaký hippík, je to pán film s výkonmi, ktoré vo filmoch tohto kalibru majú sotva obdobu. Človek nevie, či držať pohodovému Eliasovi, alebo Berengerom bravúrne stvárenému Barnesovi. Charaktery sa tu rysujú a sú pestré, ako kvalitný švédsky stôl. Nechýba samozrejme pokus o vykreslenie krutej a brutálnej realite vojny, pohlcujúcej životy 2.000.000 vietnamských civilistov a 600,000 zranených či zabitých yankees. slušné hlášky. hoci je Stone skôr idealista, ako vzdelaný politológ (dá sa vyčmuchať aj na jeho dokumentoch), dokázal natočiť film, ktorý si môžete pustiť furt dokola a nenudí. vojna robí totiž často nepriateľov na život a na smrť nielen medzi rozličnými ideológiami a národmi, ale ukáže, koľko nenávisti a šialenstva môže zobudiť aj medzi vlastnými. ako povedal Nietzsche: "Keď nazrieš do priepasti, priepasť nazrie i do teba..." ()