Goldbeater

Pulp Fiction je film, ke kterému je naprosto zbytečné psát nějaké sáhodlouhé komentáře. Takže jedním slovem - perfektní! ()

Vančura

Überkult, ke kterému již nikdo nemůže sdělit nic nového, aniž by nenosil vodu do mlýna či dříví do lesa. Možná nejzábavnější a současně nejzásadnější film nejen 90. let, ale i mého života. A ten soundtrack! ()

mchnk

Tak jestliže Alfred Hitchcock nám ukázal nové možnosti a využití slova horor, tak stejně nám Quentin ukázal naprosto nové pojetí pojmu krimi. Precizní výběr herců se prolíná s naprosto dokonale podchycenou atmosférou podsvětí v LA. Dialogy, ale i monology, jsou dotažené na maximum a dá se s klidem říct, že se Ti vrývají do paměti i po 16ti letech. Tento film asi nebude nikdy zapomenut a také možná nepřestane být nikdy parodován. To dává snímku nesmrtelnost, která se jen tak nevidí. Výborné jsou také situace, u kterých si může divák jen domýšlet, jak to asi mohlo nakonec dopadnout, co třeba chudák zhovadělej dobytek Zed? Ten dopad asi hoodně špatně, jestli že měl návštěvu v podobě zfetovanejch negrů s letlampou. Nebo co třeba Pumpkin a Honey Bunny a jejich duševní náprava? Tak můžeš pokračovat, skoro u každé postavy z filmu. V tom je další genialita snímku, otevřený děj, který si upravíš, dle vlastní fantazie. Toto je životní Tarantinovo dílo, i kdyby nic jiného potom nenatočil (což, po uvedení bylo asi hodně nereálné) s tímto by si vystačil v srdcích každého filmového milovníka. Nakonec pár slov od kamaráda, který se dozvěděl, že jedna kámoška to ještě neviděla "mam Ti nafackovat hned, nebo si to půjdeš sehnat a pustit?" ()

mzss1

(90%) PULP FICTION je bezpochyby asi nejlepší Tarantinův kousek, který se asi už nikdy nepřekoná. Já bych ho ale klidně přirovnal rovným dílem k Hanebným parchantům a k Osmi hrozným. Na tu dobu to v těch 90. letech musela být opravdu filmová senzace a ani se tomu nedivím. Ocenění to dostalo víc než zaslouženě. Zde se snad nedá ani nic vytknout. Možná bych trochu něco ve filmu dějově upravil, ale to zde rozebírat nebudu, to nestojí za řeč. Klasicky je to tvořeno skvělými hlášky a až do šroubku promyšlenými konverzacemi, které ale dávaly hlavu a patu byť byly některé ujeté, ale v dobrém slova smyslu. Jak je u Quentina známo, film je v podstatě rozdělen do několika dlouhých scén, takže si tu skvělé herecké obsazení užijeme dosyta. U mě z herecké sestavy jasně dominuje dvojka John Travolta a Samuel L. Jackson. Ani nevím, který z nich mě bavil víc. Jackosn hrál chytřejší postavu, Travolta naopak trochu jednodušší roli. Jejich nejlepší scénky mimo skvělé konverzace byly asi, např. kdy Travolta oživuje s jeho kamarádem Umu Thurman nebo čištění vozu od krve. Ta pasáž, kdy čistili auto od kusů mozku, ta byla prostě top. U té jsem se docela dost zasmál, nad té absurditě oné skutečnosti, že jim přišel na pomoci rádoby odborník krizových situací, který jim jen tak nařídil, aby auto umyly a převlékli se. Uma Thurman, kterou jsem zde zmínil, mě až tolik nebavila, ale svoji roli zvládla obstojně. Bruce Willis mě zde rozhodně potěšil. Měl rovněž pár dobrých scének, kde projevil své slušné herectví. Ostatní herci bez problému včetně sympatického Vinga Rhamese apod. Samotný Quenin se zde ke konci na chvíli mihne a rozhodně mi pohled na něj vykouzlil úsměv na tváři. Brutální a krvavé je to tak přiměřeně. Technická stránka a kamera byla rozhodně na tu dobu slušná. Od Gaunerů došlo režijně k výraznému zlepšení. Filmovou hudbu zde klasicky režisér neměl zapotřebí, stačilo mu pár dobrých písní apod. V průběhu snímku mě zarazilo jedno úmrtí a v další scéně o několik chvil později jsem tu postavu viděl zdravou a živou a pak mi došlo to dějově chronologické zamotání. Ale bylo to dost přehledné, vše jsem hravě pochopil. Bylo to zajímavě promyšlené, jak byl úvod propojen se závěrem. Nicméně, nemám co už dodávat. I po X letech to na mě působí jako kultovní bomba. ()

