Mimořádný úspěch pohádky Princezna ze mlejna tvůrce přímo vybízel k pokračování. A tak se zrodila další pohádka – a neméně půvabná. Čeká vás opět spousta pěkných písniček (O tureckým kraji či Vím jedno údolí), rovněž se znovu setkáte v krásné české krajině i s dobráckými strašidly. První díl skončil svatbou a už se zdálo, že po narození malé Terinky se v pohádkovém mlejně zabydlí štěstí natrvalo. To se však ani trochu nelíbí knížepánovi (O. Ševčík), který si na půvabnou Elišku (A. Černá) nepřestal myslet. Se svým oddaným sluhou Žánem (L. Županič) vymyslí lest a Jindřicha (R. Valenta) pošle na vojnu proti Turkovi. Zámecký pán se ale naivně domnívá, že tím má do mlejna cestičku otevřenou a u Elišky vyhráno. Jenže ve mlejně, jak známo, bydlí šikovná a veselá strašidla – čertík (Y. Blanarovičová) s vodníkem (J. Zindulka) – a ti určitě Elišce pomohou… (Česká televize)

vZeč

Naprosto geniální zmohutnění celé mytologie, kdy se z malé jednoduché romanticky pohádkové zápletky stává ohromně komplexní epos, řešící otázky války, lásky, věrnosti i zrady. Mnohovrstevnatý příběh však není pouze o vypilovaných dialozích, ale národní umělec na režisérské sesli zde předvádí ohromné akční scény, velkolepé výjevy jak z jihočeských luk a hájů, tak na vojenská ležení kdesi, kde tráva neroste a pokládá tak divákovi otázku, jestli už dávno nemá točit v Hollywoodu minimálně nové Star Wars, protože minimálně novou trilogii překonává jedinou scénou s naprosto brilantně uchopenou postavou Čertíka. Erudovaný divák musí konsternovaně zírat, kolik témat a historicky důležitých otázek je Troška schopen vtěsnat do tak malé stopáže a věřím, že nejsem sám, kdo by si přál minimálně dvojnásobnou délku. Modlím se za režisérský sestřih, protože místy mi přišel děj mírně uspěchaný. Nicméně klobouk dolů před střihačem, kterému se povedlo film zkrátit tak, že nepřichází o žádný ze svých triumfálních kladů, které zadupávají veškerou porevoluční konkurenci do země. PS: Není to sice největší sračka, kterou naše malá kotlina vyblila, ale měl jsem zrovna psavou, když jsem měl v pazourách tuhle stránku... ()

comicsJan odpad!

První díl je oproti tomuto dílo umělce. Nerozumím tomu, proč byl sfilmován(a ještě k tomu takto nekvalitně) 2. díl, když ten první byl zakončen patřičným happy-endem, chápu že pan Troška na tom chce trhnout trošku peněz, avšak mohl si aspoň dát záležet aby ten snímek za něco stál a neudělat z něj jen další dojnou krávu. ()

Scraffy

Síce toto pokračovanie nedosahuje kvality ako prvá časť, ale stále sa tu nájdu aj zaujímavé pasáže. Pekné. ()

ANTYCHRYST

Bohužel po prvním povedeném příběhu.. přišlo nepoutave pokračování.. nudné pasáže na vojně.. nucené vtípky ve mlejne...neneee...tohle se moc nepovedlo 30% ()

hero_bk odpad!

Nebýt nechutně se pitvořících čerta a vodníka, mohla by to průměrná pohádka. Takto je to bohužel naprosto otřesné a nekoukatelné. ()

movemat

Nádherné pokračovanie ľudovo-krásnej rozprávky, ktoré mám dokonca ešte o chlp radšej než prvú časť. Viac humoru, viac dramatickosti a rovnako veľa lásky. ()

himor

A kde Troška, tam Troška a je to zase troška chujovina. Mama túto českú rozprávku hlce, ja ju neznášam. 30% ()

Něrpa odpad!