kingik

Pulp Fiction je stěžejní dílo kinematografie a těžko najdu někoho, kdo se mnou nebude souhlasit. Pro Johna Travoltu role Vincenta Vegy znamenala návrat mezi hereckou elitu a Samuel L.Jackson od té doby už nepodal tak neuvěřitelný herecký výkon, jako tady. Nezvyklá brutalita a šokující scény (vrcholem je znásilnění černocha Vinga Rhamese) jsou pověstné a Tarantino si na nich postavil kariéru. Je spousta filmů, které tenhle film zkoušely napodobit, ale Pulp fiction je vlastně nepřekonatelný film, a ani Tarantino už ho, vzhledem ke své stále zhoršující formě, nikdy nepřekoná. 100% ()

Aknah

Dokonalost sama. Hlášky, herci, akce, hudba, to vše dává dohromady Tarantinovské veledílo ! Super film ! ()

Legas

V době svého vzniku byly Pulp Fiction pro mě něco nového, jiného, dosud nepoznaného. Nechronologický způsob vyprávění, absurdní scénky plné černého humoru, postavy klábosíci o všem a o hovnu, to vše mě přikurtovalo k sedačce. Posléze se každý snažil Pulp Fiction napodobit, vzniklo několik desítek plagiátů a postupem času můj zájem o tenhle "subžánr" upadl. Teď po pěti letech jsem se na Pulp Fiction podíval znovu a teprve jsem pochopil přednosti tohoto milníku moderní kinematografie. Film je postaven hlavně na bravurním scénáři, především tedy jeho dialozích. Co se týče režie, Tarantino dozrál až Kill Billem, který má vytříbenější, vizuálně atraktivnější styl. ()

IQ Tiqe

Nejsem obdivovatelem Tarantina a na poprvé mě Pulp Fiction neoslovilo. Ale s odstupem času se stalo i mým kultovním filmem, který zaručeně pobaví – spousta scén a hlášek je nezapomenutelná, a to i v dabované verzi (a to zejména díky Vydrovu Vingu Rhimesovi). Kdybych si děj poskládal chronologicky za sebe, asi by to nebyl tolik vychvalovaný film a možná i za to patří Tarantinovi palec nahoru. ()

Webb

Určitě se jedná o nejlepší film Quentina Tarantina, který se tu režijně pěkně vyšvihl. Má grandiozní smysl pro detail a humor. Nezapomenutelné hlášky, dialogy, kamera, parádní hudba, skvělé obsazení s hereckými výkony, bravurní scénář a prolínání příběhů, které jsou vykresleny do nejmenších detailů se zajímavě zkombinováným způsobem vyprávění na časové ose, mi dalo pěkný filmový prožitek. [8/10] Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tiranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neb ten je skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na tebe, seznáš že mé jméno je "Bůh" :-) (Band Apart, Jersey, Miramax) (Barevný /// Produkce: Lawrence Bender /// Scénář: Quentin Tarantino, Roger Avary /// Kamera: Andrzej Sekula /// Nepůvodní hudba: Dick Dale and his Del-tones, Kool and the Gang, Al Green, Tornadoes, Ricky Nelson, Dusty Springfield, Centurians, Chuck Berry, Urge Overkill, Maria McKee, Revels, Statler Brothers, Lively Ones /// Oscar: Quentin Tarantino, Roger Avary (scénář) /// Nominace na Oscara: Lawrence Bender (nejlepší film), Quentin Tarantino (režie), John Travolta (herec), Samuel L. Jackson (herec ve vedlejší roli), Uma Thurman (herečka ve vedlejší roli), Sally Menke (střih) /// MFF v Cannes: Quentin Tarantino (Zlatá palma)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