Kde jsou pekne ceske pohadky? Kdyz to srovnam s pohadkou S certy nejsou zerty tak je mi smutno. Troska je nejvetsi traged a kdo dal vic nez hvezdicku neni asi dusevne zcela zdrav. ()

DickSand

Většina zdejších hodnocení zavání spíš snahou být IN a rádoby setřít Trošku namísto objektivního hodnocení. Samozřejmě netvrdím že tahle pohádky je něco světoborného, ale aby byla mezi 200 nejhoršími filmy, to si OPRAVDU nezaslouží. Nevim co jste před shlédnutím čekali, ale já byl celkem spokojen, několikrát jsem se opravdu od srdce zasmál. konec byl taky OK, tak si kladu otázku, co jste čekali vy ? Nechápu ?!! ()

soldiersn

Pokracovani uz tak prumerneho prvniho dilu dopadlo presne, jak jsem ocekaval. Cim vice podobnych snimku vidim, tim zacinam jeho filmy vic a vic nenavidet... ()

Jerris008

Jednička je jednička, toto považuji za úplně zbytečné pokračování. Jedničkou to skončilo jako pravá pohádka.. tohle bylo o ničem. Možná taky proto si z dvojky skoro nic, krom čertíka Yvetty, nepamatuju ()

Týnidlo

Pohádky od Trošky nemám ráda, jsou strašně ukřičené a v konečné fázi se to může líbit jenom dětem, jenomže kde jsou ty časy, kdy já byla.. Btw. jednička ještě jakš takš šla.. ()

Safir

Film má celou dobu celkem slušné tempo i díky tomu, že se neodehrává celý ve mlejně. Na druhou stranu, scény ze mlejna jsou všechny stejné - kníže přijde žádat o ruku, je odmítnit a strašidla ho s řevem vyženou. Nejhorší byla ty strašidla, když pořád strašně řvala. A těchto scén tam bohužel bylo celkem dost. 50% ()

V.N. odpad!

Něco tak naivního a infantilního bych nečekal ani od doktora kudrnáče -Trošky. Kde jsou ty časy kdy se pan režisér snažil točit filmy a né bezduché patlaniny sázející na profláklý ksichty, infantilní odrhovačky a rozjeté barevné kamerové filtry. V případě že se rodiče chtějí na 111 minut zbavit svých, případně ukradených předškolních dětí to asi funguje, ale jako rodinný film je to vyložená průjemnice která nemá šanci zaujmout širší divácký okruh. PS: Doktor Kudrnáč je skutečná postava a Infantilismus je častým symptomem Turnerova syndromu, tzv. mongolismu. ()

x_silver

On měl Troška za úkol udělat z normální hezké pohádky v pokračování thriller o válce??? To asi ne, a i kdyby jo, tak se mu to stejně nepovedlo ;). ()

eFOXsize

Myslím, že jako pohádka pro děti to není zajímavé. Nemůžu se dobrat toho, co by na tom mělo děti bavit. Pro mě jako dospělého člověka to není tak strašné (jak si myslím, že je to pro děti). Ale pohádky pro dospělé vypadají přeci jen trochu jinak :-) Zas jen film pro peníze... // Až se mi chce dodat typický Troška ()

Havala odpad!

To snad není ani pohádka, neskutečný kýčovitý mumraj který je totálně mimo hranice zdravého rozumu. ()

brzozin

Příšerná patlanice bez děje, logiky a elementárního vkusu kurvící nebohé dětské dušičky řvaním, hysetickymi záchvaty a žvaněním na úrovni mentálů z Jedličkárny. Pohádka plná ohavných kreatur. Buď typu vodník, čert, Jean, kníže, čarodějnice, kteří kromě řvaním a poskakování neustále a bez přestání melu panelem. Nebo jsou to hloupé a nevýrazné nicky jako Jindřich či Eliška. Prostě největší úleťárna, co jsem kdy viděl. Ale slyšel jsem, že Troška natočil ještě větší sračky. Budu si muset doplnit vzdělání. ()