Tsuki

Jsem ráda, že jsem tento Tarantinův kultovní film měla konečně možnost vidět. Dostaly mě hlavně ty dokonalé hlášky. Tak skvělý film se jen tak nevidí. ~(4,8)~ ()

HoneyBunny

Konečně jsem se dozvěděla rozdíl mezi americkou a evropskou gastronomií, co je tak nebezpečné na masáži nohou a proč nemám jezdit přes hrboly. ()

Kudly4

Film jsem viděl hodně, hodně dávno a pouze jen jednou. Nedávno jsem si to pustil z velké nudy, ale bohužel tu nudu, mi to neuhasilo. Nevím proč, ale pro mě Pulp Fiction prostě není peckou. Tak třeba příště, za pár let znovu. ()

Frajer42

Tady si snad ani netroufnu se pouštět do nějakých podrobnějších rozborů. Jsou zde minipříběhy kurevsky chytlavé a minipříběhy už ne tolik kurevsky chytlavé. Hlášky perfektní a hlášky pouze slušné. Když si to tak nějak v hlavě všechno zprůměruji tak to na plný počet nevidím, i když Tarantino je neodmyslitelnou součástí mé topky a tenhle film patří bezesporu k tomu absolutně nejlepšímu, co kdy vytvořil. * * * * S odstupem času je třeba opravit mé chybné hodnocení. ()

Anderton

Pulp Fiction je film, ktorý má skvele vybudovaný scenár. Je to film, kde sa jednotlivé epizódy pretínajú a sú vypointované v správny čas. Je to film, kde je skvele vybudovaná atmosféra každej sekvencie. V tomto vidím ja jeho klady. Lenže je to film, ktorý musí každý povinne zbožňovať a nesmie vzniesť voči nemu v spoločnosti ani jednu námietku. Inak sa znemožní. Ja otvorene priznávam, že mi napríklad liezol na nervy Jackson s jeho cool hláškami. Hneď by som mu odstrelil hlavu a nechal ho znásilniť brutálnymi policajtami. Nie vždy mi Pulp Fiction pripadal vtipný, niektoré dialógy by mali byť kratšie, aby lepšie fungovali a nepovažujem ho za nejakú moju výraznú srdcovku. Jedného feťáka mal hrať Dave Gahan, lenže bol v tom čase stále "mimo". Škoda. ()

Dzeyna

Zábava, ale až moc pokus o gangsterství. Nemůžu dát 5* kvůli tomu, že to na mě působí přehnaně a ani z toho nejsem až tak hotová. Herecké výkony jsou skvělé, atmosféra také a o akci ani není potřeba mluvit. Rozhodně je to film s velkým F to musím uznat, ale není to tak úplně můj šálek kávy. ()

Kothy

Nechápu, jak se Quentinu Tarantinovi jako tenkrát ještě ne tak známému režisérovi povedlo sehnat do toho filmu tak hvězdné obsazení. Jeden z nejkultovnějších a nejkontroverznějších filmů co znám. Hlavně díky hláškám. Tohle viděl snad každý. Děj je ale popřeházený. "Viděl jsi tu snad někde ceduli sklad mrtvejch negrů?" :D ()

MikeCool

Druhá projekce: Ne nadarmo se říká, že Pulp Fiction jsou tím nejlepším z dílničky božského Quentina Tarantina, ale zároveň se nesmazatelně zapíše jako zapečetěný klenot do filmové historie filmu. Neskutečná mozaiková gangsterka s kapkou něčeho, co dokáže jen Tarantino. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra